Veikla

Muzikantai iš Izraelio ir Vokietijos pasauliui neša taikos žinią


Rugsėjo mėnesį Lietuvoje lankosi ir koncertuoja „Taikos muzikantai“ iš Izraelio ir grupė „Sarah“ iš Vokietijos. Savo bendrą projektą jie pavadino „Meilės kelione“. Važinėdami po įvairias šalis ir atlikdami savo dainas muzikantai deklaruoja, kad muzika gali padėti pasaulyje įsivyrauti taikai. Praėjusią savaitę muzikantai koncertavo ir Gargžduose. Prieš koncertą „Minijos“ vidurinėje mokykloje su svečiais kalbėjomės apie jų veiklą.


Sukūrė bendrą projektą


Grupę „Sarah“ sudaro du muzikantai: austrė Jennifer ir vokietis Elijas. Jie abu gyvena Vokietijoje krikščioniškoje bendruomenėje ir daugiausia laiko skiria savo muzikinei veiklai. „Taikos muzikantai“ Nabil ir Samia – palestiniečiai iš Nazareto, jie abu taip pat gyvena krikščioniškoje bendruomenėje. Nabil groja tradiciniu Šventosios Žemės muzikos instrumentu oud. Pasak jo, juo grojo ir karalius Dovydas. Nabil pats kuria dainas, o jo partnerė Samia jas atlieka. „Savo nuostabiu arabišku balsu Samia paliečia kiekvieno žmogaus širdį“, – tikino Nabil. Kitas „Taikos muzikantas“ – Ofer Golany yra žydas, jis su šeima gyvena Jeruzalėje. Didžiausią dalį savo laiko jis taip pat skiria muzikai. Ofer ne tik dainuoja ir groja gitara, bet ir kuria dainas anglų bei hebrajų kalbomis. Visi šie muzikantai susitiko prieš ketverius metus Šventojoje Žemėje, ten jie dalyvavo taikos judėjime. Tada jie sugalvojo susivienyti ir sukurti bendrą projektą, kurį pavadino „Meilės kelione“. Dabar jie važinėja po įvairias šalis ir kartu koncertuoja. „Dainuodami mes siekiame įsikišti į politinę nelaimę, kuri vyksta Šventojoje Žemėje“, – sakė „Sarah“ muzikantas Elijas.


Muzika yra pasaulinė kalba


Muzikantų viešnagę Lietuvoje organizavo Šiaulių vyskupija, Šiaulių vyskupijos evangelizacijos centras bendradarbiaudami su taikos judėjimu už taiką Jemeal ir Lietuvos miestuose veikiančiomis organizacijomis. Svečiai iš Izraelio ir Vokietijos mūsų šalyje dalyvavo piligriminiame žygyje pėsčiomis iš Kryžių kalno į Šiluvą bei koncertavo įvairiuose Lietuvos miestuose. Muzikantų viešnagę Gargžduose finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė.


Prieš koncertą mūsų mieste muzikantas Elijas tikino, kad jo tikslas – siekti sustiprinti kiekvieno žmogaus dvasinį tikėjimą ir nešti taikos žinią. „Aš tikiu, kad muzika yra tiltas, galintis suvienyti žmones. Dainos padeda užmegzti dialogą tarp skirtingų tautų, jos yra draugystės, atleidimo, tikėjimo pagrindas“, – teigė jis. „Ginklai netarnauja taikai, ją pasiekti gali padėti muzika. Mano moto – ginklus pakeiskime gitaromis“, – sakė „Taikos muzikantas“ Ofer. Samia tikino, kad muzika yra universali kalba, kurią supranta kiekvienas. „Koncertuojant Lietuvoje užlipus ant scenos mums nebūtina dainuoti lietuviškai. Net ir nesuprasdami kalbos, kuria dainuojame, žmonės vis tiek supras, ką norime pasakyti, nes muzika yra pasaulinė kalba“, – savo kolegoms pritarė Jennifer.


Koncertuoti Lietuvoje patiko


 Moteris pasakojo, kad yra koncertavusi daugelyje Europos šalių, Rytų valstybėse, Afrikoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje. Ji sakė, kad Lietuvoje lankosi penktą kartą ir tikino, jog koncertuoti mūsų šalyje jai labai patiko. „Čia žmonės labai nuoširdūs ir atviri. Be to, man svarbu, kad atėję pasiklausyti mūsų dainų jie domisi ne tik muzika, bet ir tais, kurie ją atlieka. Susirinkusiesiems rūpi, kas mes tokie, iš kur atvykome. Kitose Europos šalyse tokio dėmesio nepajutome, žmonės ateidavo, išklausydavo dainas ir nieko neklausę išeidavo“, – pasakojo Jennifer.


Samia sakė, jog jai taip pat labai patiko koncertuoti Lietuvoje. Ji teigė pastebėjusi, kad Izraelio gyventojų ir lietuvių mentalitetas šiek tiek artimas: „Moterys pas mus labai daug dėmesio skiria namams, jos, pavyzdžiui, dažnai ruošia naminį maistą. Lietuvoje taip pat pastebėjau, kad moterys vis dar pačios daug gamina namie. Europoje vyrauja greito maisto kultas, niekas nebeteikia reikšmės jo gaminimui“. Pašnekovė teigė, kad Lietuvoje ją sužavėjo teigiamos žmonių emocijos: „Buvo gera einant gatve matyti ne tik smalsius praeivių žvilgsnius, bet ir šiltas šypsenas. Patiko, jog čia prakalbus apie tikėjimą Dievu, žmonės reaguodavo gana teigiamai“.


Dainuoja apie viską


Paklausti, apie ką jų dainos, muzikantai sakė: „Jos apie daugybę dalykų: gėrį, juoką, politiką, skurdą, kitas socialines problemas, taiką“. Tarp dainų yra ir tokių, kuriose pasisakoma prieš karą, abortus, klonavimą. „Minijos“ vidurinėje mokykloje atlikdami dainą „Nežaiskime su gyvenimu“ muzikantai sakė, jog ji skirta abortus pasidariusioms moterims. „Norime, kad klausydami šios dainos žmonės suvoktų, jog mes negalime žaisti su kitų gyvenimais, mes neturime teisės atimti kito gyvybės“, – teigė Elijas. Jis sakė svajojantis, kad kažkada šią dainą su jais kartu dainuotų daugybė jaunų žmonių. Muzikantai atliko ir dainą, kurios žodžiais ragino mylėti artimą. „Tai yra auksinis įsakymas. Regis, taip paprasta jį vykdyti. Deja, tai nėra taip lengva. Jei visi mylėtumėme šalia esančius žmones, aplink viskas labai pasikeistų, pasaulis būtų daug geresnis“, – tikino Elijas.


Milda JUDELYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių