Tyrimas dėl teršalų – tęsiamas

Trečiadienio „Bangos“ numeryje buvome informavę, kad Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos valdybos pareigūnai sausio 4 d. gavo pranešimą apie teršalus, patenkančius į Smeltalės upelį.

Pareigūnai nedelsdami nuvyko į įvykio vietą Dauparuose. Iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija paėmė vandens mėginius. Taip pat į vietą iškviesti ugniagesiai pastatė boninę užtvarą teršalų plitimui stabdyti. Buvo spėjama, kad galimai naftos produktai pateko į Smeltalės upelį iš kanalizuoto melioracijos griovio paviršinių nuotekų išleistuvo Dauparų gyvenvietėje. Aplinkos apsaugos departamento FB paskyroje tą pačią dieną paskelbta apie pradėtą tyrimą, vėliau atnaujintoje informacijoje rašoma, kad nustatyta, jog išleisti teršalai ne naftos produktai, o šilumnešis – glikolis. Taip pat informuojama, jog teršalai galimai pasklido iš UAB „Vlantanos“ aušinimo kompresoriaus, akcentuojama, kad tolimesnis tyrimas tęsiamas ir bus skaičiuojama žala aplinkai.

Trečiadienį „Bangai“ skambino susirūpinę daupariškiai abejodami, ar nesklinda teršalai iš Smeltalės upelio toliau į Kuršių marias ir kaip vyksta aplinkosaugininkų tyrimas, ar jau nustatyta žala gamtai. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Jurgita Jasiūnienė penktadienį ryte „Bangai“ atsiuntė komentarą: „Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos rajono aplinkos apsaugos inspekcija informuoja, kad UAB „Vlantana“ šalia įmonės esančiame melioracijos griovyje teršalus surinko, tačiau vamzdyne liko teršalų ir jie palaipsniui išsiplauna, todėl įmonė periodiškai surenka prie boninės užtvaros susirinkusius teršalus ir keičia pačią užtvarą. Teršalai per pastatytą užtvarą į upelį toliau nepatenka. AAD Klaipėdos valdybos pareigūnai bendrovei pateikė raštišką užklausą dėl paaiškinimo pateikimo apie įvykusią avariją. Bendrovė paaiškinimus pareigūnams privalo pateikti iki 2021-01-18. Aplinkai padarytą žalą bus galima įvertinti gavus AAA atliktų tyrimų duomenis ir surinkus bendrovės pateiktų dokumentų medžiagą. Glikolis – cheminė medžiaga, klampus nepavojingas, bet kenksmingas prarijus skystis. Sudėtyje yra etilenglikolio.“

„Bangos“ informacija


Taip pat skaitykite:

B. Markauskas: 2020-ieji. Geresni ar blogesni, bet įsimintini
Gargždų didžiausia Trispalvė – apgintos Laisvės garbei
Sausio 13-osios  30 metų –  30 kilometrų
„Buvau kaip kareivis, fotoaparato objektyvas – tarsi ginklas, fotojuostelės – mano kulkos“, –
Privačiuose darželiuose karantinas vienus išguldė, kitų nesustabdė
Karantino koridoriuje – šviesos ženklai:  sergančiųjų mažėja, vakcinacija įsibėgėja
„Amber-Arlangos“ tinklininkai apgynė LTF Didžiąją taurę
Vaiko dienotvarkė: kiek laiko leisti jam naudotis kompiuteriu?
Penktadieniais – sriuba vienišiems senoliams
Kviečiame dalyvauti Jaunimo veiklos skatinimo projektų konkurse
Greitas testas!  Pasitikrink, ar esi potencialus DAROM savanoris:
Kai pasninga...
LRT reporterė Jovita Gaižauskaitė: „Žurnalistika – žmonėms ir apie žmones“
Ateinančios galimybės – permainos versle
Savanoris: siekis padėti žmonėms įveikia baimę
Kai iš gyvenimo norisi daugiau
Polikarbonatiniai šiltnamiai: šiltnamių įvairovė bei polikarbonatinės dangos nauda
Skardinė stogo danga – tinkamas pasirinkimas daugeliu atvejų

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Ramybės deficitas

Lotynų kalboje žodis deficit reiškia…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook