Tarybos posėdyje – klounada prieš rinkimus: remontuojamą Gargždų Kvietinių gatvę politikas siūlė pavadinti Liberalų

Tarybos posėdyje – klounada prieš rinkimus: remontuojamą Gargždų Kvietinių gatvę politikas siūlė pavadinti Liberalų

Ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje vietos politikai vien darbotvarkės patvirtinimui sugaišo pusvalandį. Už kiekvieną papildomo klausimo įtraukimą į darbotvarkę buvo balsuojama atskirai. Tarybos nario Sigito Karbausko teiktas siūlymas Gargždų miesto Kvietinių gatvę pavadinti Liberalų gatve liko už darbotvarkės borto. Nepaisant to, politikai rado progų įgelti vienas kitam.

Daugiausia investuojama

Opozicinės frakcijos „Kuriam kartu“ seniūnas Sigitas Karbauskas dar likus kelioms dienoms iki Tarybos posėdžio socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino pranešimą, kad teiks sprendimo projektą, pagal kurį Gargždų Kvietinių gatvę siūloma pervadinti Liberalų gatve. „Kadangi pastaruoju metu, daugiausiai Liberalų sąjūdį atstovaujančių politikų rūpesčiu ir iniciatyva, taip pat su liberalais siejamos Gargždų miesto bendruomenės noru ir atkaklumu, Kvietinių gatvė tampa gatve, į kurią investuota daugiausiai savivaldybės biudžeto, valstybės ir ES lėšų <...>.

Liberalų rūpesčiu, prieš gyventojų valią, Kvietinių gatvėje ketinama statyti ir daugiafunkcį sporto centrą su baseinu, taip bloginant eismo saugumo sąlygas aplinkinių įstaigų lankytojams ir aplinkinių gatvių gyventojams, kertant nebūtinus kirsti medžius, naikinant žaliąjį miesto rūbą, ir griaunant jau sukurtą neseniai rekonstruoto Gargždų stadiono infrastruktūrą, reikalingą lengvosios atletikos sportininkams, į šiukšliadėžę išmetant savivaldybei apie 170 tūkstančių eurų kainavusį Daugiafunkcio sporto centro projektą Dariaus ir Girėno gatvėje.

Ši gatvė niekaip nesisieja su Kvietiniais, ryškiausias jos įamžinimas – pavadinti Liberalų gatve. Būtina atsižvelgti į liberalų nuveiktus darbus Kvietinių gatvės tvarkymui, taip pat infrastruktūros gerinimą už viešas lėšas aplink vienam iš liberalų priklausantį verslo objektą, kuriame įsikūrusi ir Liberalų sąjūdžio būstinė, gyvena dabartinis Administracijos direktoriaus pavaduotojas, anksčiau veikė Tarybos nario Nerijaus Galvanausko įmonės“, – rašoma S. Karbausko pateikto sprendimo projekto aiškinamajame rašte (kalba ir stilius netaisyti – aut. past.), kuris, kaip buvo minėta, cituotas ir internetinių socialinių tinklų platybėse.

Tik moraliniai interesai

Į S. Karbausko pasisakymą socialiniame tinkle „Facebook“ sureagavo Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir biudžeto komiteto, Tarybos Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas Nerijus Galvanauskas: „Pritariu Sigito humoro jausmui, galim pavadint gatves Liberalų kiekvienoje seniūnijoje. Dar Pušų, J. Janonio, Tilto, J. Basanavičiaus g. pamiršote pervadinti, nes jos irgi tvarkomos. Mano įmonės pajamas gauna užsienyje, o Gargžduose yra tik moraliniai interesai. Gargždų kelių infrastruktūrai šiemet buvo skirta apie 3,5 mln. eurų – tiek, kiek Jūs, Sigitai, skyrėte praėjusioje kadencijoje per visus ketverius metus, tad natūralu, kad aplinkos gerėjimą pajus visi gargždiškiai – liberalai, konservatoriai, valstiečiai, socdemai, „paksistai“, nepartinai ir kt. Tiesa, užmiršote paminėti, kad praėjusioje kadencijoje nupirkote ir perprojektavote Kvietinių g., bandėte pirkti rangos darbus gatvės sutvarkymui, deja, kaip ir su parko atnaujinimu Jums nepavyko...“

Tarybos posėdyje, kaip rašyta, buvo nuspręsta balsuoti, ar įtraukti S. Karbausko siūlymą dėl Kvietinių gatvės pavadinimo pakeitimo. Liberalai – N. Galvanauskas, Audronė Balnionienė, Albert Albertjan, Aušra Gudauskienė – nusišalino. Už tai, kad šis klausimas būtų įtrauktas į darbotvarkę, balsavo 8, prieš buvo 13, 1 susilaikė, 1 balsavime nedalyvavo. Tad Kvietinių gatvės pervadinimas nepapildė darbotvarkės.

Ne Mišios, bet tyčiotis nereikėtų

„Gaila, kad išsigąstama klausimų, netoli Baltarusijos ar Šiaurės Korėjos varianto. Būkite stipresni. Jūs neišvengsite nepatogių klausimų. Kitame posėdyje šis sprendimo projektas bus įtrauktas ne kaip papildomas. Tada už kiekvieną darbotvarkės klausimą balsuosite atskirai? Daugiau demokratijos, mere!“ – replikavo S. Karbauskas.

Meras B. Markauskas teigė suprantąs S. Karbausko norą pajuokauti, tačiau Tarybos posėdis – ne vieta juokavimui. Tarybos narys Alfredas Šiaulys papildė, kad kiekvienas Tarybos narys turi elgtis atsakingai, negalima tyčiotis iš gyventojų, žmonių, kurie laukia atsakingų sprendimų. „Padarome klounadą ir turime klausytis Sigito pasvaičiojimų, neteisinga“, – įsitikinęs A. Šiaulys. S. Karbauskas tiek merui, tiek A. Šiauliui atkirto, jog jį išrinko rinkėjai ir klounada didesnė ta, kad daugiafunkcis bus statomas stadiono teritorijoje, esą prieš gyventojų valią ir už mokesčių mokėtojų pinigus.

S. Karbauskas valdančiosios daugumos sprendimą statyti daugiafunkcį Kvietinių gatvėje vadina dramblio grūdimu į vištidę. Tačiau dar neseniai vykusiuose Gargždų vienmandatės apygardos kandidatų į LR Seimą debatuose buvo priminta, kad maždaug prieš septynerius metus jis pats su kolegomis agitavo už daugiafunkcį šalia parko, tam buvo kuriami ir įvairūs reportažai, net su legendiniu krepšininku Arvydu Saboniu, olimpiniu čempionu Arminu Narbekovu. Pastarieji buvo platinami įvairiose internetinėse platformose.

Iš viso Tarybos darbotvarkėje buvo 45 sprendimų projektai, 4 informacijos. Svarstymus lydėjo politikų pasisakymai: vieni diplomatiški, kiti – labiau žeidžiantys. Tarybos narys Jonas Dromantas pastebėjo, kad Tarybos posėdis – ne šventos Mišios, kur pajuokauti negalima, bet tyčiotis iš kitų irgi nereikėtų.

Agnė ADOMAITĖ


Taip pat skaitykite:

Rinkimų drama baigėsi P. Gražulio pergale:  R. Petrauskienė sustoti neketina
Panaudotoms žvakidėms – specialūs konteineriai kapinėse
Pertekliniai ženklai prie įstaigų
Jaunieji gargždiškiai – II lygos nugalėtojai
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate – setas su 70 taškų
Veiviržėniškės gėlės – įvairioms progoms
Apdraudusieji ūkinius gyvūnus gali susigrąžinti dalį išlaidų
Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis
Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį
Konsultavimo paslaugos kaime –  abipusė nauda

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi?

Seimo rinkimų antrojo turo Klaipėdos…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook