Profesinių paieškų akimirkos užfiksuotos fotografijose

Profesinių paieškų akimirkos užfiksuotos fotografijose

Antradienio popietę Gargždų krašto muziejaus erdvės prisipildė nerimastingos vaikų dvasios, atsispindėjusios čia eksponuojamose fotografijose „Užaugęs būsiu“. Gargždų socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro lankytojai šypsodamiesi žvelgė į šias, atpažindami save. Jose – būsimasis ugniagesys, žvejys, futbolininkas, o galbūt kirpėja ar medikė. Paroda surengta vykdant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Kartu mes galime nuveikti daug“.

Į parodos „Užaugęs būsiu“ atidarymą Gargždų krašto muziejuje sugužėjo Gargždų socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro darbuotojai ir lankytojai, būrelis šių vaikų mamų ir svečių.

Pasak Vaikų dienos centro socialinės darbuotojos Vilijos Dromantienės, vaikų vadinamos vadove, per metus jaunieji lankytojai susipažino su daugeliu profesijų – susitiko su jų atstovais. „Džiaugiamės, kad mus mielai priėmė ugniagesiai, pasakojo odontologai, dalijosi patirtimi dziudo-bušido treneris ir kitų profesijų žmonės. Pasikvietėme ir fotografą, kuris papasakojo apie fotografijos subtilybes. Norėjome sužadinti vaikų svajones apie ateitį, kad ruoštųsi rinktis profesiją“, – parodos atidaryme kalbėjo V. Dromantienė.

Iš projekto lėšų įsigijus fotoaparatą, rugpjūtį pradėjo fotografuoti. Vaikų dienos centro vadovės kartu su vaikais įamžino jaunųjų svajotojų akimirkas renkantis profesiją. Sudėtinga buvo iš šimto fotografijų išrinkti 20 geriausių, įdomiausių – parodai. Specialistė užimtumui Giedrė Lenkauskienė sakė, jog kiekviena nuotrauka individuali, įdomi. Vieni vaikai fotografavosi žinodami, kuo norėtų būti užaugę, kiti blaškėsi.

Projekto dalyvius fotografuoti mokęs „Bangos“ laikraščio fotografas Aidanas Valaitis akcentavo, jog vertingiausios nuotraukos, kuriose įamžinti žmonės. Jo teigimu, šios fotografijos po dešimtmečių bus įdomios, turės išliekamąją vertę.

Gargždų socialinių paslaugų centro direktorė Viktorija Lygnugarienė pasidžiaugė kūrybiškomis darbuotojomis, skatinančiomis vaikus svajoti apie ateitį, ir aktyviais, drąsiais vaikais. Gargždų krašto muziejaus direktorė Sigita Bučnytė paskatino juos įteikdama saldžią dovaną.

Iš Gargždų krašto muziejaus fotografijos keliaus į J. Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių.

Gargždų socialinių paslaugų Vaikų dienos centrą kasdien lanko 15 vaikų, nors sąraše jų žymiai daugiau.

Virginija LAPIENĖ

Taip pat skaitykite:

Taryba nuotoliu įveikė 40 klausimų darbotvarkę
Investicijos atsipirko gerais rezultatais
Mokymai socialiniams darbuotojams – svarbus žingsnis išvengti antrosios bangos
Išsėtinė sklerozė – klastinga, bet kontoliuojama
Sodininkų bendrijų problemos neužgožia noro jose kurtis
Padėka išsiliejo dainomis nuo „Bastilijos“ stogo
Lapiškiai atkurs pavogtą skulptūrėlę
Tilvikiškių pasididžiavimas – Beržų slėnis
Šypsenų dėžutėse – Rotary klubo dovanos vaikams
„Jaunimo linijos“ savanoriai:  „Pokalbiai apie sunkumus gali gydyti“
„Kiekviena proga groti yra proga mokytis“, – įsitikinęs jaunasis muzikas
Krištolinio balso savininkas iš Gargždų – televizijos projekto superfinale

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Skaudu, bet reikalinga

Hitleris vienas nieko nepadarė,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook