Profesinių paieškų akimirkos užfiksuotos fotografijose

Profesinių paieškų akimirkos užfiksuotos fotografijose

Antradienio popietę Gargždų krašto muziejaus erdvės prisipildė nerimastingos vaikų dvasios, atsispindėjusios čia eksponuojamose fotografijose „Užaugęs būsiu“. Gargždų socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro lankytojai šypsodamiesi žvelgė į šias, atpažindami save. Jose – būsimasis ugniagesys, žvejys, futbolininkas, o galbūt kirpėja ar medikė. Paroda surengta vykdant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Kartu mes galime nuveikti daug“.

Į parodos „Užaugęs būsiu“ atidarymą Gargždų krašto muziejuje sugužėjo Gargždų socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro darbuotojai ir lankytojai, būrelis šių vaikų mamų ir svečių.

Pasak Vaikų dienos centro socialinės darbuotojos Vilijos Dromantienės, vaikų vadinamos vadove, per metus jaunieji lankytojai susipažino su daugeliu profesijų – susitiko su jų atstovais. „Džiaugiamės, kad mus mielai priėmė ugniagesiai, pasakojo odontologai, dalijosi patirtimi dziudo-bušido treneris ir kitų profesijų žmonės. Pasikvietėme ir fotografą, kuris papasakojo apie fotografijos subtilybes. Norėjome sužadinti vaikų svajones apie ateitį, kad ruoštųsi rinktis profesiją“, – parodos atidaryme kalbėjo V. Dromantienė.

Iš projekto lėšų įsigijus fotoaparatą, rugpjūtį pradėjo fotografuoti. Vaikų dienos centro vadovės kartu su vaikais įamžino jaunųjų svajotojų akimirkas renkantis profesiją. Sudėtinga buvo iš šimto fotografijų išrinkti 20 geriausių, įdomiausių – parodai. Specialistė užimtumui Giedrė Lenkauskienė sakė, jog kiekviena nuotrauka individuali, įdomi. Vieni vaikai fotografavosi žinodami, kuo norėtų būti užaugę, kiti blaškėsi.

Projekto dalyvius fotografuoti mokęs „Bangos“ laikraščio fotografas Aidanas Valaitis akcentavo, jog vertingiausios nuotraukos, kuriose įamžinti žmonės. Jo teigimu, šios fotografijos po dešimtmečių bus įdomios, turės išliekamąją vertę.

Gargždų socialinių paslaugų centro direktorė Viktorija Lygnugarienė pasidžiaugė kūrybiškomis darbuotojomis, skatinančiomis vaikus svajoti apie ateitį, ir aktyviais, drąsiais vaikais. Gargždų krašto muziejaus direktorė Sigita Bučnytė paskatino juos įteikdama saldžią dovaną.

Iš Gargždų krašto muziejaus fotografijos keliaus į J. Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių.

Gargždų socialinių paslaugų Vaikų dienos centrą kasdien lanko 15 vaikų, nors sąraše jų žymiai daugiau.

Virginija LAPIENĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Pamirštas gimtadienis

Tik įsivaizduokite: intensyviai ruošiatės gimtadienio šventei, susitvarkote kambarius,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas