Prezidento rinkimai rajone: aktyviausi Karklėje, pasyviausi Dituvoje

Prezidento rinkimai rajone: aktyviausi Karklėje, pasyviausi Dituvoje

Prezidento rinkimuose buvo aktyvūs jauni žmonės.Auštantis pirmadienis padovanojo ne tik išsiilgtą lietų, bet ir pirmojo turo prezidento rinkimų rezultatus. Antrajame ture susirungs Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda. Premjeras Saulius Skvernelis liko už borto – trečias.

I. Šimonytė surinko 31,21 proc. balsų, G. Nausėda – 30,93 proc. Skirtumas – 3 935 balsų. Rinkėjų aktyvumas – 56,92 proc. Tačiau Klaipėdos rajone pūtė šiek tiek kitokie politiniai vėjai. Aktyvumas mažesnis nei šalies – 56,05 proc. Rajone dauguma balsavusių rinkėjų prezidento postą patikėtų G. Nausėdai (39,74 proc. nuo galiojančių biuletenių), antroje vietoje – I. Šimonytei (27,71 proc.), trečioje – S. Skverneliui (18,20 proc.).

Komisija darbą baigė 10 val.

Klaipėdos rajono apygardos rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Bitinas pasakojo darbą baigęs tik pirmadienio ryte 10 val. „Rezultatus iš apylinkių išsiuntėme apie pusę šešių, tačiau vėliau tikslinome. Kadangi ypač Priekulėje dirbo daug naujokų, duomenų bazėje ne viskas sutapo, reikėjo ieškoti netikslumų. Kol viską sutikrinome, ir prabėgo laikas“, – „Bangai“ sakė Z. Bitinas.

Anot jo, jokių didelių nesklandumų nebuvo. Tik trumpuoju Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) telefonu 1885 gauti keli skundai, kad negavo rinkėjo kortelių, kiti pavėluotai teiravosi dėl balsavimo namuose galimybės.

Tai, kad rajone balsavo 56,05 proc. rinkėjų, Z. Bitinas vertina kaip didžiulį proveržį. „Anksčiau net 40 proc. „nebeišspausdavome“, todėl įvyko šuolis į priekį. Išankstinio balsavimo metu sulig kiekviena diena rinkėjai aktyvėjo. Pirmą išankstinio balsavimo dieną balsavo 177, antrą – 310, trečią – 353, ketvirtą – 450, o penktą – 535 rinkėjai. Pailgintas išankstinio balsavimo laikas pasiteisino. Žmonės pamėgo atlikti savo pareigą anksčiau, o po to nesitrukdyti sek­madienį“, – pastebėjimais dalijosi Z. Bitinas.

Skirtingai nei per vietos savivaldos rinkimus stebėtojų beveik nebuvo, tik pavieniai. Jokių ypatingų pastebėjimų apygardos komisijos pirmininkas nesulaukė. „Rinkimų dieną žmonės taip pat aktyviai balsavo, ypač Klaipėdos pakraštys“, – sakė apygardos rinkimų komisijos pirmininkas.

Balsuoti tampa madinga

Aktyviausiai Klaipėdos rajone rinkimuose dalyvavo Karklės gyventojai – 67,58 proc.! Antroje vietoje pagal aktyvumą – Gargždų antroji rinkimų apylinkė (64,42 proc.), trečioje – Jakų (64,17 proc.), ketvirtoje – Slengių (62,27 proc.), penktoje – Gargždų ketvirtoji apylinkė (61,47 proc.). „Jakams buvo duota 700 biuletenių, tačiau reikėjo papildymo. Greitai buvo atvežta iš Slengių“, – rinkėjų aktyvumą liudijančias aplinkybes atskleidė apygardos rinkimų komisijos pirmininkas Z. Bitinas. Visose aktyviausiose rinkimų apylinkėse daugiausia balsų surinko G. Nausėda. Rinkimų komisijos nariai pastebėjo, jog balsuoti išties tampa madinga. Vis daugiau žmonių į rinkimų apylinkes ateina šeimomis, prie rinkimų urnų fotografuojasi, vėliau asmenukes kelia į socialinius tinklus ir pan.

Pasyviausiai rajone balsuota Dituvos rinkimų apylinkėje (44,58 proc.), taip pat Girininkų (46,27 proc.), Venckų (48,77 proc.) apylinkėse.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė pasakojo, kad policijos pajėgų sekmadienį buvo pakankamai. „Pati darbe buvau iki 16 val., diena praėjo ramiai. Lygiai taip pat kaip ir per vietos savivaldos rinkimus“, – pastebėjo ji.

Referendumai pokyčių neatnešė

Prezidento rinkimų dieną vyko ir du referendumai dėl dvigubos pilietybės ir dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121. Referendumas dėl dvigubos pilietybės įvyko, tačiau nepakako pasisakiusiųjų už. Dvigubos pilietybės instituto išplėtimui pritarė 71,78 proc. balsavusiųjų, o „prieš“ pasisakė 26,04 proc. rinkėjų. Referendume dalyvavo 52,28 proc. balsavusiųjų. Tai reiškia, kad referendumas laikomas įvykusiu, tačiau balsų priimti Konstitucijos straipsnio pakeitimą nepakanka.

Aktyvumas referendume dėl parlamentarų skaičiaus mažinimo neįveikė 50 proc. kartelės. Už parlamentarų skaičiaus sumažinimą iki 121 pasisakė 73,7 proc., prieš – 23,07 proc. rinkėjų. 3,24 proc. biuletenių pripažinti negaliojančiais, o rinkėjų aktyvumas referendume siekia 47,24 proc.

Klaipėdos rajono apygardos pirmininkas Z. Bitinas teigė, jog rajone maždaug kas dešimtas balsavęs neėmė kurio nors biuletenio. Daugiausia – dėl Seimo narių mažinimo. Tačiau būta atvejų, kai rajono gyventojai dalyvavo referendumuose, tačiau neėmė balsavimo biuletenių dėl prezidento rinkimų.


ĮDOMU

  • 2014 m. Prezidento rinkimų pirmajame ture dalyvavo 52,23 proc. Klaipėdos rajone rinkėjų aktyvumas anuomet siekė 49,41 proc.

Agnė ADOMAITĖ


Taip pat skaitykite:

Taryba nuotoliu įveikė 40 klausimų darbotvarkę
Investicijos atsipirko gerais rezultatais
Mokymai socialiniams darbuotojams – svarbus žingsnis išvengti antrosios bangos
Išsėtinė sklerozė – klastinga, bet kontoliuojama
Sodininkų bendrijų problemos neužgožia noro jose kurtis
Padėka išsiliejo dainomis nuo „Bastilijos“ stogo
Lapiškiai atkurs pavogtą skulptūrėlę
Tilvikiškių pasididžiavimas – Beržų slėnis
Šypsenų dėžutėse – Rotary klubo dovanos vaikams
„Jaunimo linijos“ savanoriai:  „Pokalbiai apie sunkumus gali gydyti“
„Kiekviena proga groti yra proga mokytis“, – įsitikinęs jaunasis muzikas
Krištolinio balso savininkas iš Gargždų – televizijos projekto superfinale

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Skaudu, bet reikalinga

Hitleris vienas nieko nepadarė,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook