Miestelėnus šventėje vienija bendras šokis

Miestelėnus šventėje vienija bendras šokis

Nesuspėjusieji įsilieti į šokėjų gretas dar turi paskutinę galimybę. Bendras šokis bus šokamas ir šiandien, šeštadienį, Gargždų Minijos slėnyje 18 val.

 

„Bendru šokiu tiesiog kviečiame smagiai ir vieningai švęsti miesto gimtadienį“, – akcentavo Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro direktorė S. Karalienė bei breiko studijos vyr. mokytoja E. Stropienė.Ankstesniais metais Gargždų miesto gimtadienio neatsiejama dalis buvo dalyvių eisena. Tačiau šiemet nuspręsta jos atsisakyti, mat dauguma įstaigų, kolektyvų atstovų prasitarė pastarojoje žingsniuojantys tik „iš reikalo“. Tad gimė idėja eiseną pakeisti bendru šokiu, kuriame tuo pačiu taktu linguoja ir meras Vaclovas Dačkauskas, ir darbingi miestelėnai, ir senjorai, ir vaikai.

Eisenos – atgyvena?

Bendro šokio idėją pasiūlė Gargždų atviras jaunimo centras. „Kadangi išsiaiškinome, kad eisena ne visiems priimtina, tai ieškojome alternatyvų. Pasaulyje vis labiau populiarėja „flashmob’ai“, apibūdinantys grupę žmonių, kurie staigiai susirenka kokioje nors viešoje vietoje ir padaro kažką netikėto. Dažniausiai tai neatsiejama jaunimo kultūros dalis, tačiau mes norėjome įtraukti kuo daugiau įvairaus amžiaus miestelėnų. Tad kilo bendro šokio idėja. Pastarąją įgyvendino Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras“, – dėstė Atviro jaunimo centro vadovė Inesa Gaudutytė.

Iš pradžių planuota šokti pagal Sauliaus Prūsaičio dainą „Vasara“, juolab kad sekmadienį numatytas atlikėjo koncertas Gargždų Minijos slėnyje. Jubiliejinio miesto gimtadienio šūkis taip pat skamba: „Vasara prasideda Gargžduose“. Tačiau vėliau nuspręsta atsigręžti į miesto istoriją, a. a. ilgamečio kultūros darbuotojo, Gargždų miesto garbės piliečio Vytauto Rimavičiaus sukurtą dainą „Gargždai – mano miestas“, kuri jau seniai tapo neoficialiu Gargždų himnu.

Judesius išmoks kiekvienas

Kadangi dainą norėta pritaikyti šokiui, ją Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro Artūro Petruokos studijoje naujai įdainavo dainavimo studijos mokytojas Ringaudas Stoškus, sukurta ir šiuolaikiškesnė aranžuotė.

Šokio judesius sukūrė breiko studijos vyr. mokytoja Enrika Stropienė: „Parinkti tokie judesiai, kuriuos galėtų atlikti ir senukas, ir leliukas (juokiasi – aut. past.). Tiesiog smagus palingavimas su apsisukimais. Džiaugiamės, kad šokti sutiko ir Savivaldybės meras V. Dačkauskas su Administracijos darbuotojais, ir senjorai – Trečiojo amžiaus universiteto studentai, ir gaisrininkai, ir jaunimas, vaikai bei kt. kolektyvai.“

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro direktorė Skaidra Karalienė akcentavo, kad tikslas ir buvo, jog šoktų tie, kurie kuria rajono veidą, tad labai gaila, kad dalis kalbintųjų pasikuklino. Tačiau visi išdrįsusieji žengti į šokių aikštelę buvo nufilmuoti įvairiose Gargždų vietose: tiek Savivaldybėje, J. Lankučio viešojoje bibliotekoje, tiek prie Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro, Jaunimo vasaros estradoje, Gargždų parke, net prie pylos, kurią kiekvienas gargždiškis žino. Šokio vaizdo klipas platinamas internete.

Agnė ADOMAITĖ

Taip pat skaitykite:

J. Ruškys: Gargžduose teritorijos planuojamos kompleksiškai
Kitą rudenį Klaipėdos rajone duris turėtų atverti nauja mokykla
Tarybos posėdyje – klounada prieš rinkimus: remontuojamą Gargždų Kvietinių gatvę politikas siūlė pavadinti Liberalų
Tarybos nariams  S. Karbauskui ir  V. Kurai – grėsmė netekti mandato
Apie prieštvaninius milžinus
Tautinių bendrijų išskirtinumas atsiskleidė Veiviržėnuose
Klaipėdiečiui fotomenininkui atminti – parodos ir albumas
Savo kančią įprasmina padėdama sergantiems vaikams
O ką jūs, jaunuoliai, mainais į mažulę?
Jaunieji kuršiai būrelyje įveikia bet kokias baimes
Sporto centro ugdytiniai kovojo Lietuvos pirmenybėse
Ir dekoratyvios, ir maistingos
Gardžiuokimės su su gargždiške moksleive Toma
Rašytojas savo kailiu pajuto kibernetinių užpuolikų smūgį

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Neminėkite vien bloguoju

Ramybė gamtoje vis labiau įsiviešpatauja,…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook