Kvietiniuose nuvilnijo Mindauginių banga

Nuo Kretingos plento kelio link Kvietinių jau savaitę iki liepos 6-osios, Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos, ant šieno rulonų kupetos švietė plakatas, kviečiantis atvykti į aktyvios vietos bendruomenės jau ne vienerius metus rengiamas Mindaugines. Nors šių metų staigmeną – vėliavos su Vyčiu nuleidimą iš dangaus dėl blogo oro sekmadienį teko atšaukti ir vėliavą ant stiebo pakelti įprastu būdu, tačiau šventinės nuotaikos, įvairių atrakcijų, koncertų pakako ir pačiam išrankiausiam žiūrovui.

Džiaugėsi bendruomenės įdirbiu

Dėl koronaviruso grėsmės švenčių dalyvių skaičius vis dar yra ribojimas iki 500 žmonių, tačiau kiek jų linksminosi Mindauginėse vakare, kai skrabalais mušė „Lietuvos talentų“ dalyvis Karolis Šileika, koncertavo Gediminas Norvaišas („Tabasco“) – ko gero, taip ir liko nesuskaičiuota. Populiarioje šventėje Kvietiniuose žmonių antplūdis buvo nemažas.

Šventė apypiete pradėta aktyviu sportu – vyko tradicinis turas aplink Kvietinius, netrūko ir sportinių atrakcijų. Medžiotojų ir žvejų klubas „Diana“ net šiupinį virė ir vaišino! Programoje smagią nuotaiką kūrė grupė „Dar ne vakaras“, atlikėjas „Penktas“ (dainininkas Vytautas Bielskis), linijinių šokių kolektyvai „Gargždė“ ir „Kregždutės“.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas šventės atidaryme džiaugėsi gera renginio nuotaika, bendruomenės sutelktumu, įdirbiu. Seimo narė Rasa Petrauskienė dalinosi mintimis apie Lietuvos gerovės kūrimą, o tai, pasak jos, priklauso ne tik nuo vietos valdžios, vietinių „kunigaikštukų“, bet ir nuo mūsų visų. Trumpą sveikinimą tarė ir Seimo narys Petras Gražulis.

Dauparų–Kvietinių seniūnijos l. e. seniūno pareigas Vytautas Tirevičius dėkojo Kvietinių bendruomenės centrui, valdybai už nuoširdžius veiksmus, ryžtą, supratingumą organizuojant Mindaugines. Kvietinių bendruomenės centro valdybos pirmininkas Gediminas Girgždis gerą žodį tarė apie gyventojų aktyvumą, vis labiau gražėjančią gyvenvietę ir gebėjimą tęsti Mindauginių tradiciją.

Nuo pramogų iki švietimo

Dalyviams ginklus ir kitokią amuniciją demonstravo ir Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 302-osios lengvosios pėstininkų kuopos atstovai. „Gyventojams rodome tai, su kuo dirbame Krašto apsaugo savanorių pajėgose. Pagrindinis mūsų darbinis „arkliukas“ yra „Hecler & Koch“ G-36 automatinis ginklas. Turime ir granatų, povamzdinį granatvaizdį ir kt.“ – pasakojo vyresnysis eilinis Antanas Kuprelis. Apie taikliojo šaulio ginklą kalbėjo kitas vyresnysis eilinis, skyriaus vadas Gintaras Kuizinas. „Duodame ir savo ekipuotę – šalmus, neperšaunamas liemenes, galima atsisėsti į karo policijos džipą“, – teigė A. Kuprelis.

Šventės dalyvius saugaus eismo tematika švietė ir policijos atstovai. Jos rėmėjas Martynas Gaidelis pasakojo, kad vaikams priminė saugaus eismo taisykles, pavyzdžiui, kaip elgtis tamsiu paros metu, žengti per perėją, kaip segėti atšvaitus, supažindino ir su policijos automobiliu.

Artūras Veselis, Klaipėdos rajono savivaldybės vyresnysis ugniagesys, kalbėjo, kad susidomėjusius žmones švietė edukaciniais tikslais: „Dalinome lankstinukus, kaip saugiai elgtis su ugnimi, parodėme ir techniką – atsivežėme specialų gaisrininkų automobilį.“

Šventėje „Bangos“ pakalbinti dalyviai vienu balsu kalbėjo, jog per karantiną išsiilgo kultūros renginių, bendravimo. L. e. seniūno pareigas V. Tirevičius džiaugėsi, kad vietos bendruomenė, ruošdamasi šventei, dėjo daug pastangų – bendrovės „Litimbera“ dovanotas medienos medžiagas Lietuvos vėliavos spalvų suoliukams, gėlių vazonams ir šventės akcentą – arką, sukvietė prekybininkus, pasirūpino ir įvairesne koncertų programa. Vėliau bendruomenės moterys apipynė ąžuolo vainikais arką ir sceną.

Rinko gražiausias sodybas

Kvietinių bendruomenės centro valdybos pirmininkas Gediminas Girgždis „Bangai“ kalbėjo, jog karantinas šiek tiek sustabdė paruošiamuosius darbus, nes nežinota, ar galės organizuoti renginį. „Buvo parašyti 2 projektai, kuriuos reikia ir tematiškai, ir finansiškai įvykdyti. Ėmėmės aktyvių veiksmų , nors ir abejojome, ar surinksime po karantino rėmėjų, tačiau mums noriai padėjo“, – džiaugėsi valdybos pirmininkas akcentuodamas, kad ir reklaminiu stendu, kuris buvo arčiausiai prie scenos, dėkojo visiems geranoriškiems rėmėjams. Jis apgailestavo, kad vėjas ir lietus sutrukdė šventės sumanymui: parašiutininkų klubas turėjo nuleisti vėliavą su Vyčiu iš dangaus į šalia šventės aikštės esantį javų lauką. „Jau ir su ūkininkais buvome sutarę“, – sakė G. Girgždis.

Kasmet prieš Mindaugines Kvietiniai stengiasi atsinaujinti. „Valdyba nutarėme, kad reikia puošti gyvenvietės centrą, tad gaminome rankų darbo vazonus. Medieną mums padovanojo UAB „Litimbera“, žydinčius augalus skyrė Šiūparių gėlių ūkis“, – dėkojo G. Girgždis.

Gražiausios sodybos rinkimai įvyko antrus metus. Apdovanojimus laimėjo Vilma ir Albinas Vindžigelskiai, Regina Rudytė bei Marytė ir Kajetonas Stropai, taip pat Irena ir Albinas Jankauskai. „Visgi iš viso nusprendėme apdovanoti dar keturias sodybas, tad joms padovanojome rėmėjo gėles“, – kalbėjo G. Girgždis.

Papildomi prizai įteikti Danutei Viršilienei, Vaidui Girgždžiui, Teresei Šiaulienei ir Ritai Gelžinienei.

Gargždų kultūros centro režisierius Vaidas Kvederas „Bangai“ atskleidė, jog kiekvieną dieną kėlėsi su mintimis, kaip pavyks organizuoti Mindaugines. „Tikėjausi, kad baigsis karantino apribojimai ir kad oras bus geras šventei, na, visgi nulijo lietutis. Bet, kaip sakoma, lietus yra gerai – jeigu lyja, bus pinigų, to ir palinkėsime kvietiniškiams“, – juokavo renginio vedėjas.

Sekmadienį smagiai smagiai pramogavę Mindauginėse, liepos 6-osios vakarą, kaip ir visi pasaulio lietuviai, kvietiniškiai glaudžiame būryje giedojo Tautišką giesmę.

Robertas MACIUS


Taip pat skaitykite:

2021-ųjų biudžetas. Koks jis ir kaip bus panaudoti pinigai?
Informacija dėl kelių priežiūros seniūnijose žiemos metu
Dar nepateikei pasiūlymo?  Nelauk, juk tikrai turi nerealią idėją!
Nedarbo lygis yra  rekordiškai išaugęs
Politikas nepripažįsta pažeidęs karantiną: esą tai persekiojimas
Kaimo bendruomenės: karantine ilgimasi gyvo bendravimo
Tarpininkai tarp praeities, dabarties ir ateities
Tautodailininko Užgavėnių personažų kaukės
Kretingališkės papuošalai – stilingoms moterims
Ievos Simonaitytės muziejus laukia rožių sodinimo šventės
„Galėčiau klonuotis į tris, ir visi trys turėtų ką veikti“, –
Žiedinės ekonomikos kryptis kilstels rinkliavos kartelę
su kelionių vadove Monika Vasyliene
Pakavimo juostos – jų tipai ir kaip jas naudoti

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kai galai nesurišti

Žiemos šaltis surakina ir vėl…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook