„Insektariume“ glosto tarakonus ir pamilsta vorus

Praėjusią savaitę gargždiškiai buvo pakviesti į „Insektariumą“ – vienintelį Lietuvoje interaktyvų nariuotakojų muziejų, kuriame į savo rankas galėjo paimti nematytus vabzdžius, vabalus ir drugius, nuo kurių dauguma esame įpratę sprukti. Tačiau tarp Klaipėdos ir Palangos gyvenantys Mindaugas Maurukas (21 m.) ir Edgaras Čepulkovskis (27 m.) be tokių padarėlių gyventi negali jau daug metų. Gyvosios gamtos pažinimo pamokas jie rengia visoje Lietuvoje, taip pat ir Klaipėdos rajono ugdymo įstaigose.

Vorai geriems nekanda

„Insektariumo“ kūrėjus į Klaipėdos rajoną atviliojo KRVJOS „Apskritasis stalas“, prieš keletą mėnesių rengusi konkursą „Užaugink iniciatyvą“. Tapę nugalėtojais, vaikinai gavo Jaunimo reikalų departamento bei rajono Savivaldybės finansavimą – 600 Lt. Įsigiję šildymo įrangos terariumams, Mindaugas ir Edgaras parodą surengė „Atviroje jaunimo erdvėje“ Gargžduose. Tačiau jų tikslas – su šia gyvūnijos įvairove supažindinti kuo daugiau moksleivių.

Biologijos studentas M. Maurukas nuo mažens kolekcionuoja lietuviškus vabzdžius, įvairiausius vabalus. Dabar vaikinas ypač domisi australiškais drugiais. Jų kolekcijoje turi kelis šimtus. Kartu su Edgaru važinėjančiame muziejuje jie eksponuoja vorus, gyvalazdes, šimtakojus, tarakonus, didžiausius pasaulyje vorus paukštėdas ir kt. Parodų dalyviai išgirsta ir daug įdomių faktų. „Dažnai išgirstame klausimą, ar visi vorai nuodingi. Taip nėra. Vorą galima palyginti su šunimi – jei erzinsi, jis tau tikrai kąs. Tačiau jei žinai, kaip su juo elgtis, pavojaus tikrai nebus. Neturime nuodingų vorų, nuo kurių įkandimo grėstų pavojus“, – patikino M. Maurukas. Nariuotakojus vaikinai dažniausiai siunčiasi internetu per nuolatinius tiekėjus arba parsiveža iš užsienio.

Įdomiausia – darželiuose

„Šiuo metu „Insektariumas“ mums yra daugiau negu kasdienybė. Tačiau kol kas tai tikrai ne verslas. Visas lėšas, kurias surenkame, skiriame naujiems vabzdžiams ar drugiams įsigyti“, – patikino muziejaus kūrėjai. Jų tikslas – Palangoje rasti nuolatines patalpas, tačiau be to dar lauks daugybė formalumų – teks suruošti kiekvieno eksponato įsigijimo dokumentus.

Jau kurį laiką vaikinai važinėja po visos Lietuvos ugdymo įstaigas. Anot Mindaugo, kai kurių mokyklų vadovus sunku įkalbėti juos priimti. Manoma, kad paroda – viso labo skaidrės apie vabzdžių įvairovę. „Tačiau dar nebuvo mokyklos, kuri nusiviltų muziejumi. Vaikai ypač domisi, nes dauguma yra tik lauke matę ropojantį mažą juodą vabaliuką. O čia jį gali paimti į rankas, pažiūrėti iš arti“, – teigė vaikinas. Anot jo, įdomiausia stebėti darželinukus – sukritę ant žemės jie vienas kitam dalija gyvalazdes ar kitus vabzdžius, glosto nė kiek nebijodami. Tuo tarpu 8–10 klasių moksleiviai jau bijo paglostyti net tarakoną.

Eglė ŽADEIKYTĖ

Taip pat skaitykite:

Didesnės ES išmokos žemdirbiams mažins atotrūkį
A. Bogdanovas: seniūnijos nebus jungiamos, planuojamos papildomos lėšos jų infrastruktūrai
Pacientai vis dar sunerimę dėl medicinos paslaugų
Pasaulio kolumbariumai išskirtiniai, Lietuvoje dar nepopuliarūs
Gargždiškius miesto centre kankina sunkiasvorių pragaras
106-osios vėžaitiškių Oninės be patoso, įkvėptos kuklumo
Girkališkiai šventė smagiai ir blaiviai
Jaunuoliai mokėsi verslavimo ir limonado gamybos
Šilauogyno Gribžiniuose vėžaitiškis plėsti nežada
Gardžiuokimės su šakočių kepėjais iš Šakių
Susitikimas su Irena Stražinskaite-Glinskiene
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Jėgos aitvarų instruktoriui pučia palankūs vėjai
Automobilių paroda Gargžduose

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook