Gargždų atviras jaunimo centras dalijosi patirtimi

Gargždų atviras jaunimo centras dalijosi patirtimi

Gargždų atviro jaunimo centro komanda kartu su centre besilankančiais jaunuoliais įgyvendindama projektą „Jaunimo šturmas 2“, kurį remia Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vyko į Radviliškio atvirą jaunimo centrą.

Šio centro darbuotojai pristatė savo darbo vietą, patalpas, pavaišino arbata ir skanėstais, suorganizavo komandinį žaidimą bei pasidalijo gerąja patirtimi. Linksmai nusiteikusi komanda aplankė netoli Radviliškio esantį Baisogalos dvarą su nuostabiu jo parku bei Radviliškio rajone esančią Šiaulės žemę, kurioje ant aukščiausios apylinkėse esančios kalvos stovi 21 metro aukščio apžvalgos bokštas, nuo kurio iš viršaus atsiveria nepaprastas apylinkių vaizdas.

Spalio mėnuo Gargždų atvirame jaunimo centre taip pat buvo kupinas kelionių ir įspūdžių, kadangi spalio 11 dieną centro iniciatyva buvo suorganizuota išvyka į Latviją, Liepojos miestą. Kelionėje dalyvavo 35 jaunuoliai, Gargždų atviro jaunimo centro darbuotojai, prisijungė ir Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai Gintautas Bareikis, Inesa Gaudutytė, Mantas Virbauskas, Anelė Dromantaitė, Deimantė Venckutė, jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Virgilijus Skuodas.

Liepojoje lankėmės jaunimo namuose („Jauniešu maja“), kuriuos remia savivaldybė. Jaukioje erdvėje darbuotojai pasakojo apie vykdomas veiklas, projektus, darbo specifiką ir kokie jaunuoliai dažniausiai atvyksta į šiuos namus. Akcentuota, jog prioritetai – jaunimo dalyvavimas priimant sprendimus, neformaliojo švietimo programų įgyvendinimas, darbo su jaunimu strategijos kūrimas savivaldybėje, įtraukiant jaunus žmones, kuriems gresia išmetimas iš mokyklos, taip pat jaunuolių įtraukimas į jaunimo iniciatyvos projektus. Šie Liepojoje esantys jaunimo namai siūlo dalyvauti projektuose, suteikdami laisvą erdvę renginiams, inventorių (fotografijai, vaizdo įrašams, techninę įrangą, muzikos instrumentus bei pagalbą), interesų lavinimą, edukacinius susitikimus ir diskusijas su įvairių sričių atstovais.

Liepojos jaunimo namų darbo specifika identiška Gargždų atviro jaunimo centro darbo specifikai ir vykdomoms veikloms. Jaunimo reikalų koordinatorė ir Jaunimo centro direktorė su Liepojos atstovais taip pat pasidalijo darbo su jaunimu Gargžduose patirtimi. Mūsų atstovė A. Dromantaitė dalyvavo plenarinėje diskusijoje apie jaunimo politiką.

Šiuose jaunimo namuose taip pat buvo suorganizuota diskusija „Efektyvus jaunimo darbas ir jaunimo politika“, kurią moderavo Liepojos jaunimo namų projekto koordinatorius. Diskusijoje dalyvavo Liepojos jaunimo namų ir jaunimo tarybos narys Edgars Sudmalis, „Coworking Liepaja“ direktorius Intars Zens, jaunimo atstovė, mokytoja ir videografė Liva Vilde; Gargždų atviro jaunimo centro savanorė ir jaunimo Europos komandos narė A. Dromantaitė. Diskusijos dalyviai svarstė, koks, jų nuomone, yra efektyvus darbas su jaunimu, koks galėtų būti veiksmingo darbo su jaunimu raktas, kokie didžiausi sunkumai dirbant su jaunimu ir kt.

Apsilankėme ir kituose Liepojoje esančiuose jaunimo namuose „Jauni vanagi“. Darbuotojai supažindino su pačių įsteigtais ir savivaldybės nefinansuojamais jaunimo namais, veiklomis.

Turėjome galimybę susipažinti su Liepojos senamiesčiu, siauromis gatvelėmis bei jų istorija, įvairiais miesto rajonais, architektūros specifika, apsilankėme viename iš didžiausių miesto parkų.

Ši informacinė ir pažintinė išvyka suartino Gargždų atviro jaunimo centro komandos, jaunuolių ir Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narius, sustiprino draugystę su Liepojoje esančiais jaunimo namais ir motyvaciją toliau būti aktyviems, įgyvendinti bendrus projektus.

Egidija KVEKŠAITĖ

Virgilijaus SKUODO nuotr.

Atviro jaunimo jpg nr. 81


Taip pat skaitykite:

J. Ruškys: Gargžduose teritorijos planuojamos kompleksiškai
Kitą rudenį Klaipėdos rajone duris turėtų atverti nauja mokykla
Tarybos posėdyje – klounada prieš rinkimus: remontuojamą Gargždų Kvietinių gatvę politikas siūlė pavadinti Liberalų
Tarybos nariams  S. Karbauskui ir  V. Kurai – grėsmė netekti mandato
Apie prieštvaninius milžinus
Tautinių bendrijų išskirtinumas atsiskleidė Veiviržėnuose
Klaipėdiečiui fotomenininkui atminti – parodos ir albumas
Savo kančią įprasmina padėdama sergantiems vaikams
O ką jūs, jaunuoliai, mainais į mažulę?
Jaunieji kuršiai būrelyje įveikia bet kokias baimes
Sporto centro ugdytiniai kovojo Lietuvos pirmenybėse
Ir dekoratyvios, ir maistingos
Gardžiuokimės su su gargždiške moksleive Toma
Rašytojas savo kailiu pajuto kibernetinių užpuolikų smūgį

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Neminėkite vien bloguoju

Ramybė gamtoje vis labiau įsiviešpatauja,…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook