Fotoreportažas

Gargžduose muzika kalbėjo lietuviškai, prancūziškai, ispaniškai


Rudeniškai jaukioje Gargždų kultūros centro erdvėje ketvirtadienį vakare prasidėjęs penktasis dainuojamosios poezijos festivalis „Skambant gitaroms“ emociškai sukrėtė tiek žiūrovus, tiek atlikėjus, kurių sulaukta ne tik iš Lietuvos, bet ir Prancūzijos, Ispanijos. Bardus sužavėjo klausytojų troškulys poetinio žodžio muzikiniam skambesiui, o gausiai susirinkę žiūrovai liko dėkingi už tris koncerto valandas, kupinas dvasinės atgaivos.


Bardai ir žiūrovai – vienu ritmu


Gargždų kultūros centro scenoje pirmą kartą susiliejo du dainuojamosios poezijos festivaliai: gargždiškių „Skambant gitarai“ ir tarptautinis „Tai aš“. Lietuvos bardų plejadai atstovavo Giedrius Arbačiauskas, Vygandas Kazlauskas, Virgis Stakėnas, o prancūzas Philippe Granger ir ispanė Maria Rozalen pristatė Europos dainuojamosios poezijos tradicijas.


Pirmosios kompaktinės plokštelės „Vienaragis“ autorius G. Arbačiauskas daugiau pažįstamas kaip aktorius ir įsimintinų personažų „Dviračio žynios“ kūrėjas, pradėjęs koncertą a cappella daina „Malda“ galbūt ir uždavė toną festivalio atidarymo nuoširdžiai, o kartais mįslingai ir net šmaikščiai nuotaikai. O kai P. Granger, žinomas ir pripažintas poezijos ir dainų tekstų autorius bei atlikėjas iš Prancūzijos lietuviškai ištarė „Man patinka, kai muzika kalba“ – tai supratingumo ir susiklausymo gija tarp žiūrovų ir dainininkų išliko iki pat paskutinės koncerto minutės, kurios buvo nepakartojamos klausantis temperamentingosios M. Rozalen iš Ispanijos. Žiūrovai mielai atsiliepė ir į kito atlikėjo, prestižinių masinių renginių režisieriaus, o iš tikrųjų mediko Vygando Kazlausko pasiūlytą žaidimą – atspėti, kokie yra penki pagrindiniai žmogaus jausmai. Apie šeštąjį – meilės jausmą prabilusiai žiūrovei itin pasisekė; ji gavo neseniai išleistą Vygando autorinių dainų plokštelę „Daina iš toli“.


Lauks ir kitų koncertų


Daugiau kaip 300 baladžių autorius, lietuviškosios dainuojamosios poezijos projektų įgyvendintojas Virgis Stakėnas itin pelnęs žiūrovų palankumą už dainą „Lopšinė“ negailėjo gerų žodžių ir festivalio „Skambant gitarai“ organizatoriams, o susirinkusiai publikai atvirai pasakė, kad koncerto atlikėjai ją įvardijo kaip teatrinę. Tai – didelis komplimentas mūsų klausytojams, kurie per kelerius festivalių „Pavasario gaida“, „Skambant gitarai“ metus sugebėjo ugdytis aukštesnio lygio muzikinį skonį.


Po koncerto „Bangos“ pakalbinti žiūrovai teigė patyrę daug malonių išgyvenimų, pasisėmę teigiamos energijos, norėsiantys ateiti ir kitus festivalio renginius. „Kas gali sakyti, kad tokių koncertų žmonėms nereikia? Labai reikia, tik gal mes patys ne visada domimės, kas prasmingo vyksta čia pat, Gargžduose“, – kalbėjo Aldona Zubienė. Dreverniškė kultūros darbuotoja Virgina Asnauskienė vylėsi atvažiuoti į lapkričio 11-ąją vyksiantį „Raudonų vakarų“ atlikėjos Ievos Narkutės koncertą. Ji sakė bandysianti į koncertą atsivežti ir jaunų žmonių iš Drevernos. „Vakaras –fantastiškas“, – gerų žodžių festivalio atidarymui negailėjo Zigmas Sermontis iš Maciuičių.


Padėkojo festivalio rėmėjams


Festivalio organizatorė Šarūnė Petruškevičienė širdingai padėkojo festivalio rėmėjams – Klaipėdos rajono savivaldybei, Kultūros ministerijai, UAB „Tik Jums“ ir jos vadovams Ilginių šeimai, kavinei „Lijo“ ir vadovams Šatkų šeimai, informaciniams rėmėjams, ypač „Bangai“.


Renginio vedėjai Kristina Kazlauskaitė ir Tadas Grabys, žiūrovus „papirkę“ juos fojė sutikdami su „poezijos saldainiu“, visus pakvietė pasirašyti atsiliepimų knygoje, nepraleisti progos gauti atlikėjų autografą ir pagal galimybes paaukoti sunkiai sergančiam dvylikamečiui gargždiškiui.


Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių