2020 Liepos 09
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Atgijusi Dreverna traukia turistus

Atgijusi Dreverna  traukia turistus

Nuo tada, kai 2009 m. Savivaldybė įrengė Drevernoje prieplauką, o Savivaldybės skelbtą koncecijos konkursą laimėjusi UAB „Hortivita“ modernizavo uostą ir 2017 m. jau atidarė vasaros sezoną, Dreverna pasikeitė neatpažįstamai. Dabar čia gausu turistų, pramogų, kuriamos darbo vietos, siūlomos įvairios paslaugos.

„Drevernos žvejų miestelis – viena patraukliausių turizmo vietų mūsų rajone. 2009 m. Klaipėdos rajono savivaldybė iš Europos Sąjungos lėšų už beveik 5 mln. eurų Drevernoje įrengė prieplauką su slipu ir kranu, 75 švartavimosi vietomis, pastatė elingą. Tam, kad mažųjų laivų uostas funkcionuotų tikslingai, būtų išnaudoti Drevernos turizmo ištekliai, ieškojome uosto operatoriaus. Džiugu, kad koncesijos konkursą laimėjo UAB „Hortivita“, kuri jau praėjusiais metais sulaukė didelio turistų susidomėjimo ir toliau sėkmingai modernizuoja uostą, vykdo jo plėtrą, ne tik išnaudodami Drevernos turizmo išteklius, bet ir suteikdami verslo galimybių gyventojams. Juk vietos gyventojai prieplaukoje galėtų prekiauti įvairiais savo dirbiniais. Mūsų rajone gausu gabių ir verslių žmonių, kurie savo kūryba, produkcija galėtų sužavėti rajono gyventojus bei turistus“, − teigė mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Į Dreverną turistus traukia ne tik sutvarkyta aplinka, įvairios pramogos ir siūlomos paslaugos, bet ir reguliarus keltas į Juodkrantę, kurį jau 3 metus iš dalies finansuoja Savivaldybė. Keleiviai šiuo maršrutu nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 2 d. šiemet bus keliami kiekvieną dieną: pirmadienį–ketvirtadienį 2 kartus, o penktadienį–sekmadienį – net 4 kartus per dieną. Kelto kaina nuo praėjusių metų nesikeitė – suaugusiam žmogui bilietas į abi puses kainuos 8, o į vieną pusę – 5 eurus. Dviračiai keliami nemokamai. Taip pat čia įsikūrusi laivadirbio J. Gižo etnografinė sodyba, kurioje lankosi turistai iš viso pasaulio.

Drevernoje gyvenimas atgyja ne tik mažųjų laivų uoste. Praėjusiais metais Klaipėdos rajono savivaldybė buvusias Drevernos pagrindinės mokyklos patalpas ir pastatus pasitikėjimo teise perdavė valdyti Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centrui. „Džiaugiuosi, kad iniciatyva perimti Drevernos pagrindinės mokyklos pastatus ir vykdyti ten veiklą kilo pačiam jaunimui. Dabar ten verda gyvenimas. Šį pavasarį ten jau vyko vaikų vasaros stovykla „Marių vėjai“. Nuostabiame gamtos kampelyje pavasario atostogas leido 12–18 metų vaikai ir jaunimas, kai kurie jų – iš socialiai jautrių šeimų. Dreverna – nuo rajono centro nutolusi vieta, todėl svarbu, kad ir ten vaikams bei jaunimui būtų pasiekiamos įvairios veiklos, pavyzdžiui, turizmo, muzikos studijos, fotografijos, amatų ar kiti būreliai, čia galima organizuoti stovyklas, vykdyti atvirą darbą su nemotyvuotu jaunimu. Tikimės, kad, pavyzdžiui, nuomojant patalpas įvairiems meniniams renginiams Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras galės patys užsidirbti pinigų ir juos panaudoti patalpų remontui, įrangos įsigijimui“, – apie atgijusią Dreverną pasakojo vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Gegužės 26 d. Drevernoje vyks vasaros sezono atidarymo šventė, kurioje vyks prekybininkų ir amatininkų mugė, veiks pramogos vaikams, vyks įvairūs pasirodymai, laivų paradas, žymių grupių koncertai. „Kviečiame apsilankyti Drevernoje ir įsitikinti, kad tai nuostabi vieta poilsiauti, pramogauti ir gyventi“, – ragino vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Ernesta STRAKŠYTĖ

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook