Žmogaus teisių gidas padeda ir jaunimui

„Jaunimo erdvė“ dalyvavo nevyriausybinės organizacijos Žmogaus teisių balsas ir LiJOT (Lietuvos jaunimo organizacijų taryba) organizuotame nuotoliniame seminare apie Žmogaus teisių gidą su jaunimu dirbantiems asmenims. Tai tarptautinis įrankis, padedantis rasti informaciją apie žmogaus teises. Gidas įkurtas 2018 metais Latvijoje ir sėkmingai plečiasi į kitas Europos šalis.

Šio seminaro tikslas buvo pristatyti internetinį Žmogaus teisių gidą su jaunimu dirbantiems asmenims ir organizacijoms. „Žmogaus teisių gidas yra nepriklausoma nevyriausybinio sektoriaus dalis. Puslapyje yra suskirstytas temomis, kuriose suteikiama lengvai suprantama informacija, pateikiami teisės aktai. Jei žmogui kyla klausimas, ar nebuvo pažeistos jo teisės, jis gali pasiskaityti. Supratęs, kad pažeistos jo teisės, gali sužinoti, kokios valstybinės ir nevyriausybinės institucijos gali padėti dėl konkrečios problemos“, – puslapio funkcijas pristato seminaro vedėja Giedrė Šėmytė.

Žmogaus teisių gidą nuolat atnaujina teisininkų komanda, tad informacija yra aktuali ir patikrinta, remiantis Europos ir Lietuvos teisės aktais, jų pakeitimais. Lietuvos gidą koordinuoja nevyriausybinė organizacija Žmogaus teisių balsas. Prie Žmogaus teisių gido vėliausiai prisijungusi valstybė – Bulgarija, planuojama plėstis į dar septynias Europos valstybes. Puslapį galima peržiūrėti lietuvių, rusų, anglų kalbomis, planuojama pridėti ir lenkų kalbą.

Kiekvienos šalies Žmogaus teisių gidas yra kuriamas atsižvelgiant į tos valstybės įstatymus. Gide galima rasti temas apie duomenis ir privatumą, priverstinį gydymą, sulaikymą imigracijos ir prieglobsčio atveju, laikiną sulaikymą ir suėmimą, smurtą artimoje aplinkoje, neapykantos kalbą, teismingas bylas, saviraiškos ir žiniasklaidos laisvę, diskriminaciją ir kt. Pasak renginio organizatorių, atlikti tyrimai rodo, jog jaunuoliams aktualiausia tema – saviraiškos ir žiniasklaidos laisvė. „Tarp 14–29 m. asmenų buvo labiausiai skaitoma ši tema. Taip pat smurtas artimoje aplinkoje, kas vis dar didelė problema Lietuvoje, ir neapykantos kalbos klausimai“, – akcentuoja G. Šėmytė.

Pagrindinis gido tikslas – būti švietimo įrankiu, galima jį naudoti asmeniniams poreikiams, neformaliajame ir formaliajame švietime. Su jaunimu dirbantys asmenys gali puslapyje ieškoti naudingos informacijos apie žmogaus teises, konsultuoti jaunuolius jiems aktualiomis temomis. Puslapyje galima rasti ir testų, kur asmenys gali išbandyti savo žinias apie žmogaus teises, tiek naudoti tai kaip savišvietos įrankį jaunimui. Žmogaus teisių gidu gali pasinaudoti ir studentai, nes yra pateikiamos Europos žmogaus teisių teismo bylų santraukos.

Projektą Lietuvoje koordinuoja Žmogaus teisių balsas. Gidą galite skaityti anglų, rusų ir lietuvių kalbomis www.zmogausteisiugidas.lt

Gabrielė ČIUNKAITĖ


Taip pat skaitykite:

Skelbiamas konkursas Gargždų seniūno pareigoms
„Jaunimo erdvės“ tinklalaidė
Ką reikia žinoti apie skiepijimo procesą?
Laikas išsirinkti! Balsuok už labiausiai patikusias gyventojų idėjas!
Centralizuotas šildymas Priekulėje – tik vizijose
Klaipėdos LEZ plėtra rajone – proveržis ekonomikai
Mediacija – taiki alternatyva sprendžiant ne tik šeimos ginčus
Pirmieji žingsniai Gargžduose... ir saulėlydis
Lietuvos istoriografijos paminklas
Nuotolinės studijos suvaržė pirmakursius ir užsienyje, ir Lietuvoje
Jaunieji šachmatininkai – nuotolinėse šachmatų pirmenybėse
Pavasaris: kaip pagyvinti minimalistinį miegamojo interjerą
Maudymosi kostiumėlių tendencijos 2021-aisiais

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Šimtadienio klūpsniai

Prieškovidinio laikotarpio mokyklose vasaris būdavo…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook