Vizitas

Sėmėsi Turkijos bei Švedijos socialinės patirties


Trečiadienį Gargždų ir Priekulės socialinių paslaugų centruose svečiavosi socialiniai darbuotojai iš Turkijos ir Švedijos. Mainų programoje „CIF BALTIC 2010 m.“ dalyvaujanti Lietuva svečius priėmė pirmą kartą. Tikimasi, kad kolegų iš užsienio žvalgytuvės peraugs į glaudesnį bendradarbiavimą.


„CIF BALTIC 2010 m.“ mainų programos dalį Lietuvoje, Klaipėdoje, organizuoja Klaipėdos miesto socialinės paramos centras. Centro iniciatyva svečiai iš užsienio apsilankė ir Klaipėdos rajone – Gargždų ir Priekulės socialinių paslaugų centruose. Įstaigų vadovai susitiko su Švedijoje socialine darbuotoja su socialinės rizikos šeimomis dirbančia Catharina Hansen ir nakvynės namuose Turkijoje dirbančiu Tufan Firat Goksel.


Svečiai teigė, jog socialinės paramos centrai Lietuvoje ir jų šalyse susiduria su panašiomis problemomis, mažai skiriasi ir darbo pobūdis. Anot atstovės iš Švedijos, Lietuvoje sveikintinas aktyvus psichologų darbas su socialinės rizikos šeimomis bei vaikais. Tačiau, anot jos, Švedijoje socialiniai darbuotojai dažniau propaguoja individualius pokalbius su vaikais, o ne kartu su tėvais.


T. F. Goksel nusistebėjo, jog Lietuvoje beveik nėra socialinių darbuotojų vyrų. Nors kolegos lietuviai pagrindine to priežastimi įvardijo nedidelį socialinių darbuotojų darbo užmokestį, Turkijos atstovas akcentavo socialinio darbo riziką. „Dirbu nakvynės namuose ir žinau, koks pavojus kartais kyla į juos atėjus benamiams, kai darbuotojas lieka akis į akį su asocialiais žmonėmis. Turkijoje socialinių darbuotojų vyrų ir moterų santykis yra lygus, o nakvynės namuose budi apsaugos darbuotojai“, – teigė jis. Svečiai pripažino, kad Klaipėdos rajono socialinės paramos centrai yra atviresni klientams. Užsienyje į tokias įstaigas pašaliniai asmenys be išankstinio prašymo dažnai neįleidžiami.


Gargždų socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotoja Viktorija Lygnugarienė ir svečius lydėjusi Klaipėdos socialinių paslaugų centro direktorė Diana Stankaitienė pripažino, kad Baltijos šalyse vykstantys mainai bus pravartūs semiantis patirties. Viliamasi, kad Klaipėdos rajono socialiniai darbuotojai ateityje galės išvykti stažuotis į Turkiją bei Švediją. „Svečiai suteikė naudingų patarimų, ypač – dėl nakvynės namų darbo. Manau, į jų rekomendacijas reikėtų atsižvelgti ir prieš atidarant nakvynės namus Gargžduose“, – kalbėjo V. Lygnugarienė.


Socialinių darbuotojų stažuotė Baltijos šalyse truks penkias savaites.


Jolanta VENSKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių