Virtualioji erdvė keičia gyvenimą

Mūsų bendravimas šiuolaikinėje visuomenėje yra apribotas ne tik koronaviruso pandemijos grėsmės. Mano nuomone, naujųjų technologijų įtaka mūsų gyvenimui yra ne tik teigiama, bet ir neigiama. Kai kurie žmonės jau net Mišiose ne Dievo žodžio klausosi.

Skaičiau, kad vidutiniškai suaugęs žmogus kasdien į išmaniojo telefono ekraną žiūri 3 valandas ir 15 minučių, o tūkstantmečio vaikai beveik 7 valandas. Išmaniųjų prietaisų ekranai spinduliuoja nenatūralią, violetinę ir mėlyną šviesą. Reiktų atsiminti, kad piktnaudžiaujant tokia šviesa ši gali sukelti akių perštėjimą, nuovargį ar netgi lemti nemigą. Visi šie požymiai gadina sveikatą. Bet svarbiausia gadina ir žmonių santykius. Net giminės ir kaimynai vienas kitą pažįsta tik iš feisbuko. Štai sėdi dvi merginos kavinėje ir ne tarpusavyje šnekasi, o akis įbedusios į ekranus kavą geria. Tai kokia čia draugystė?

Daug mūsų negražaus bendravimo ydų išlindo per rinkimų agitacijos laikotarpį. Tokio nesusišnekėjimo ir nusišnekėjimo lygmens feisbuko komentaruose dar nebuvau mačiusi.

Žmonės labai pagiežingi, pikti. Savo tikrąjį veidą parodė ne tik kandidatai, bet ir jų sekėjai, ir priešininkai. Ir nėra kuo čia didžiuotis, jei liejame tūžmastį, o nemokame kultūringai reikšti minčių.

Kai kurie žmonės jau net Mišiose ne Dievo žodžio klausosi, o nuo savo feisbuko paskyros akių neatitraukia. Aišku, kiekvienas gali rinktis, bet kam tada eiti į bažnyčią, jei feisbukas jiems yra toks svarbus?

Daugiau reiktų bendrauti, kalbėtis, skaityti, o virtualioji erdvė negali užgožti žmogaus gyvenimo.

Angelė GUDIENĖ


Taip pat skaitykite:

UAB „Mida LT“ bendrovės gimtadienio proga pasirūpino buvusių darbuotojų sveikata
Tiesioginė Gargždų žaliaskarės įžiebimo transliacija – užkarda būriavimuisi
Koronavirusas talžo karantino skydą
Jaunimo parke – 20 medžių su skaitmenine informacija
Gaisras „Minijos“ soduose pamokė tvarkos
Gribžinių bendruomenei rūpi eismo saugumas
Apsispręskime: savo imunitetą kurti ar naikinti?
Galimos permainos Gargždų centre verslininkus sulaiko nuo investicijų pastatų remontui
Vija – gargždiškių šeimos puošmena
Bendrovė „Mida LT“ dovanoja poilsio akimirkas neįgaliųjų mamoms

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Tik eglių žibėjimas

Miestuose statomų kalėdinių eglių tema…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook