Viliaus Gaigalaičio globos namuose – rizikos grupės santalka

Koronavirusas pavojingiausias vyresnio amžiaus žmonėms, nėščiosioms, sergantiesiems astma ir turintiesiems kitų lėtinių ligų. Atsižvelgiant į tai, kad Klaipėdos rajono savivaldybės Viliaus Gaigalaičio globos namuose gyvena 214 senyvo amžiaus arba negalią turinčių asmenų, ši įstaiga patenka po padidinamuoju stiklu.

Griežtai laikosi karantino

Viliaus Gaigalaičio globos namų direktorės pareigas laikinai einanti Kristina Pocienė „Bangai“ pasakojo, kad didžioji dalis bendruomenės patenka į rizikos grupę, todėl nuo pirmos dienos, šalyje paskelbus ekstremalią situaciją, imtasi reikalingų priemonių, kad būtų apsaugoti gyventojai ir darbuotojai.

Dar vasario 27 d. Viliaus Gaigalaičio globos namuose buvo patvirtintos prevencinių veiksmų priemonės, uždraustas gyventojų lankymas, vežimas planinėms konsultacijoms, sustiprintas patalpų dezinfekavimas. Įstaigoje paruoštas nuotolinio darbo tvarkos aprašas ir darbuotojai, kurie gali, pradėjo vykdyti savo veiklas nuotoliniu būdu. „Paskelbus šalyje visuotinį karantiną, globos namuose taip pat paskelbtas karantinas, gyventojai, kaip ir visi Lietuvos piliečiai, lieka globos namuose, nebevedami grupiniai užsiėmimai, socialiniai darbuotojai dirba individualiai“, – informavo K. Pocienė.

Globos namuose sudaryta dėl COVID-19 ligos prevencijos ir kontrolės planavimo atsakinga komanda, parengtas prevencijos globos įstaigoje tvarkos aprašas, kiti reikalingi dokumentai.

Apsaugos priemonių – minimaliai

Anot K. Pocienės, globos namai šiuo metu apsaugos priemonių turi minimaliai: „Esame įsigiję vienkartinių pirštinių, dezinfekcinių priemonių, pasisiuvome apsaugines kaukes, tačiau labai reikėtų respiratorių, vienkartinių chalatų, kepuraičių, kombinezonų, antbačių, skydelių. Ieškome, kur būtų galima įsigyti šių priemonių, bet judame labai po truputį, todėl jei kas paremtų apsaugos priemonėmis, būtume labai dėkingi.“

Laikinai direktorės pareigas einančios K. Pocienės teigimu, visur prie įėjimų ir kiekviename aukšte yra dezinfekcinio skysčio, gyventojai nuolat raginami dažniau plauti rankas. Tiesiogiai gyventojus aptarnauja apie 100 darbuotojų.

„Gyventojų kasdienybę koronavirusas išties pakeitė. Kasdien įpratę judėti, sportuoti, repetuoti, žiūrėti koncertus, dalyvauti įvairiose užimtumo veiklose pirmąją savaitę stengėsi priprasti prie naujo režimo. Dabar daugiau žiūri televizijos laidų, skaito knygų ar tiesiog pasyviai leidžia laiką. Socialiniai darbuotojai dirba individualiai, bendrauja, padeda susisiekti su artimaisiais. Kadangi didžioji dalis gyventojų turi mobiliuosius telefonus, kontaktai su artimaisiais išliko. Sunkiau gal keletui, kuriuos artimieji retkarčiais aplankydavo“, – pastebi K. Pocienė.

Naujų gyventojų nepriima

Aptarti ir maitinimo klausimai su dietiste, kad gyventojai gautų įvairesnio maisto, kad pusryčiams ir pavakariams būtų daugiau vaisių ir konditerijos gaminių, kuriuos gyventojai mėgsta. „Globos namų gyventojai gali bet kuriuo metu atsigerti kavos, nes veikia kavos aparatas“, – užsiminė pašnekovė.

Siekiant apsaugoti gyventojus ir darbuotojus, vadovaujantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rekomendacijomis bei Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos informacija nauji gyventojai karantino metu į globos namus nepriimami.

Agota BENDORAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių