2020 Liepos 09
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Vėžaičiuose – dėmesys kelių tvarkymo aktualijoms

Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai tęsia susitikimų su gyventojais ciklą – lankėsi Vėžaičių seniūnijoje. Ypač gausiai į susitikimą susirinkusiems sparčiai augančios seniūnijos gyventojams pristatyti Savivaldybės planai, išklausyti ir aptarti vėžaitiškių rūpesčiai.

Vykdomi darbai

Vėžaičių seniūnijos gyventojai ypač domėjosi kelių tvarkymo, apšvietimo ir kitais infrastruktūros klausimais. Vėžaitiškiams pasiteiravus, kada numatytas miestelio Pievų g. asfaltavimas, Savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus informavo, kad darbus planuojama atlikti dar šiemet. Taip pat artimiausiu metu viliamasi įrengti apšvietimą Mokyklos g. – vyksta pirkimų procedūros.

Apšvietimo problemas akcentavo Antkopčio bei Tilvikų kaimų gyventojai. Pasak A. Ronkaus, apšvietimo plėtra rajone bus sprendžiama formuojant 2020 m. biudžetą, o plėtros apimtys ir terminai bus įvertinti pagal finansavimo galimybes.

Vėžaitiškiai tvirtina, kad aktualus ir šalia kelio Vėžaičiai–Plungė esančios stotelės apšvietimo klausimas.

„Klaipėdos rajone reikia pastatyti 67 naujas autobusų stoteles, apsaugančias keleivius nuo netinkamų oro sąlygų. Iš esamų įrengtų tik 10 stotelių turi apšvietimą. Deja, dėl finansinių ir techninių galimybių kol kas visur to įgyvendinti negalime“, – teigia Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas.

Gyventojai informuoti, kad dalis kelių, kurie buvo numatyti išasfaltuoti iki 2020 metų, bet nebuvo rekonstruoti, persikels į kitus metus – bus dėliojami prioritetai, ieškoma lėšų bei atliekami darbai.

Eilė pagal prioritetus

Nemažai klausimų sulaukta dėl Vėžaičių seniūnijoje esančių regioninių kelių. Teirautasi, ar bus įgyvendintas pėsčiųjų tako Gargždai–Vėžaičiai įrengimo projektas.

„Sprendimas priklauso nuo Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos. Pasitarimų su Direkcija metu ne kartą akcentuota ši problema. Direkcija sudarinėja eilę pagal prioritetus, kurią nustačius žinosime, kada realiai darbai gali būti vykdomi ir koks prisidėjimas galimai reikalingas. Nuolat lankomės LAKD ir dedame visas pastangas, kad būtini projektai būtų įgyvendinti mūsų rajone“, – sako meras Bronius Markauskas.

Tokia pati situacija ir su Rudaičiuose esančiu regioniniu keliu bei Vėžaičių Žemaičių g. – LAKD atsižvelgia į dabartinę kelių būklę ir dėlioja prioritetus. Ne išimtis – ir šalia regioninių kelių esantys pėsčiųjų takai.

Gyventojams pasiteiravus, kaip vyksta Vėžaičių dvaro parko sutvarkymo projekto procesai, jiems pranešta, kad šiuo metu ruošiami pirkimo dokumentai, o rangovo paiešką ketinama skelbti jau kitų metų pradžioje.

Dėl ugdymo kokybės

Mero pavaduotoja Violeta Riaukienė susirinkusiesiems pristatė Klaipėdos rajono savivaldybės švietimo įstaigų optimizavimo projektą. Jame numatyta, kad Vėžaičių lopšelis-darželis turėtų būti prijungtas prie Vėžaičių pagrindinės mokyklos. Vicemerė akcentuoja, kad tiek mokiniams, tiek darželinukams ugdymas ir toliau būtų organizuojamas dabartinėse patalpose.

„Projekto tikslas – mažinti valdymo išlaidas ir gerinti mokinių ugdymo kokybę. Komandos nariai, rengiantys tinklo pertvarkos planą, susitikime su Vėžaičių pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio direktoriais aptarė planuojamo reorganizavimo aktualijas, vertino abiejų įstaigų valdymo, buhalterinės apskaitos specialistų, aptarnaujančio personalo etatų skaičių, jų galimą efektyvų panaudojimą priėmus sprendimą reorganizuoti minėtas įstaigas. Prieš teikiant sprendimus Savivaldybės tarybai ketiname susitikti su mokyklų bendruomenėmis ir atsakyti į iškylančius klausimus“, – sako mero pavaduotoja V. Riaukienė.

Naujo darželio statybą, kurios pageidauja vėžaitiškiai, pasak Savivaldybės vadovų, reikėtų svarstyti atsargiai. Vėžaičių lopšelis-darželis šiemet tenkina visų vaikų, gimusių 2017 metais ir vyresnių, poreikį lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Darželyje registruoti 28 vaikai, gimę 2018 m., kurie lankyti įstaigą pradės nuo 2020 m. rugsėjo (3 iš jų iš Gargždų), 2019 m. g. – 22 ugdytiniai iš Vėžaičių seniūnijai priklausančių teritorijų. 33 priešmokyklinio amžiaus vaikai yra ugdomi Vėžaičių pagrindinėje mokykloje dviejose priešmokyklinio ugdymo grupėse. Jei po kurio laiko būtų valstybėje apsispręsta prie visuotinio pradinio ugdymo pereiti nuo 6 metų, tai naujų patalpų poreikio ikimokykliniam ugdymui Vėžaičiuose nebūtų.

Susitikimas su gyventojais baigtas džiugia gaida – neseniai išrinktiems Vėžaičių seniūnaitijų seniūnaičiams meras Bronius Markauskas įteikė pažymėjimus.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook