Veiviržėnuose apsigyvenę darbininkai: vieniems patinka, kitiems neįtinka

„Bangos“ redakciją pasiekė Veiviržėnų gyventojos skundas dėl ambulatorijos pastato patalpose apsigyvenusių darbininkų iš Ukrainos. Esą jie turi žalingų įpročių ir aplinkiniams kelia nerimą, juolab koronaviruso pandemijos fone. Anot moters, pastaruoju metu sklinda kalbos ir dėl dingstančių daiktų.

Tačiau tiek seniūnė Edita Sluckienė, tiek bendruomenės pirmininkas Julius Pozingis tvirtino pirmą kartą girdį, jog dėl atvykusių darbininkų kiltų problemos. Priešingai: kai kurie negaili ukrainiečiams ir pagiriamojo žodžio.

Seniūnijos skundai nepasiekė?

Skundą darbininkų atžvilgiu išsakiusi moteris pasakojo, kad darbininkai gyvena tiek pirmame, tiek antrame ambulatorijos pastato aukštuose. „Jie naudojasi tuo pačiu koridoriumi kaip ir medikai. Prie įėjimo geria, rūko. Žmonės baiminasi eiti pro šalį“, – teigė į redakciją skambinusi moteris. Ji tvirtino, jog yra neramu ir dėl koronaviruso, o seniūnei esą ši situacija visai neįdomi.

Veiviržėnų seniūnijos seniūnė E. Sluckienė nustebo išgirdusi tokį skundą, mat niekas dėl Veiviržėnuose apsigyvenusių darbininkų nesikreipė. „Žmonės apgyvendinti laikinai, tvarko tiltą Taikos g. Tai Automobilių kelių direkcijos projektas. Kiek žinau, iki rugsėjo 1-osios darbus jau planuojama baigti. Dėl jų elgesio jokių nusiskundimų neturėjome. Priešingu atveju būtume kreipęsi į seniūnaičius, bendruomenę, policiją“, – aiškino E. Sluckienė. Ji apklausė savo darbuotojus, gyvenančius Veiviržėnuose, dėl šios situacijos, tačiau niekas neišsakė jokių nuogąstavimų. Atvejo vadybininkė Sandra Žemgulienė „Bangai“ sakė sutinkanti iš Ukrainos atvykusius darbininkus: „Jie gražiai bendrauja su pardavėjomis, praeivių taip pat „neužkabina“. Matau, kad lankosi stadione, sportuoja krepšinio aikštelėje. Dalyvavo Veiviržėnuose vykusio menininkų plenero uždaryme, klausėsi koncerto. Dažnai važiuoju dviračiu pro jų gyvenamąją vietą – ramu, jokio triukšmo.“ Seniūnės E. Sluckienės nuomone, tai tiesiog vieno gyventojo skundas, nors kalbama ir daugiskaita.

Mandagūs ir kultūringi

Veiviržėnų bendruomenės pirmininkas J. Pozingis „Bangos“ korespondentei taip pat tvirtino pirmą kartą girdįs, kad būtų problemų su atvykusiais darbininkais. „Į Veiviržėnus grįžtu, galima sakyti, tik pernakvoti, galbūt daugiau žino tie žmonės, kurie dažniau lankosi ambulatorijoje“, – svarstė J. Pozingis. Veiviržėnų ambulatorijoje dirbanti veiviržėniškė Jolanta Bočkienė patvirtino, kad tame pačiame pastate gyvena darbininkai, prisistatantys iš Ukrainos. „Jie mums sakė rekonstruojantys tiltą, kuris yra važiuojant Švėkšnos link. Vyrai mandagūs, kultūringi, problemų neturime. Tačiau faktas, kad dalijamės koridoriumi“, – pastebėjo veiviržėniškė J. Bočkienė.

Ambulatorijos pastate yra ir gyvenamųjų butų. „Banga“ susisiekė su viename iš jų gyvenančia buvusia ilgamete gydytoja. Moteris akcentavo, kad jokių pretenzijų čia gyvenantiems kitataučiams darbininkams neturinti. „Taip, man dingo telefonas, bet pati jį pamečiau ir kitų nekaltinu. Niekas nekaltas, kad man taip atsitiko. Tik paklausiau vyrų, ar jo kartais nematė, tačiau net minties nebuvo, kad kažkas galėjo pavogti. Čia gyvenantys darbininkai yra mandagūs, netriukšmaujantys, net paslaugūs. Jei prireikia pagalbos, padeda“, – gerų žodžių šalia apsigyvenusiems darbininkams negailėjo kaimynystėje gyvenanti moteris. Ji pridūrė, jog už kitų emocijas, nepakantumą neatsakanti.

Situaciją sprendžia Savivaldybė

Ambulatorijos pastate esančias patalpas, kuriose dabar gyvena darbininkai, iš Klaipėdos rajono savivaldybės yra išsinuomojęs Karolis Pronckus. „Buvome numatę komercinę veiklą, tačiau užklupęs karantinas planus pakoregavo. Atsižvelgdami į tai, kad jei čia apsigyvens darbininkai, bus naudos ir visam miesteliui, parduotuvei ir pan., nusprendėme patalpas laikinai jiems ir išnuomoti. Laiko tarpas trumpas – tik trys mėnesiai. Vyrai yra tvarkingi, dalyvaujantys Veiviržėnų renginiuose, sportuojantys, padorūs. Kažkodėl skleidžiami niekuo nepagrįsti gandai apie netinkamą elgesį ir pan., tačiau nutylima, kad tie vyrai kažkam ir daržus tvarko, kažkam ir lubas perdažė…“ – „Bangai“ sakė K. Pronckus.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas pasakojo, kad Savivaldybei ši problema žinoma jau nuo praėjusios savaitės, ją jau imtasi spręsti: „Specialistų komanda buvo nuvykusi į vietą, fiksavo aplinkybes, kad patalpos galimai naudojamos ne pagal paskirtį. Savivaldybė patalpas išnuomojo gydymo paslaugoms, tačiau matoma, kad jose teikiamos apgyvendinimo paslaugos. Į Savivaldybę kviesime patalpų nuomininkus, bus svarstoma galimybė dėl vykstančių pažeidimų nutraukti nuomos sutartį. Po to bus analizuojamos galimybės: arba patalpas toliau nuomosime, arba nagrinėsime galimybę jas parduoti.“

Rangovo pozicija

Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas „Bangą“ informavo, kad tilto per Veiviržą (kelio Nr. 4263 Švėkšna–Daukšaičiai–Veiviržėnai 10,73 km) rekonstravimo darbai pagal sutartį suplanuoti iki 2020 08 16. Rangos darbus, kurių vertė beveik 1,17 mln. Eur su PVM, įgyvendina AB „Kauno tiltai“. „Už darbuotojų elgesį ir jų sveikatos būklę yra atsakingas rangovas“, – sakė S. Jansonas.

AB „Kauno tiltai“ projektų vadovė Jolanta Varkalienė informavo, kad Veiviržėnų tilto rekonstrukcijos darbus atlieka jų subrangovas. Anot jos, darbo metu objekte dirbantys darbuotojai laikosi visų saugumo reikalavimų ir dirba blaivūs. „Apgailestaujame, jei dėl žmogiškojo faktoriaus įvyko konfliktas su konkrečiu gyventoju. Papildomai atkreipsime subrangovų dėmesį į bendravimą su gyventojais“, – komentavo projektų vadovė.

Policija: vagysčių nepadaugėjo

Klaipėdos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Donato Luko pateiktais duomenimis, 2020 m. nuo birželio 1 d. iki liepos 31 d. Klaipėdos rajone dėl vagysčių pradėti 26 ikiteisminiai tyrimai, Veiviržėnų seniūnijoje – 1 ikiteisminis tyrimas. 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu dėl vagysčių visame rajone pradėti 35, Veiviržėnų seniūnijoje – 2 ikiteisminiai tyrimai.

Nusikalstamas veikas tiriantys policijos pareigūnai vertina konkrečius asmenų veiksmus. Įtariamųjų ar nukentėjusiųjų tautybė, lytis, religiniai ar kiti įsitikinimai įtakos tyrimui neturi ir negali turėti.

Agnė ADOMAITĖ

Asociatyvinė nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių