Veiviržėnų parapijos klebonas: linkiu būti gerosios naujienos nešėjais

Dar nenumatytos rugpjūčio dienos pavakarę parapijiečiams ir svečiams duris atvers atgiję parapijos namai-klebonija, kad visi susipažintų su šiuo išskirtiniu pastatu.

Šį savaitgalį itin laukiamos Veiviržėnų miestelio tradicinės vasaros šventės kulminacija – sekmadienį švenčiami Šv. Marijos Magdalenos atlaidai. Visą savaitę plakatai ant varpinės Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios šventoriuje kvietė į šią vasaros iškilmę. Rugpjūčio mėnesį parapijiečiai ir svečiai rinksis į klebono Vidmanto Griciaus rūpesčiu rekonstruotus parapijos namus-kleboniją susipažinti su jų reikmėms skirtu pastatu.

Klebonas kun. V. Gricius: „Svarbu, kad atstatytuose Veiviržėnų parapijos namuose-klebonijoje išsaugota praeities dvasia.“Šventei rūpestingai ruošėsi

Šv. Marijos Magdalenos – didieji vasaros atlaidai labai svarbi šventė, todėl ir informatyvūs plakatai šventoriuje apie tai skelbė ne tik parapijiečiams, bet ir svečiams. „Ji – džiugiosios naujienos skelbėja: pirmajai pasirodė, jog Kristus prisikėlė. Linkiu, kad visi būtume gerosios naujienos nešėjai“, – linkėjo kunigas Vidmantas.

Veiviržėnų parapija tradicinė – į atlaidus gausiai susirenka ne tik parapijiečiai, bet ir jų giminės, iš šio krašto kilę žmonės. Šiemet jie pamatys atgijusius parapijos namus-kleboniją, tikrą miestelio puošmeną, kuria gali visi didžiuotis: reikia toli paieškoti tokio prieškario moderniosios architektūros pastato. „Iki Šv. Marijos Magdalenos atlaidų atlikome visus planuotus darbus“, – džiugiai ištarė klebonas V. Gricius.

Atlaidų dieną parapijiečius ir svečius pasitiks amatininkų mugė, kurią inicijavo Veiviržėnų amatų centras. Į šv. Mišias atvyks svečių kunigų. Jas aukos ir pamokslą skelbs monsinjoras kun. Arvydas Ramonas iš Klaipėdos. Po Sumos klebonijos skverelyje koncertuos pučiamųjų orkestras iš Palangos. Pasak kunigo Vidmanto, ši vieta ateityje turėtų tapti miestelio kultūros erdve.

Pakvies personažą iš praeities

Dar nenumatytos rugpjūčio dienos pavakarę parapijiečiams ir svečiams duris atvers atgiję parapijos namai-klebonija, kad susipažintų su šiuo išskirtiniu pastatu. Tai bus tarsi atlaidų tęsinys – su muzikine programa, padėkos žodžiais. Ir ypatingu personažu – Prezidentu Antanu Smetona, kurį įkūnijęs aktorius atkurs tarpukario dvasią. „A. Smetona daug prisidėjo, kad būtų pastatytas šis moderniosios architektūros pastatas. Su tuomečiu Veiviržėnų parapijos klebonu Adomu Razmumi jie buvo bendraklasiai, todėl čia neretai apsilankydavo“, – praeities peripetijas išnarpliojęs klebonas V. Gricius.

Jo rūpesčiu kartu su parapijiečiais, geradariais, rėmėjais atstatytas Veiviržėnų miestelio išskirtinis pastatas. Sausį pabaigti parapijos namų-klebonijos vidaus įrengimo, o dabar – išorės rekonstravimo darbai. „Architektų sprendimu parinktos trys spalvos: sienos melsvai pilkos, pamatai tamsesni, kolonos baltos. Šiuo metu tai moderniausios spalvos“, – patikino kun. V. Gricius. Išorės rekonstravimo darbams rajono Savivaldybė skyrė 14 tūkst. eurų, o darbų sąmata – apie 45 tūkst.

Ateityje planuojama originalesne spalva perdažyti ir medinę bažnyčią – kultūros paveldo objektą.

Klebonui džiugu, kad atstačius parapijos namus-kleboniją išsaugota jų dvasia: čia kaip kadaise žmonės eina vedini tų pačių rūpesčių: krikšto, santuokos ar palydėti artimąjį į dangiškojo tėvo namus.

Garbingas klebono įvertinimas

Rugpjūčio 12 d. sukaks 3 metai, kai Veiviržėnų parapijai vadovauja klebonas V. Gricius. Čia jis buvo paskirtas po 21 metų tarnystės Šventosios parapijoje, kurioje ne tik pastatė moderniausios architektūros bažnyčią, bet ir suaktyvino Šventosios intelektualinį bei kultūrinį gyvenimą. Kun. Vidmantas taip pat vadovavo Laukžemės parapijai. Abiejose parapijose atstatė, rekonstravo parapijos namus. Veiviržėnuose – trečiojoje parapijoje juos įkūrė.

Vasaros pradžioje buvęs ilgametis Šventosios ir Laukžemės parapijų klebonas V. Gricius tapo Palangos miesto garbės piliečiu. Jis įvertintas už aktyvią kultūrinę, visuomeninę veiklą ir svarų indėlį Palangos miestui kuriant bendruomenės kultūrinę ir dvasinę gerovę.

„Šis įvertinimas rodo oficialų atliktų darbų pripažinimą. Esu dėkingas už tai Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui, Savivaldybės tarybai“, – kalbėjo 12-asis Palangos garbės pilietis kun. V. Gricius, dirbantis Veiviržėnuose.

Virginija LAPIENĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

J. Ruškys: Gargžduose teritorijos planuojamos kompleksiškai
Kitą rudenį Klaipėdos rajone duris turėtų atverti nauja mokykla
Tarybos posėdyje – klounada prieš rinkimus: remontuojamą Gargždų Kvietinių gatvę politikas siūlė pavadinti Liberalų
Tarybos nariams  S. Karbauskui ir  V. Kurai – grėsmė netekti mandato
Apie prieštvaninius milžinus
Tautinių bendrijų išskirtinumas atsiskleidė Veiviržėnuose
Klaipėdiečiui fotomenininkui atminti – parodos ir albumas
Savo kančią įprasmina padėdama sergantiems vaikams
O ką jūs, jaunuoliai, mainais į mažulę?
Jaunieji kuršiai būrelyje įveikia bet kokias baimes
Sporto centro ugdytiniai kovojo Lietuvos pirmenybėse
Ir dekoratyvios, ir maistingos
Gardžiuokimės su su gargždiške moksleive Toma
Rašytojas savo kailiu pajuto kibernetinių užpuolikų smūgį

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Neminėkite vien bloguoju

Ramybė gamtoje vis labiau įsiviešpatauja,…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook