Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje – dėmesys kalbai

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje – dėmesys kalbai

Kalba – labai svarbi. Vienaip ar kitaip kalbasi visi žmonės, ji laikoma vienu valstybės kertinių akmenų. Toks svarbus dalykas nusipelno paminėjimo.

Kaip nusipelnyta, taip ir padaryta: Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokytojus ir mokinius rugsėjo 26 dieną gimnazijos fojė pasitiko pasisveikinimai ant skelbimų sienos įvairiomis Europos kalbomis, o per penktą pamoką visi skubėjo į renginį „Europos kalbų diena“. Pirmiausia visi susirinkusieji buvo pasveikinti, supažindinti su Europos kalbomis ir jų kilme, mitu apie Europę, mitu apie Babelio bokštą (kodėl kalbama skirtingomis kalbomis), daugeliu kitų įdomybių, galėjo pagilinti žinias apie gimtąją šnektą. Vėliau tie, kurie vasarą buvo išvykę į užsienį ir turėjo galimybę iš arčiau prisiliesti prie kitų kalbų, dalijosi įspūdžiais apie kelionę, susikalbėjimą, pamatytas vietas ar darbą svetur. Keliauninkai pripažino, jog mokant kalbą daug lengviau, paprasčiau ir linksmiau, kad jos labai svarbios ne tik per kalbų pamokas. Renginyje buvo išrinktas gražiausias lietuviškas žodis „laisvė“ (praėjusiais metais buvo „meilė“) ir apdovanoti raštingiausi gimnazijos moksleiviai, kurie, minint Raštingumo dieną, rašytuose tekstuose nepadarė nė vienos klaidos (rašė lietuvių, rusų, anglų kalbomis).

Tikiuosi, kad J. Jablonskio – mūsų kalbos tėvo – pasakyta mintis, jog „maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savo gerai nemokėti“, vis dar svarbi mums, lietuviams europiečiams.

Austėja ŽVIRBLYTĖ

IIb klasės mokinė


Taip pat skaitykite:

A. Bogdanovas. Svarbu didinti gyventojų pasitikėjimą ir gerinti paslaugų teikimą
Rinkimų drama baigėsi P. Gražulio pergale:  R. Petrauskienė sustoti neketina
Panaudotoms žvakidėms – specialūs konteineriai kapinėse
Pertekliniai ženklai prie įstaigų
Jaunieji gargždiškiai – II lygos nugalėtojai
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate – setas su 70 taškų
Veiviržėniškės gėlės – įvairioms progoms
Apdraudusieji ūkinius gyvūnus gali susigrąžinti dalį išlaidų
Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis
Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį
Konsultavimo paslaugos kaime –  abipusė nauda

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi?

Seimo rinkimų antrojo turo Klaipėdos…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook