Veikla

Sambūrio narės pasiekė rožinę svajonę


Dešimt Klaipėdos rajono veiklių moterų sambūrio veiklos metų išsiskyrė filantropijos idėjų puoselėjimu, aktyviu dalyvavimu judėjime „Nedelsk“, sveiko gyvenimo būdo diegimu. Nedidelis aktyvių moterų būrelis rajone sugebėjo užsitarnauti gerą vardą ir žmonių pagarbą. Sambūrio narės sakosi turinčios paprastą prasmingos ir bendros veiklos receptą – pasitikėjimas viena kita, aiškus darbų pasidalijimas, atsakomybė ir pareigingumas.


Prasminga dalintis su kitais


Labdara, filantropija per visus Veiklių moterų sambūrio gyvavimo metus išliko prioritetine veiklos sritimi. Sambūrio sąskaitoje iš 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio sukauptos lėšos naudojamos neįgaliesiems arba prasmingoms iniciatyvoms remti. Pavyzdžiui, viena iš pastaraisiais mėnesiais suteiktų labdarų atsiliepta į „Bangos“ laikraštyje paskelbtą prašymą paaukoti paaugliui reikalingam klausos aparatui.


Pirmasis Veiklių moterų sambūrio prisistatymas prieš dešimtmetį įvyko Lapių pagrindinėje mokykloje, kurios ugdytiniams, nuskriaustiems likimo, buvo padovanotos keliasdešimt porų naujų batų. Tai buvo jaudinantis kalėdinis susitikimas. Beje, jų vėliau buvo ir daugiau. Su kokiu nuoširdžiu džiaugsmu vaikai priėmė sambūrio narių dovanėles! Lapių pagrindinės mokyklos direktorė Vilija Lukauskienė pasakojo, jog kai kurie mokiniai, grįždami namo, nesiaudavo naujųjų batų bijodami, kad tėvai jų nepragertų.


Ne vieną kartą sambūrio narės prieš kalėdines šventes parėmė Gargždų ligoninės Vaikų skyrių, neįgaliųjų bendriją „Gargždų viltis“. Beje, su pastarąja organizacija susiklostė itin šilta ir artima draugystė – kartu švęsta ne viena šventė, organizuoti seminarai mamoms, auginančioms vaikučius su negalia. „Gargždų vilties“ ilgametė pirmininkė Rekvita Bagdonienė bendrijos dešimtmečio šventėje sambūriui už pagalbą įteikė prasmingą dovaną – neįgaliųjų rankomis darytą padėkos obuolį.


Per galvą – dėl kokybės


„Mes nesistengėme verstis per galvą, kad mūsų organizacija būtų gausi, mes vertėmės per galvą, kad mūsų veikla būtų kokybiška. Manau, kad sambūrio veiklos dešimtmetis akivaizdžiai parodė, kad kryptingai dirbant ir mažomis pajėgomis galima padaryti didelius darbus. Mūsų pasididžiavimas – dalyvavimas krūties vėžio prevencijos judėjime „Nedelsk“, iš kurio išsivystė ir mūsų projektas rajone „Padėk sau ir draugei“. Vykdydamos šį projektą, kuriam dalinį finansavimą buvo skyrusi ir Savivaldybė, su paskaitomis-diskusijomis apie krūties vėžį vakarais apvažiavome visas dešimt seniūnijų. Keletą renginių organizavome ir Gargžduose. Kai Savivaldybė šios iniciatyvos neberėmė, tai darėme iš privačių lėšų, pasitelkdamos savo entuziazmą. Ne viskas buvo rožėmis klota; už gerus darbus ne kartą reikėjo ir kartėlio piliulę nuryti… Dabar šia kryptimi dirba ir kai kurios kitos Lietuvos nevyriausybinės organizacijos, krūties vėžio profilaktikai dabar didesnį dėmesį ir finansavimą skiria Sveikatos ministerija. Tačiau prisiminkime, kad prieš maždaug aštuonerius metus situacija krūties vėžio prevencijos srityje buvo kritiška. Mūsų sambūris buvo Agnės Zuokienės įkurto judėjimo „Nedelsk“ vienas aktyviausių rėmėjų Lietuvoje. Dabar jau dauguma mūsų rajono moterų žino, kad tikrintis krūtis reikia nuolat, o Rožinio autobusėlio populiarumas yra tiesiog neįtikėtinas. Pirmaisiais metais mes pačios, sambūrio narės, ėjome raginti Gargždų turgaus moteris, kad eitų pasitikrinti. Vėliau iškilo jau kita problema, kaip suvaldyti norinčiųjų pasitikrinti Rožiniame autobusėlyje eiles“, – prisiminė dešimtmetį Veiklių moterų sambūriui vadovaujanti Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė, verslininkė Genovaitė Sinskienė.


Taigi, Veiklių moterų sambūrio narės juokauja įvykdžiusios rožinę svajonę – rajono moterų nebereikia raginti, jos pačios jau ragina, klausia: „Kada atvažiuos rožinis autobusėlis“?..


Reda MILVYDIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių