„Vaivorykštės“ gimnazijos šimtadienis galėtų važiuoti per Lietuvą

Daugiau kaip dvi valandos smagaus jaunatviško šėlsmo, persmelkto ir tautiniais motyvais, ir modernumo akcentais taip pakerėjo, taip įsuko į veržlų šventės sukinį, kad ne tik dalyviai, bet ir žiūrovai iš smagumo nesitvėrė savame kailyje. Sunku nebuvus ir nemačius įsivaizduoti, kiek merginų ir vaikinų tą vakarą puikiai šoko ir dainavo scenoje, kokius siurprizus pateikė pedagogai, kiek juoko bangų nubangavo subtiliai žemaičių tarme pašiepiant nūdienos aktualijas. Toks įspūdingas ir tautiškai susitelkęs buvo „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientų šimtadienis, surengtas Gargždų kultūros centre. Šiemet gimnaziją baigia 192 XXI laidos abiturientai.

Nustebino net daug mačiusius

Veiviržėniškiai ir priekuliškiai abiturientai šimtadienį šventė tik šį savaitgalį, o Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos dvyliktokams jau vasario 10-oji buvo ypatinga – jie išradingai, kūrybiškai, net patriotiškai ir su gero humoro doze pasitiko likusias 100 dienų mokykloje.

Ryte gimnazijoje buvo atidarytas Irenopolio (gimnazijos direktorės vardo garbei) prekybos centras su įvairiomis parduotuvėmis, aktų salėje įkurtas kino teatras, sporto salėje – boulingas, teatro studijoje atidarytas net kazino, o kur dar kavinės, sveikatingumo centras, tatuiruočių salonas, zumbos treniruotės!

Gimnazijos bendruomenės laukiamiausia vakarinė šimtadienio šventės dalis jau keleri metai vyksta Gargždų kultūros centre, nes gi keli šimtai dvyliktokų ir vienuoliktokų bei šventės svečių nebesutelpa į savosios gimnazijos aktų salę.

„Vis nenustojate stebinti savo kūrybiškumu. Gaila, kad net po šios trankios, įspūdingos šimtadienio programos Kultūros centro stogas visgi nebuvo nukeltas. Gal tada greičiau būtų renovacija prasidėjusi?..“ – žavėdamasi vaivorykštukų talentais ir sveikindama dvyliktokus juokavo Kultūros centro direktorė Birutė Oželienė.

Šių metų vienuoliktokų abiturientams parengta vakarinė šimtadienio programa itin nustebino ne tik pačius dvyliktokus, pedagogus, bet ir kitus šventės dalyvius. „Esu filmavęs ne vieną renginį ir, žinoma, ne vieną puikų gimnazijos šimtadienį, bet šis tikrai pats įspūdingiausias“, – gero įvertinimo negailėjo šventę filmavęs buvęs „Vaivorykštės“ gimnazistas, patyręs operatorius Saulius Balčiūnas. Gimnazijos lituanistė Daiva Toliušienė, pasibaigus šimtadienio programai, išeidama iš salės „Bangai“ išsakė apibendrinančią nuomonę: „Su tokia programa galima per Lietuvą važiuoti!“

Scenarijų kūrė tris mėnesius

Mokyklose seniai žinoma tradicija: vienuoliktokai (gimnazijoje – trečiokai) visada stengiasi šimtadienio programa nustebinti dvyliktokus (ketvirtokus). Kaip „Bangai“ pasakojo Rasa Rusteikienė, III f klasės auklėtoja, šventės tema gimė netikėtai. Anot mokytojos, kaskart į šimtadienius ketvirtokai ateina stilingai pasipuošę, tad norėjosi juos kiek šokiruoti natūralumu, liaudiškomis tradicijomis. „Iš pradžių mokiniai į kaimo temą su tautiniais motyvais žiūrėjo gana kreivai, bet vėliau pavyko juos įtikinti, kad būtent kontrastas – abiturientai bus miestiečiai, o mes, vienuoliktokai, – kaimiečiai, ir bus pagrindinė vakaro „vinis“, – šypsojosi šimtadienio scenarijaus iniciatorė. Pasak R. Rusteikienės, gimnazijos trečiokai kūrė scenarijų apie tris mėnesius, labai norėjosi įtraukti visus vienuoliktokus į šią veiklą. Ir tai pavyko: ko gero, pasiektas maksimalus masiškumas.

Dažnai kalbama, jog jaunimas nemėgsta šokti, ypač liaudiškų šokių, tačiau visi šimtadienio šventės dalyviai apstulbo, kaip energingai vienuoliktokai Gargždų kultūros centro scenoje juos šoko. Tikrai šoko taip, kad net žiežirbos skilo. Nors imk ir vežk juos be jokių atrankų į Dainų šventę! Mokytojos teigimu, rengiant programą moksleivius pamažu sužavėjo šokių repeticijos, ir tada, kai jie patys pajuto smagumą, pavyko pralaužti ledus. „Pradėjome nuo „Suk suk ratelį“, polkos, mergų ir bernų šokių, ir į repeticijas rinkosi vis daugiau ir daugiau susidomėjusių mokinių“, – kalbėjo mokytoja.

Dvyliktokus vedžiojo už nosies

Programos organizatoriai vienuoliktokai visą laiką iki šimtadienio sumaniai slėpė savo sumanymą. „Dvyliktokai jau nebežinojo, ko tikėtis – spėliojo, kad šimtadienio tema bus ligoninė, o gal kariuomenė, net psichiatrinė ar policijos mokykla. Dar labiau juos intriguodami pakabinome skelbimą „Kvietimas į restoraną“. Parašėme, kad kviečia virtuvės šefai trečiokai. O kai išsipustę abiturientai atėjo į šimtadienio vakarą Gargždų kultūros centre – scenoje išvydo tikrą kaimą su daržine ir joje vykstančiomis vakaruškomis“, – šypsojosi pedagogė.

Trečiokų kaimas pademonstravo gražiausias kaimo tradicijas: pagarbą svečiams ir vaišingumą: visus, vos įžengusius į Kultūros centro fojė, priėmė svetingai: vaišino saldainiais ir naminiu sūriu, o salėje kaimo kapelos melodijos jau taip trenkė, kad dar neprasidėjus programai vakaro dalyviams kojos kilnojosi.

Šiųmetinė šimtadienio tema „Duokim garo Traškūnuose“ nuo pirmųjų akimirkų pavergė visų šventės dalyvių širdis. Scenoje – Pričkaus daržinėje – kaimo jaunimas šventė gegužinę. Traškūniečiai (11-okai) teatralizuotais tautiniais šokiais, dainomis, pajuokavimais sukūrė ypatingai smagią atmosferą. Tad linksminosi ne tik jie, bet ir salėje sėdintys žiūrovai nenustygo vietoje: dainavo, lingavo, o neturėdami vietos kur šokti bent jau kojomis į taktą trypė.

Žodžio kišenėje neieškojo

Renginį vedė net 7 gimnazistai, turėję atitinkamus vaidmenis: meilės trikampyje dalyvavo Janytė (Gintautė Rusteikaitė), Ežerinis (Kristupas Polekauskas) ir Magdalena (Vytautė Strumylaitė). Kaimo senberniais su subtiliomis užuominomis tapo Aldonas (Donatas Vaitekaitis) bei Valentas (Mykolas Galinis). Jų duetas ne kartą buvo palydėtas žiūrovų juoko pliūpsniais. Gegužinę vedė Morta (Aistė Gilvonauskaitė) ir Leonas (Martynas Martišauskas). Visas vedėjų septynetukas žodžio kišenėje neieškojo – iš jų net kai kurių televizijos laidų vedėjai tikrai galėtų pasimokyti!

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Irena Pintverytė, stebėdama šimtadienio programą, spinduliavo gera nuotaika ir džiaugėsi švente. „Jeigu taip ir toliau, mums Gargždų kultūros centro bus mažai, nes visi norės šokti. Linkiu, kad taip energingai ir žvaliai nusiteikę kibtumėt į tai, ko dar nepadarėt, išmoktumėt tai, ko dar nebuvote išmokę, ir kad tos 100 dienų greitai prabėgtų“, – abiturientams linkėjo direktorė.

Šmaikščios nominacijos – išskirtiniams

Vakarinė programa neapsiėjo ir be tradiciškai įteikiamų šmaikščių apdovanojimų. „Miesto šviesuoliais“ tapo Ugnė Šimuliūnaitė ir Matas Liutikas. „Miesto madingiausiais“ vienuoliktokai paskelbė Džiugą Girijotą ir Deimantę Maciūtę. Nominantai gavo galimybę parodyti visiems, kaip reikia eiti podiumu. Nominacija „Miesto muzikaliausi“ atiteko Viliui Urbonui ir Sigitui Kniuipiui. „Miesto menininkais“ paskelbti Matas Muldaris bei Benita Srėbaliūtė. „Miesto sportininkų“ nominacija neaplenkė Dovydo Stonkaus, Kamilės Klevinskytės, Lijanos Jakaitės ir Danutės Saudargaitės. „Miestiečių“ titulą pelnė Matas Vainius bei Mantas Ašmontas. „Miesto šokininku“ paskelbtas Einoras Degutis. „Miesto biznieriais“ pripažino Deividą Lenkauską ir Tadą Jančauską. Kiekvienas nominantas gavo kaimiečių dovaną – molinį ąsotėlį, ant kurio buvo užrašyta jų nominacija.

Viskas baigėsi lyg pasakoje

Dvyliktokai, vienuoliktokų vakaro programoje paskelbti miestiečiais, irgi neliko skolingi: kaimiečiai veržliai trypė tautinius šokius, o jie davė garo šokdami modernius šokius. Ir kiekviena abiturientų klasė scenoje pasirodė kaip tikros elito žvaigždės!

Žiūrovų pripažinimo sulaukė ir abiturientų klasių vadovų – Irenos Šeputienės, Jolitos Višinskienės, Valento Marcinkevičiaus, Rūtos Lukošienės, Gražinos Pupšienės, Zofijos Vaitkuvienės, Aldonos Veikšienės ir Lidijos Vaitkienės – teatrališkas pasirodymas. Šie pedagogai ne tik šoko ir dainavo, bet ir atliko net akrobatinius elementus: švist – ir šokdami auklėtoją V. Marcinkevičių ant rankų pakėlė.

Šimtadienio programa „Duokim garo Traškūnuose“ baigėsi tarsi pasakoje: vienas kaimietis per tą gegužinę įsimylėjo miestietę. Įsimylėjėlis pasipiršo išrinktajai ir visas kaimas (tiek moksleiviai, tiek pedagogai) linksmai ūžė jų vestuvėse nepaisydami nusivylusio vyriška draugyste senbernio piktų pranašysčių! Esą nei ta pora šimtą dienų kartu išgyvens, nei abiturientai egzaminus išlaikys!

Kaip iš tiesų bus, parodys ateitis, tačiau šimtadienyje gimnazistai ir jų pedagogai pasirodė esantys vieninga ir kūrybiška komanda, kuri įrodė, kad dabar visuomenėje kartais neigiamai apkalbamas jaunimas tikrai ne iš kelmo spirtas!

Po renginio Gargždų kultūros centre dvyliktokai šimtadienio šventę pratęsė Klaipėdos menų fabrike „Loftas“.

Dėkoja už pagalbą

„Vaivorykštės“ gimnazijos trečiokai ir jų klasių vadovai jaučiasi dėkingi savo pagalbininkams: Gargždų kultūros centrui už priėmimą bei Gargždų jaunimo laisvalaikio centro grupei „Nevalyk lentos“ už gyvo garso muziką (vadovas Ringaudas Stoškus).

Robertas MACIUS

„Jauniklių pastogės“ korespondentas

Dominykos AMBOŽEVIČIŪTĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių