Už sulopytą meilę – gėlės ir padėkos

Padėkos raštus įteikė rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė (kairėje) kartu su I. Šaulyte ir V. Lygnugariene.

 

Gabrielė: „Neturėjau mamos, bet daug gero išmokau iš svetimų žmonių. Tarp jų ir iš direktorės Vilijos Lukauskienės“.Penktadienį į tradicinę globėjų šventę susirinko žmonės, į savo šeimas priėmę tėvų globos netekusius vaikus. Jie nusipelnė padėkos už supratingumą, geranoriškumą ir kantrybę. Gydyti sužeistas sielas sunkiau nei auginti savo vaikus.

Renginio pradžioje ištarti žodžiai, jog mama – tai tarsi vaiko angelas, saugantis jį nuo visokio blogio – disonansas realybei, kuriai atstovavo susirinkusieji.

„Didžiulis noras, kad vaikai gyventų biologinėje šeimoje, bet nesiseka jo įgyvendinti. Taigi smagu, kad yra žmonių, kurie priima vaikus į savo namus, ir jie gyvena matydami šeimos modelį. Todėl būtina dėkoti jiems už supratingumą, geranoriškumą ir kantrybę, visas neįkainojamas pastangas, kurių reikia auginant vaiką“, – kalbėjo rajono Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Šaulytė.

Jos teigimu, per paskutiniuosius kelerius metus globojamų vaikų sumažėjo nuo 100 iki 78. Mažėja ir augančiųjų globos įstaigose.

Į šventę atvykęs Seimo narys Petras Gražulis pasakojo, jog pasiūlius didinti išmokas globėjams Seime kilo nesutarimų. „Vaikui geriausia augti šeimoje. Ir mes vykdome šią politiką. Seimui svarstyti pateiktas Vaiko teisių apsaugos įstatymų projektas“, – akcentavo svečias. Jis pridūrė, kad Norvegijos modelis mums netinka.

Rajono Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė apgailestavo, jog ne visoms mamoms išauga angelo sparnai, todėl tenka ieškoti kitų namų. „Mamyte tampa teta, pusseserė, močiutė. Jos augina, moko atsispirti gyvenimo audroms“, – kalbėjo ji.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas dr. Valdas Rimkus retoriškai paklausė susirinkusiųjų, ar galima sulopyti meilę? Jis akcentavo, kad globoti vaiką ne tas pats, kas auginti savo. „Šiuos auginant nereikėjo lopyti meilės, o dažnas vaikas į globėjo šeimą ateina pažeistas. Sudėtinga užduotis sulopyti biologinėje šeimoje sudraskytą meilę. Kantrybės ir gebėjimo reikia“, – kalbėjo V. Rimkus.

Į tradicinę globėjų šventę susirinko tėvų globos netekusius vaikus auginantys žmonės, seniūnijų socialiniai darbuotojai, mokyklų socialiniai pedagogai, svečiai.Jis akcentavo vaiko teises – biologines, teisines ir emocines. „Globėjai turi priimti tai, ką vaikas atsineša iš biologinės šeimos, – dėstė jis. – Globa – valstybės prižiūrima institucija. Ji patiki vaiką šeimai, kad užaugintų ir išleistų į gyvenimą. Vaiko teisė žinoti, kodėl priimtas toks sprendimas dėl jo situacijos. Globėjai kuria santykius su vaikais – koks užsimegs ryšys, priklauso nuo jų. Biologinėje šeimoje šie komponentai visada kartu.“

Gargždų socialinių paslaugų centro direktorė Viktorija Lyg­nugarienė, atestuota specialistė, vykdanti globėjų atranką ir rengimą, sakė, jog seminaruose globėjai mokomi atpažinti vaiko skaudulius, suprasti ir juos užgydyti. Nuo 2008 m. parengta 16 globėjų grupių.

Elenos Kurpeikienės globojamam Jonukui eina 16-ieji. Trijų dukrų mama kalbėjo, kad savo vaikų paauglystės nepajutusi. Dabar iškilus sunkumams konsultuojasi su Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistais, taip pat psichologais, psichiatrais. „Joną mokau visokių darbų. Jis mėgsta gaminti valgį, – šypsojosi globėja. – Bažnyčioje patarnauja Mišiose. Mane vadina močiute, bet laiko mama. Tikiu, kad Jonas užaugs doru žmogumi.“

Snieguolė Jurjonienė, globojanti dvylikametį, renginyje dalijosi patirtimi: „Vaikui reikia meilės ir kantrybės. Noriu tikėti, kad įskiepysime gerąsias savybes, ir mūsų globojamas jaunuolis išeis pasiruošęs.“

Šventės dalyvių nuotaiką pakylėjo Lapių globos grupės vaikai.Globos namuose „Rytas“ užaugusi Viktorija Austynaitė-Lukauskienė kalbėjo: „Noriu pasakyti, kad ne visada geriausia augti šeimoje. Mus su sesute globėjai buvo paėmę dėl pinigų. Globos namuose sutikau dvi nuostabias auklėtojas. Ačiū joms.“ Ši moteris dabar globoja sesutę.

Lapių pagrindinės mokyklos direktorė Vilija Lukauskienė prisistatė esanti 24 vaikų mama: „Esu subrendusi – ir ateityje globosiu vaikus.“

Į renginį atvykusi Gabrielė – viena iš buvusių Lapių globos grupės vaikų. „Labai sužeista atėjau čia. Buvau atsidūrusi gilioje duobėje – mane norėjo išvežti į socializacijos centrą. Bet per 3 metus čia gavau ne tik materialinių, bet ir dvasinių dalykų. Geros auklėtojos, auklytės. Neturėjau mamos, bet čia sutikau daug gerų žmonių, kurie manimi tikėjo. Ir visus labai myliu“, – kalbėjo ji.

Šventės dalyviams koncertavo Lapių globos grupės vaikai kartu su Lapių kaimo bendruomenės jaunimu. Lapiškiai taip pat dovanojo gardų savo keptą pyragą.


  • 2015 m. Klaipėdos rajone 68 globėjai globoja 78 vaikus. 2014 m. – 69 globėjai globojo 87 vaikus. Globos įstaigose šiemet gyvena 44, o pernai – 48 vaikai.
  • Tradicinės globėjų šventės proga už dalijimąsi meile, žmogiška šiluma ir rūpesčiais su vaikais, netekusiais tėvų, padėkos raštais apdovanotos šios globėjos: Vida Laureckienė, Izolda Jurgilienė, Nijolė Rutienė, Neringa Markaitienė, Jurgita Miežetienė, Lapių pagrindinės mokyklos socia­linio darbuotojo padėjėja Vilma Putrienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių