Tvarkingos pašto dėžutės yra privalu

Tvarkingos pašto dėžutės yra privalu

Lietuvos paštas gyventojus jau ne kartą informavo, kad laiškininkams nėra privaloma pristatyti siuntą, laišką arba užsiprenumeruotą leidinį, jeigu pašto dėžutė įrengta jam neprieinamoje vietoje arba jos iš viso nėra. Tokiu atveju gavėjas turi pats atvykti į savo teritorijos paštą ir atsiimti jam adresuotą siuntą, laišką ar leidinį.

Nuo gruodžio 3 d. Klaipėdos rajone Agluonėnų, Endriejavo, Judrėnų, Kretingalės, Veiviržėnų, Vėžaičių gyventojams paslaugas pradės teikti mobilieji laiškininkai. Gali būti, kad kai kurie iš jų bus tie patys laiškininkai, kurie dirbo anksčiau, tačiau bus ir naujų darbuotojų, kurie neklaidžios ieškodami adresų, jei nebus įrengtų tvarkingų pašto dėžučių. „Tam, kad adresatą garantuotai pasiektų laiškai, siuntiniai, laikraščiai ir kita korespondencija, būtina pasirūpinti tvarkingomis dėžutėmis ir tinkamai užrašytais adresais“, – akcentuoja Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė.

Tad labai svarbu, kad pašto dėžutė būtų tvarkinga, sandari, rakinama, į ją tilptų gaunama korespondencija, prenumeruoti leidiniai. Be to, pašto dėžutės turi būti aiškiai ir suprantamai numeruotos, įskaitomai užrašytas įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas. Lietuvos paštas primena, kad Lietuvos Respublikos pašto įstatyme numatyta, jog už pašto dėžučių įsirengimą atsakingi pašto siuntos gavėjai – gyventojai, įmonės, įstaigos, organizacijos. Pašto dėžutės turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose:

• daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte;

• individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių;

• sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją;

• įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

A. VALAIČIO nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Veikti! Kūrybiškai!

Vakar Gargždų miesto centre…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar jau pasirūpinote kalėdinėmis dovanomis?