Tradicijos

Išskirtinė diena paminėta paroda ir koncertu


Kovo 11-ąją Gargždų kultūros centro fojė prieš šventinį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjimą-koncertą atidaryta fotoklubo „Gargždai“ nario, vėžaitiškio Valenso Ežerinsko fotografijų darbų paroda.


Sveikinimo žodį susirinkusiesiems paminėti svarbią Lietuvai datą tarė Seimo narys Petras Gražulis ir Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Rūta Cirtautaitė. Šventinį koncertą dovanojo Gargždų vaikų muzikos mokyklos akordeonininkų orkestras.


Fotografijose pasitelkė technologijas


„Fotografija – pomėgis, laisvalaikio užsiėmimas, kuriam negaila laiko, – kalbėjo parodos autorius Valensas Ežerinskas, profesionalaus fotografo diplomą parsivežęs iš Sankt Peterburgo. – Parodoje nuotraukos, padarytos per metus. Kartais sunku būna išlaukti reikalingo momento. Kompiuterinės programos padeda sėkmingiau realizuoti mintį, iš kadro išpešti tai, ką noriu. Darbais noriu sukelti sumaištį.“ V. Ežerinskas pakvietė visus kartu pažiūrėti parodos darbus ir pakomentavo, kurioje nuotraukoje pagautas momentas, o kur, norint išreikšti mintį, pasitelktos moderniosios technologijos. „Gal pavyko, gal kur ir ne“, – apie savo parodą kalbėjo V. Ežerinskas, buvęs Lietuvos žemdirbystės instituto Vėžaičių filialo mokslinis darbuotojas.


Vėžaitiškis yra parengęs keletą personalinių, tematinių parodų, dalyvavęs įvairiose parodose su kitais bendraautoriais. Prieš metus Kultūros centro fojė taip pat buvo atidaryta šio autoriaus darbų paroda.


Susirinkusiuosius skambiomis dainomis pasveikino Gargždų kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis. Keturi vyrai liaudiškas dainas traukė taip, lyg dainuotų visas choras. Renginį vedė praktiką Kultūros centre atlikęs Karolis Karčauskas.


Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Rūta Cirtautaitė pasidžiaugė V. Ežerinsko nuoširdžiu bendravimu, o Kultūros centro direktorė Birutė Oželienė sakė, jog Valensas esąs centro bičiulis, skubantis į pagalbą vos paprašytas.


Akordeonininkai virpino širdis


Šventiniame minėjime koncertavo Gargždų vaikų muzikos mokyklos akordeonininkų ansamblis. Gargždiškiai turėjo progą pasiklausyti mokytojo Vaidoto Steponavičiaus vadovaujamo kolektyvo, ne kartą tapusio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatu. Populiarus mokyklos duetas Gintarė Dausynaitė ir Aurelijus Kampas susirinkusiesiems padovanojo keletą nuotaikingų muzikinių kūrinių. Scenoje su savo mokiniais pasirodė mokytojas Stasys Adomavičius. Šiltai sutiktas ir jauniausias koncerto dalyvis dešimtmetis Edvinas Valaitis.


Šventinis minėjimas sužavėjo profesionalumu, netradiciniais sceniniais sprendimais, apšvietimu. Akordeonininkų kūrinius šokiais papildė šokių studijos „Trepsiukas“ choreografė Sandra Ruigytė. Kiekvienas jos pasirodymas – lyg mažas šešėlių teatro spektakliukas. Kovo 11-osios renginio idėjų autorė ir vedėja renginių režisierė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė scenoje pasirodė apsirengusi geltona suknele, žaliomis pėdkelnėmis ir raudonais bateliais…


Kovo 11-osios Akto signataro parlamentaro Sauliaus Pečeliūno kalbos, pasakytos Lietuvos Respublikos Seime, ištrauka


Šiandien neretas nepraleidžia progos, o dažnai ir puikuojasi koneveikdamas savo valstybę ir vis piktinasi, kad ji jam ko nors neduoda. Per daug duoda, duoda nepakeliamai.


Patys sau įsivarėme kompleksą vis nepavydami Estijos. O reiktų įsiklausyti į tai, ką sakė mūsų ambasadorius Estijoje Juozas Bernatonis.


Estija nuo Lietuvos skiriasi tik tuo, kad nieko nekompensavo. Nei sovietinių indėlių, nei nurėžtų pensijų dirbantiems pensininkams. Grąžino nuosavybę natūra, o ne ją kompensavo. Žiūrėjo į ateitį. Susikūrė rezervą, kuris labai padėjo juodai krizės dienai atėjus.


O mes tarsi įstrigę tomis amžinomis kompensacijomis, kurios, be abejonės, išaugino didžiulę valstybės skolą. Sakau tai kaip priekaištą ir mums, Seimo nariams (dešiniesiems dar labiau negu kairiesiems), sakau tai kaip priekaištą Prezidentei ir net Konstituciniam Teismui. Kompensuojame pensijas net mirusiems pensininkams. Gal reikia kompensuoti ir už prarastą jaunystę?


Verta paklausyti ir Estijos premjero Andruso Ansipo žodžių, kaip svarbu politikui išmokti pasakyti „ne“. Ypač tokioje auditorijoje, kur rinkėjai choru skanduoja tik vieną klausimą: ką man duosi. Esu ne kartą piktokai kalbėjęs su rinkėjais, bet niekad nesusipykau. Tautą reikia gerbti, o ne jai pataikauti.


Vida VALAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių