Tiesioginė Gargždų žaliaskarės įžiebimo transliacija – užkarda būriavimuisi

Tiesioginė Gargždų žaliaskarės įžiebimo transliacija – užkarda būriavimuisi

Jau šį penktadienį, gruodžio 4 d., 18 val. bus įžiebta Gargždų miesto žaliaskarė. Skirtingai nei ankstesniais metais, šiemet – karantinas dėl siaučiančios koronaviruso pandemijos, tad žmonės raginami likti namuose ir eglutės įžiebimo ceremoniją stebėti virtualiu būdu tiesiogiai per Savivaldybės, Gargždų kultūros centro, laikraščių „Banga“, „Vakarų ekspresas“, portalo „Mano Gargždai“ feisbuko paskyras ir Savivaldybės „YouTube“ kanalą.

Veiksmas – kino teatre

Tiek Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, tiek Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė „Bangai“ sakė, jog savaitgalį buvo keista stebėti Vilniaus, Kauno miesto eglių įžiebimus, kuomet buvo susibūrę nemažai žmonių. „Liūdna ir keista matyti tokius dalykus. Situacija blogėja, vis daugiau sergančiųjų, medikai šaukia, kad ligonių nebėra, kur guldyti, todėl privalome būti atsakingi. Aišku, Gargždai – ne Vilnius ir ne Kaunas, žmonių ir taip mažiau, tačiau padarysime viską, kad užtikrintume, jog nebūtų būriavimosi. Jau vyko susitikimai su organizatoriais, policijos atstovais“, – dėstė Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas. Jis akcentavo, jog Gargždų eglės įžiebimas bus transliuojamas visais minėtais įmanomais kanalais, tad gyventojams rekomenduojama likti namuose ir saugiai stebėti įžiebimą.

Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė akcentavo, kad tie gyventojai, kurie nepaisys rekomendacijų ir vis tiek ateis į Savivaldybės aikštę, čia nieko nepamatys, nes pagal režisieriaus Vaido Kvedaro sumanymą viskas vyks kino teatre „Minija“. „Bus tik keletas išėjimų į lauką, meras B. Markauskas įžiebs eglę, tačiau lauke nebus jokių mikrofonų, kalbų, programos. Mūsų eglės įžiebimas išties bus nuotolinis, neseksime didmiesčių pavyzdžiu, kurie skelbėsi viską darysią nuotoliniu būdu, tačiau pritraukė minias žmonių, kas šiuo metu nesuprantama“, – sakė V. Skuodienė. Anot jos, kadangi Gargždų žaliaskarės įžiebimo šventės veiksmas vyks kino teatre „Minija“, tai programa neišvengiamai bus susijusi su kinu, animacija.

„Policija dirbs ir prižiūrės, kad žmonės nesibūriuotų, nebūtų jokių karantino reikalavimų pažeidimų“, – užtikrino rajono Policijos komisariato viršininkė R. Stasiulaitienė.Džiugins projekcijomis

Eglės įžiebimas – ne vienintelė Gargždų kultūros centro dovana miestelėnams artėjančių didžiųjų metų švenčių proga. Aikštėje prie Gargždų kultūros centro bus rodomos šventinės projekcijos „Kalėdos pro kultūros langus“. Jas bus galima išvysti gruodžio 4, 5, 24, 25 ir sausio 1 dienomis (nuo 18 iki 21 val., išskyrus gruodžio 4 d. nuo 19 iki 21 val.). „Tačiau čia taip pat negali būti jokio būriavimosi, projekcijos skirtos praeinantiesiems, pravažiuojantiesiems, kurie bent trumpam užmes žvilgsnį ir, tikimės, pripildys savo širdis Kalėdų dvasios. Juk kad ir kas būtų, vis tiek ateina Kalėdos“, – sakė Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė.

Paklausta, ar tarp kultūrininkų yra sergančiųjų COVID-19, atsakė: „Deja, taip. Kaip ir kitose įstaigose, taip ir pas mus. Laimei, niekas neserga taip, kad reikėtų ligoninės. Jei nebūtų karantino, nuotolinio darbo, manau, protrūkių įstaigose būtų žymiai daugiau. Dabar kultūrininkai kiekvieną dieną, dirbdami nuotoliniu būdu, jungiasi prie Lietuvos nacionalinio kultūros centro seminarų, šį sunkų laikotarpį gali išnaudoti savęs tobulinimui, ateities planų kūrimui. Pastate dirba tik administracija.“

Policija fiksuoja pažeidimus

Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė, artėjant Gargždų miesto eglės įžiebimo šventei, sakė, jog policijos rekomendacijos labai paprastos. „Siūlome visiems įžiebimą stebėti nuotoliniu būdu ir nevažiuoti prie eglutės kartu su policija, kuri ten tikrai bus“, – su žiupsneliu humoro į sudėtingą situaciją pažvelgė komisarė. Ji akcentavo, kad policija bendradarbiauja su Kultūros centru ir tikrai prižiūrės viešąją tvarką: „Mūsų tikslas vienas. Kaip ir kiekvienas, gyvenantis Klaipėdos rajone, norime, kad sergančiųjų čia mažėtų. Tai nėra būtinas renginys. Visos galimybės sudarytos šventę stebėti nuotoliu. Policija dirbs ir prižiūrės, kad žmonės nesibūriuotų, nebūtų jokių karantino reikalavimų pažeidimų“, – užtikrino R. Stasiulaitienė.

Pasak jos, policija intensyviai dirba ir per šį karantiną kontrolės srityje. Priklausomai nuo operacijų centro vadovo įsakymų orientuojamasi į aktualias problemas. Praėjusį savaitgalį buvo ypatingas dėmesys skirtas prekybos centrams. Taip pat pastebėta, kad savaitgaliais žmonės vis dėlto nevengia susitikinėti namuose (restoranai, kavinės uždaryti), išsinuomotose pirtyse, tai policija nepamiršta kiekvieną savaitgalį tikrinti pirčių ir per visą tą laiką, kuomet įsigaliojo draudimas nuomotis pirtis, jas pernuomoti, yra nustačiusi tris atvejus, kada savininkai pažeidė karantino reikalavimus ir pirtys buvo išnuomotos susibūrimams, kad ir nedideliems. „Būna, kad renkasi šeimos nariai, žmonės nesupranta, kad gali rinktis ne daugiau nei du šeimos ūkiai, t. y. žmonės turi gyventi kartu, tos dvi šeimos. Būna, susirenka iš įvairių Lietuvos vietų pasisėdėti. Tikriname ir pradedame administracines teisenas, baudžiame. Pirtį išnuomojusiam šeimininkui gresia nuo 140 Eur bauda, tačiau jei sukeliama grėsmė išplisti pavojingoms ligoms (pvz., tas susibūrimas tampa COVID-19 židiniu), tai atsakingam asmeniui bauda prasideda nuo 1 500 Eur“, – aiškino R. Stasiulaitienė. Rajono policijos komisariate per visą karantino laiką buvo 2 sergantys pareigūnai, šiuo metu nėra nė vieno sergančio.

Geriausia dovana... skiepai?

Rajono meras B. Markauskas ragina rajono gyventojus susilaikyti nuo dovanų paieškų prekybos centruose, nesusigundyti nuolaidomis, noru gyvai pamatyti nusižiūrėtą daiktą. „Kol kas dar pats laikas viską įsigyti internetu, juolab kad ir virtualiose prekybos platformose taikomos įvairios nuolaidos. Akivaizdu, kad žmonės išmoko kitaip įsigyti norimas prekes, tai liudija kelis kartus išaugusi internetinė prekyba. Nepamirškime ir perspėjimų iš Vyriausybės, jei prekybos centrai bus apgulti, neišvengiamai bus griežtinamas karantinas“, – pastebėjo B. Markauskas. Jis atkreipė dėmesį, kad Gargžduose įrengto mobiliojo patikros dėl COVID-19 punkto duomenys nedžiugina, apie 50 proc. pasitikrinusiųjų atsakymai būna teigiami. Deja, Klaipėdos rajono savivaldybė Lietuvos kontekste atrodo prastai, todėl saugotis būtina, neverta rizikuoti savo ir artimųjų sveikata, pasiduodant dovanų paieškos karštinei.

B. Markauskas pritarė, jog geriausia dovana po Kalėdų eglute yra sveikata. „Dar geriau būtų po Kalėdų eglute rasti skiepus, tačiau, manau, dar teks palaukti. Bet kuriuo atveju nepamirškime, kad savo artimui galime padėkoti ne tik kažkokia brangia dovana, kartais žymiai vertingesnis yra paprastas, žmogiškas dėmesys, kurio kasdieniame lėkime pristingame“, – pripažino rajono meras B. Markauskas.

Per praėjusią savaitę Savivaldybės administracijoje patvirtinti 5 nauji COVID-19 atvejai. Iki šiol Savivaldybėje fiksuoti 9 koronaviruso atvejai.


ĮDOMU

  • Šiemet eglutės kaina su papuošimu – 9619,83 Eur plius PVM. Kvietinių g. ir Klaipėdos g. atramos bus papuoštos stilizuotais herbais. Kaina 9950,00 Eur plius PVM. „Norime pastebėti, kad anksčiau šiuos pinigus išleisdavome nuomai, o šiemet papuošimus įsigyjame. Tokiu būdu mes kasmet galėsime plėsti gatvių puošybos tinklą. Eglutės ir herbų autoriai – UAB „Lumidėja“, – informavo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus patarėja Ernesta Badalova.

Agnė ADOMAITĖ

„Bangos“ archyvo nuotr.


Taip pat skaitykite:

Tūba pasitarnavo mokyklos iškabai
Už karantino taisyklių pažeidimus slegiančios baudos, bet susilaikyti sunku
Speigas aušino pandemiją, tačiau be aukų neapsiėjo
Brožių bendruomenę išgarsino socialinis verslas
Improvizacija – „Močiutės košė“

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Grokime atsakingai

Dėl pasitraukusių dviejų ministrų Italijos Vyriausybė krizėje; po…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook