Tėvų pėdomis

Gydytojo profesija – iš kartos į kartą


Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Alma GRIKŠIENĖ sako nebūtų patikėjusi, kad jos jaunesnysis sūnus Mindaugas (31 m.) taip pat pasirinks mediko kelią. „Tai buvo linksmas, muzikalus vaikas, tad tikėjomės išauginti muziką, apie mediciną net minčių nebuvo“, – prisiminė A. Grikšienė. Tačiau gyvenimas viską sudėliojo kitaip, dabar Almą ir Mindaugą sieja ne tik stiprus motinos ir sūnaus ryšys, bet ir kolegiški medikų tarpusavio santykiai.


Apsisprendimą lėmė mama


– Kada Mindaugas apsisprendė pasirinkti mediciną?


Alma: „Kaip jau minėjau, iš prigimties jis yra muzikantas, Gargždų vaikų muzikos mokykloje baigė klarneto, akordeono specialybes, vėliau grodavo įvairių švenčių proga. Net sukūrė Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos himno melodiją. O potraukis medicinai atsirado, kai jis buvo nusprendęs iš pradžių tapti gamtininku, rinko įvairiausias žoleles, lankė atitinkamą būrelį.“


Mindaugas: „Aš labiau į vaistininkus orientavausi… Kita vertus, medicina mane pradėjo žavėti berods 5 klasėje, kai rengėme spektaklį ir man atiteko kiškelio daktarėlio vaidmuo. Nuo tada pripratau kišenėje nešiotis bintą, be to, pats kartas nuo karto patirdavau traumų, ypač važiuodamas dviračiu, tad reikėjo išmokti teikti sau pagalbą. O jei rimtai, tai mama išties daug prisidėjo prie mano apsisprendimo. Jos draugų būryje daug medikų. Pamenu, į svečius užsukdavo chirurgė Vida Ronkaitytė, vyraudavo medicinos temos, sukausi toje terpėje, tad nebeįsivaizdavau kito savo pasirinkimo.“


Alma: „Dabar Mindaugas yra gydytojas ortopedas-traumatologas, dirba Klaipėdos respublikinėje ligoninėje ir papildomai Gargždų ligoninėje gydytoju konsultantu. Aš, be vyriausiosios gydytojos pareigų, esu vaikų ligų gydytoja ir echoskopuotoja.“


Medicina – gyvenimo būdas


– Ar dažnai susitinkate?


Mindaugas: „Susitinkame, tačiau norėtųsi dar dažniau, bet reikia dirbti. Medicina yra gyvenimo būdas, iš mamos perėmiau išprotėjusį polinkį dirbti, tad kartais grįžtu namo po dviejų parų darbo. Noriu pasiekti kuo aukštesnį profesinį lygį. Yra nustatyta, jog chirurgai tobulėja iki 45 metų, o po to tikslas yra išlaikyti tą lygmenį. Tad kuo didesnis šuolis padaromas iki 45 metų, tuo geriau.“


– Kokių savybių reikia geram gydytojui?


Alma: „Pagrindinė – mokėjimas bendrauti su žmonėmis. Per 35 metų savo darbo patirtį galiu pasakyti, kad pacientai ateina skųstis ne dėl gydytojų darbo, profesinių klaidų, bet dėl nemokėjimo bendrauti. Esu tuo 100 proc. įsitikinusi.“


Mindaugas: „Reikia mylėti žmogų, ir viskas.“


– Ar gydote vienas kitą?


Alma: „Kol buvo vaikas, gydžiau. O sūnelis manęs negydo, nors turiu sąnarių problemą.“


Mindaugas: „Reikia pirmiausia užsiregistruoti (juokiasi – aut. past.).“


– Daug dėmesio skiriate savo sveikatai?


Alma: „Šiaučius be batų, kriaučius be kepurės, o medikas be sveikuoliško gyvenimo. Tai galioja ir man, ir Mindaugui.“


Mindaugas: „Perėmiau šią blogą savybę. Nemanau, kad įmanoma suderinti tokį darbą su sveika gyvensena. Negaliu sau leisti per dieną valgyti 5 kartus ir skirti 3–4 vakarus per savaitę sportui.“


Geriausiai jaučiasi namuose


– Kokie Jūsų pomėgiai?


Mindaugas: „Mano pomėgis yra darbas ir namai. Jei nepatinka gydytojo profesija, neįmanoma dirbti medicinos srityje. Žinoma, žmonai Agnei nelengva gyventi su mediku, kurio darbotvarkė tokia įtempta. Auginame dvi dukras Gretą (3 m.) ir Ugnę (8 mėn.), tad veiklos pakanka. Galbūt dėl to nejaučiu potraukio kelionėms, geriausiai jaučiuosi namuose su šeima.“


Alma: „Grybavimas. Vyras Alfonsas pagal specialybę yra miškininkas, todėl kartu labai mėgstame leistis į grybų paieškas. Tačiau šiemet ne daug užderėjo. Taip pat patinka sodininkystė. Turime sodą, kur auginame daug daržovių, taip pat nemažai prieskoninių žolelių, ypač mėgstame bazilikus. Sodo gėrybėmis aprūpiname ir sūnų (Mindaugas turi vyresnį brolį Vaidotą – aut. past.) šeimas. Tradiciškai kiekvienais metais daug laiko paaukoju daržovėms konservuoti. Vėliau visus apdalijame, tačiau sūnūs vietoj mamos ekologiškų produktų renkasi parduotuvėse produktus su E.“


Mindaugas (sarkastiškai šypsodamasis – aut. past.): „Kitaip vėžiu nesusirgsime. O kaip numirti po to?“


– Ar tikite Zodiako ženklais?


Mindaugas: „Esu Šaulys. Jei geros prognozės, tikiu.“


Alma: „Aš – Vandenis. Tačiau astrologijos nesureikšminu. Pavyzdžiui, vyras Alfonsas yra Jautis, rašoma, kad tokia sąjunga sunkiai suderinama, tačiau mes kartu laimingai gyvename jau per 35 metus. Pagal Rytų horoskopą esu Gyvatė, gal labiau tinka, juk tai medicinos simbolis.“


– Kokia yra vienas kitam padovanota didžiausia dovana?


Alma: „Mindaugas, mokydamasis trečioje ar antroje klasėje, man padarė medinį kryžiuką, juodai nudažytą. Iki šiol jį tebesaugau. Be to, sūnus turi kulinarinių gabumų. Pamenu, berods per Kovo 8-ąją jis atėjo į darbą su kalnu ką tik iškeptų žagarėlių. Visi stebėjosi, kaip toks pyplys tiek prikepė.“


Mindaugas: „Visos mamos dovanos yra didelės, ji mažų nedovanoja, o ir pats esu nemažas. Didžiausia dovana – padėjimas pasirinkti gyvenimo kelią. Bent kol kas džiaugiuosi šia profesija, kaip bus po 5 m., nežinau.“


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių