Tekstilės prekybos nišą užpildė „Dauvara“

Verslą pradėjusi jauna Daukšų šeima nesamdo jokių darbuotojų, verčiasi savomis pajėgomis.

 

Gargždiškiai Raimonda ir Valdas Daukšai per 10 metų dirbo operatoriais UAB „Mars Lietuva“, tačiau visada brandino mintį pradėti nuosavą verslą. Juolab kad turėjo patalpas pačiame Gargždų miesto centre. Svajonę įgyvendinti ryžosi prieš pat šv. Kalėdas – atidarė namų tekstilės gaminių parduotuvę „Dauvara“.

Pribrendo įgyvendinti planus

„Anksčiau šiose patalpose (Jūratės g. 3, Gragždai) gyvenome patys, vėliau nuomojome, o dabar pribrendome įgyvendinti savo planus. Norėjome iš esmės pakeisti darbo sritį ir išbandyti verslą savo kailiu. Kad vėliau netektų gailėtis dėl to, ko neišbandėme“, – pasakojo jaunieji verslininkai. Pasirinkę prekybos sritį jie ilgai svarstė, ko Gargždams ir visam Klaipėdos rajonui labiausiai trūksta: „Pastebėjome, kad būtent namų tekstilės gaminių pasirinkimas yra gana skurdus. Radome laisvesnę nišą ir ją išnaudojome.“

„Dauvara“ duris atvėrė itin dėkingu prekybininkams metu – prieš pat šv. Kalėdas. Tad labai daug pirkėjų užsuko čia ieškoti bei įsigyti dovanų artimiesiems. „Tuo metu prekyba vyko labai intensyviai. Pirkėjai labai džiaugėsi mūsų parduotuve, sakė, jog pataikėme į dešimtuką, tokių prekių Gargžduose labai trūko. Tačiau, žinoma, sausis, vasaris yra ramesni mėnesiai. Gyventojai per šventes išleido pinigus, po to pirkimą stabdė euro įvedimas. Visos aplinkybės susidėjo. Tačiau negalime skųstis. Klientai ateina, domisi. Kai kurie sugrįžta jau ne pirmą kartą“, – džiaugdamiesi pasakojo Raimonda ir Valdas.

Daugiausia – lietuviškos produkcijos

Įvairiausių spalvų patalynės, minkštučių rankšluosčių ar chalatų, pledų, pižamų – visa tai galima įsigyti „Dauvaroje“. 70–80 procentų produkcijos yra Lietuvos tiekėjų. „Dar vežame iš Lenkijos, nes klientai pageidauja patalynės ir su 3D vaizdo efektu, o lietuviai kol kas tokių negamina. Siūlome įvairaus stiliaus patalynių komplektų. Tiesa, pastebėjome, kad bent jau gargždiškiai mėgsta tamsesnes, sodresnes spalvas. Tačiau jokių apibendrinimų nedarome, vien tik savo skoniu taip pat nepasikliaujame, mat žmonių nuomonė kartais būna visiškai priešinga“, – užsiminė pašnekovai. Anot jų, svarbiausia, kad būtų geras kokybės ir kainos santykis.

Raimonda ir Valdas, pradėję nuosavą verslą, dirba kone ištisą parą. Namuose kalbos apie darbus nesibaigia. Net poros vaikai – Eimantas (8 m.) ir Gabija (3 m.) – klausinėja, kodėl tiek daug dėmesio tai parduotuvei. „O mes kitaip nebegalime. Dabar tiesiog gyvename darbu, grįžę dalijamės įspūdžiais. Aš dažniausiai dirbu pardavėja, konsultuoju, tad vyrui perpasakoju klientų poreikius ir pan.“, – „Bangai“ pasakojo Raimonda.

Mokesčiai – nuo pirmos dienos

Paklausti, ar buvo biurokratinių trukdžių, pradedant nuosavą verslą, atsakė: „Atidaryti bendrovę paprasta, galima beveik viską neišeinant iš namų sutvarkyti internetu. Tačiau visi mokesčiai skaičiuojami nuo pirmos dienos, nors pelno dar nėra. Sudėtinga, kai neteikiama jokių lengvatų pradedantiesiems.“

Apie Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos patvirtintą Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programą jaunieji verslininkai iš „Bangos“ korespondentės išgirdo pirmą kartą. Jie sakė net nežinoję galį pretenduoti į kokią nors paramą verslo pradžiai. 2015 m. Klaipėdos rajono savivaldybės Taryba šiai programai iš viso numatė 5 792 eurus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių