Tango revoliucionieriui – 100 metų!

Šių metų kovo mėnesį sukanka 100 metų, kai gimė Ástoras Piazzolla – žymus argentiniečių kompozitorius ir atlikėjas. Atradęs save tango muzikoje ir ją naujai interpretavęs, jis iki šių dienų nuolat puošia koncertų programas. Šioje programoje virtualiai susitiksime su Klaipėdos kameriniu orkestru ir smuikininku Vilhelmu Čepinskiu. „Tango revoliucija“ skambės ne tik paties Á. Piazzollos kūriniuose, bet ir jo įkvėptame Osvaldo Golijovo opuse. Koncertą nemokamai galėsite stebėti kovo 5 dieną, penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės Facebook arba Youtube platformoje.

Klasika ar tango? Klasika ir tango! Taip savo skambesio ieškojo Ástoras Piazzolla, jo paties žodžiais, per sekundę prirašydamas milijonus natų. Viskas prasidėjo nuo vaikystėje į rankas paimtos bandonijos – instrumento, su kuriuo iki šiol yra identifikuojamas tango. Piazzolla savo atlikėjišką karjerą kabaretuose ir orkestruose papildė naujoviškais kūrybiniais bandymais, o kelyje sutikti pedagogai padėjo atrasti originalų stilių ir likti ištikimam tango muzikai. Pradžioje kompozitorius buvo kaltinamas šventvagiškais pasikėsinimais į tradicinį argentinietišką tango, tačiau netrukus pasigirdo susižavėjimo šūksniai: prigesusį tango populiarumą atgaivino būtent Piazzollos muzika, kurioje Lotynų Amerikos ritmai ir melodijos persipina su džiazo ir klasikinės muzikos elementais.

„Mano muzika yra populiari kamerinė muzika, išaugusi iš tango“, – sakė pats kompozitorius, per gyvenimą parašęs apie 1000 kūrinių. Á. Piazzollos 100-mečiui skirtoje tango nuevo programoje skambės žymusis „Libertango“, kuris simbolizuoja Piazzollos išsilaisvinimą nuo klasikinio tango ir „naujojo tango“ pradžią. Išgirsime ir „Tanti ani prima“, sukurtą specialiai Marco Bellochio filmui apie karalių Henriką IV.

Stambiausias programos kūrinys – Á. Piazzollos „Metų laikai Buenos Airėse“. Kaip ir nurodo pavadinimas, šiuo opusu autorius pasakoja apie metų laikus Argentinos sostinėje. Tai keturių dalių ciklas, kurio versiją smuikui ir styginių orkestrui pritaikė talentingasis smuikininkas V. Čepinskis, pastaruoju metu vis dažniau besireiškiantis ir kompozitoriaus amplua.

Aistringa V. Čepinskio smuiko stygų atliekama muzika melomanus yra pavergusi jau daugelį metų. Klaipėdiečiai prisimena, kaip anksčiau smuiko virtuozas ir jo suburtas orkestras „Camerata Klaipėda“ daug koncertuodavo uostamiestyje ir sutraukdavo klausytojų minias. Dabar V. Čepinskis čia dažniausiai pasirodo su kolegos ir artimo bičiulio Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru. Smuiką jo rankose neretai keičia dirigento batuta, o programose skamba ne tik aranžuotės, bet ir originalūs V. Čepinskio sukurti kūriniai.

Á. Piazzollos įvykdyta tango revoliucija turėjo didelės įtakos kitų autorių kūrybai. Vienas iš tokių yra JAV šiuo metu gyvenantis žydų kilmės Argentinos kompozitorius Osvaldo Golijovas, kurio opusas „Last Round“ taip pat bus atliktas šiame koncerte.

„Ástoro muzika – aistrų atspindys, ji išreiškia ir laimingo, ir kenčiančio žmogaus esmę“, – yra sakęs smuikininkas Gidonas Kremeris. Aistringos muzikos koncertu kartu paminėkime Á. Piazzollos 100-metį!

Klaipėdos koncertų salės informacija


Taip pat skaitykite:

Naujoji  valdančioji dauguma keis ir vadovybę.
7 – Jaunimo erdvė – iššūkis išjungti socialinius tinklus
Privalomas augintinių ženklinimas – gyvūnų saugumui ir žmonių atsakomybei
Visą savaitgalį – galimybė pasiskiepyti prioritetinėms grupėms
Buvę gyvenviečių paštai – rajono reikmėms
Tradicinių amatų puoselėtojams – parama
Gyvojoje skiepijimosi eilėje Gargžduose –  ir apsisprendę, ir abejojantys
Turgaus prekiautojus slegia nežinomybė dėl ateities
Gargždiškė iš Švedijos atidarė natūralių produktų parduotuvę
Klaipėdietės verslininkės: dėvėta mada – ne gėda
Vėtyto ir mėtyto Kantvainų vėjo malūno istorija
Gargždų krašto muziejus įvardija karantino praradimus
Jaunieji gribžiniškiai kelyje bus saugesni
Laukia ypatingi metai Gargždų atvirame jaunimo centre
Klaipėdos rajonas tampa unikalios idėjos dalimi
Skelbiamas konkursas Gargždų autobusų stoties statyboms
UAB „Mida LT“ – nominacijos „Wonder of 2020“ nugalėtoja
Priklausomybė nuo azartinių lošimų atėmė viską: atsitokėjo tik praradęs laisvę
Masažas – procedūra, turinti daugiau naudos nei dažnas pagalvoja

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Vieniems – vienaip, kitiems – kitaip

Ketvirtadienį gargždiškis, dirbantis Klaipėdoje, iš…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook