2020 Liepos 08
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Šypsenų dėžutėse – Rotary klubo dovanos vaikams

Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo prezidentas R. Gajauskas (pirmas iš dešinės) ir kiti klubo nariai su Klaipėdos rajono paramos šeimai centro direktore J. Jasevičiene (antra iš kairės).

150 – tiek vadinamųjų šypsenų dėžučių Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas pristatė Klaipėdos rajono paramos šeimai centrui. Dėžutėse – higienos reikmenys, apatinis trikotažas, kojinės, kanceliarinės prekės – tai, ko labiausiai trūksta socialinės rizikos šeimose gyvenantiems vaikams.

Vykdo antrus metus

Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo prezidentas Rolandas Gajauskas pasakojo, kad ši iniciatyva tęstinė, vykdoma jau antrus metus. Pernai per 90 dėžučių taip pat buvo perduota Gargžduose įsikūrusiam Klaipėdos rajono paramos šeimai centrui. „Su šia įstaiga mus supažindino Rotary klubo narys Mindaugas Rupšys, kuris Gargžduose labiau žinomas kaip UAB „Mars Lietuva“ korporatyvinių reikalų vadovas. Paramos šeimai centras labai aiškiai suformulavo, ko labiausiai trūksta socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams. Buvo identifikuotas poreikis, pateikti tikslūs duomenys. Toks bendradarbiavimas mums priimtinas, juk svarbu, kad pagalba nebūtų perteklinė“, – sakė Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo prezidentas, kuris pastebėjo, kad toli gražu ne visos įstaigos geba tiksliai, aiškiai įvardinti, kiek ir ko trūksta.

Yra nemažai organizacijų, besirūpinančių maistu, nestinga dažniausiai ir dovanojamų drabužių, tačiau neretai pamirštamas higienos priemonių, apatinio trikotažo poreikis. Būtent šią nišą ir nusprendė užpildyti minėtas Rotary klubas.

Turiniui – kokybės kartelė

Pernai dėžučių vertė buvo šiek tiek mažesnė. Kiekvienoje dėžutėje buvo kelios poros kojinių, dantų pasta, šepetėlis, vitaminai C, D arba E, šampūnas, muilas (skystas, kietas) vaikiškas, flomasteriai, pieštukai. Šiemet dėžučių vertė padidinta iki 30 Eur, papildant daiktų sąrašą apatinėmis kelnaitėmis ir kanceliarinėmis priemonėmis.

„Labai svarbu, kad vaikai reguliariai keistų dantų šepetėlius ir jų dantukai būtų sveiki, lygiai taip pat aktuali apatinio trikotažo švara. Papildomai pridėjome ir guašo, plastilino, spalvoto ir paprasto popieriaus“, – vardijo Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo narė Kristina Zibalienė. Anot jos, kadangi dėl užsitęsusio karantino šiemet vasaros stovyklos gali vėluoti, labai svarbu, kad tėvai netaupytų kanceliarinių priemonių rugsėjui, ir jau birželį leistų namuose likusiems vaikams piešti, lipdyti, klijuoti, lankstyti. Užimtumas leis vystyti kūrybinius gebėjimus, tobulėti.

Didžioji dalis dėžučių turinio yra nuperkama bendrai, tačiau būna, jog žmonės perka pavieniui. Nepaisant to, yra tikslus prekių sąrašas ir nurodoma, iš kur pirkti. „Mums svarbu kokybė, kad tiek kanceliariniai reikmenys, tiek apatinis trikotažas, kojinės atitiktų reikalavimus, nenuviltų mažųjų rajono gyventojų“, – dėstė K. Zibalienė. Juk dėžutės ne veltui vadinamos šypsenų, nes gavėjams jų turinys sukelia teigiamas emocijas, verčia nusišypsoti sau ir pasauliui.

Svarus „Lavango Group“ indėlis

Pernai šypsenų dėžutes 100 proc. finansavo Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas, šiemet didžiajai daliai dėžučių – net šimtui – lėšų skyrė UAB „Lavango Group“. Pastarosios direktorius, trijų vaikų tėtis Vygandas Srėbalius pats yra užaugęs Klaipėdos rajone, baigęs Gargždų „Minijos“ tuometę vidurinę mokyklą.

Klaipėdos rajono paramos šeimai centro direktorė Jurinda Jasevičienė „Bangai“ teigė, kad ši parama šypsenų dėžutėmis labai prasminga ir vertinga. „Džiaugiamės, kad jau antrus metus iš eilės galėsime pradžiuginti socialinės rizikos šeimų vaikus, taip pat tuos, kuriems taikoma atvejo vadyba, kitus mūsų paslaugų gavėjus. Turime sąrašą, kam šypsenų dėžutės buvo išdalintos praėjusiais metais, tačiau jo neviešiname dėl duomenų apsaugos. Pateikti galime tik skyrusiesiems paramą. Lygiai tas pats bus ir šiais metais“, – kalbėjo J. Jasevičienė.

Uostamiesčio senamiesčio Rotary klubo atstovai pasakojo, kad karantino laikotarpiu pats didžiausias prašymas, kokį buvo gavę, tai „Maisto banko“. „Per labiausiai įtemptą karantino laikotarpį išvežiojome maisto davinius vienišiems senoliams, daugiavaikėms šeimoms. Atveždavome iki namų, paskambindavome ir palikdavome maišelį. Atlikome didžiulį darbą bendromis jėgomis. Žinoma, padėjome ir medikams“, – dėstė gerumo akcijoms nei laiko, nei lėšų negailintys Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo nariai. „Smagu dalintis!“ – neabejoja jie.

Agnė ADOMAITĖ

Autorės nuotr.


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook