2020 Liepos 14
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Šventinis linkėjimas ūkininkams: palaikykite vieni kitus

Šventinis linkėjimas ūkininkams: palaikykite vieni kitus

Meras V. Dačkauskas ir rajono Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo pareigas laikinai einanti Genovaitė Valauskienė nusifotografavo su konkurso laureatais – Daiva ir Vidmantu Buivydais.

 

R. Norvilas, apdovanojimą priėmęs su drauge Gintaute, prisipažino turįs beribės fantazijos. E. ir G. Prišmontai džiaugėsi šiųmečiu grūdų derliumi.

J. Rasutienė, į šventę atvykusi su sūnumi, kalbėjo: „Esame ne tik ūkininkai, bet ir verslininkai. Ūkis – sielos atgaiva.“ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Klaipėdos rajono konsultavimo biuro vadovė S. Judickienė ir augalininkystės konsultantas Justas Norvilas.

 

KŪkininkų šventėje dalyvavęs žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius kalbėjo, kad žemdirbių pasiekimai dažnai nuo Dievo priklausantys. „Šie metai buvo sunkūs, bet prikultas rekordinis grūdų derlius. Žemdirbiai, dalyvaudami paramos programose, įsigijo modernios technikos, įdiegė pažangias technologijas ir sugeba įveikti sunkumus“, – kalbėjo svečias. Sėkmingais ūkininkams metais džiaugėsi ir Tarybos narė Andžela Šakinienė.laipėdos rajono ūkininkų sąjunga praėjusią savaitę pakvietė žemdirbius į tradicinę vakaronę pagerbti konkurso „Metų ūkis 2015“ nugalėtojus, pasidžiaugti pasiektais rezultatais, pasidalinti rūpesčiais, pabendrauti su valdžios atstovais. Šie metai ūkininkams buvo sunkūs, bet sėkmingi.

Svarus indėlis

Šiemet rajono ūkininkai nusprendė švęsti didesnėje erdvėje – kavinėje „Trys mylimos“ Gobergiškės kaime. Pasak renginio vedėjo, Klaipėdos rajono ūkininkų sąjungos pirmininko Artūro Česnausko, vakaronę padėjo surengti rajono Savivaldybė ir kiti rėmėjai.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas akcentavo, jog šie metai rajono ūkininkams buvę geri. „Svarbiausia, kad Dievas padėtų, o valdžia netrukdytų“, – šį jo linkėjimą ūkininkai sutiko emocingai.

Svečias apgailestavo, kad Nacionalinė mokėjimo agentūra nespėja tikrinti paramai pateiktų projektų, kuriuos parengti buvo sunku dėl sudėtingų taisyklių. „Šiemet nespės visų projektų įvertinti, o tai mums nėra gerai, nes 5 metus negauname paramos, nors reikia modernizuoti ūkius“, – kalbėjo J. Talmantas.

Jis paragino ūkininkus drąsinti, palaikyti vienas kitą. „Sunkus mūsų darbas – gaminame duoną kasdieninę, pieną, mėsą. Gera mūsų produkcija. Ačiū, kad kuriate bendrąjį vidaus produktą, įdarbinate žmones. Ir ūkininkų dėka šalyje mažėja nedarbas“, – akcentavo svečias.

SusirinA. Česnauskas: „Metų ūkio“ konkurso komisija ieškojo pažangių ūkininkų, kurie būtų pavyzdys kaime.“kusiuosius pasveikinęs rajono Savivaldybės meras Vac­lovas Dačkauskas kalbėjo, kad rajone žemės ūkis perspektyvus – yra nemažai modernių gyvulininkystės ir augalininkystės ūkių. „Jų produkcija gali iškeliauti į Kiniją, Ameriką ar Kazachstaną“, – vylėsi meras.

Rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Karbausko nuomone, dalis visuomenės jau nebežino, iš kur atsiranda sūris, sviestas, todėl pasiūlė ūkininkams kviesti miesto vaikus ir supažindinti su gyvuliais. Bet labiausiai palietė jo žodžiai: „Išlikit žmonėmis, nesipykit, nekonkuruokit, nelipkit vienas kitam per galvas. Ir nesižavėkit dykais pinigais – nemokamas sūris tik pelėkautuose.“

Nugalėtojams – apdovanojimai

Vakaronėje paskelbti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai. Komisija ieškojo pažangių ūkininkų, kurie būtų pavyzdys kaime, atkreipė dėmesį į ūkininko kvalifikaciją, visuomeninę veiklą, ūkio modernizavimą bei kita.

Konkurse dalyvavo 4 ūkininkai. Laureatu pripažintas Vid­mantas Buivydas, ekologinio mėsinių galvijų veislininkystės ūkio savininkas iš Medsėdžių. Šeimos ūkyje dirbti padeda sūnūs Aurelijus, Egidijus ir Julius. Ūkininkas valdo 400 ha žemės, laiko 170 aubrakų veislės mėsinių galvijų, o neseniai bandą papildė angusų.

„Siekiu, kad mūsų auginamų gyvulių mėsa būtų skani. Žmonės nusipelnė valgyti sveiką maistą“, – sakė ekologiškai ūkininkaujantis V. Buivydas, su žmona Daiva ir sūnumis dalyvavęs ūkininkų vakaronėje. Beje, ankstesniais metais šis ūkininkas buvo 3 kartus tapęs antrosios vietos laimėtoju.

Šiemet antroji vieta atiteko judrėniškiui Remigijui Norvilui. Jis perėmė ūkį iš tėvo, pasitraukusio iš aktyvaus ūkininkavimo. Jaunasis ūkininkas deklaravo 210 ha žemės, laiko 43 melžiamas karves ir augina 20 simentalų veislės mėsinių galvijų. A. Česnauskas gyrė R. Norvilą, nepabūgusį šio verslo sunkumų ir pasiryžusį ūkininkauti. Rajono Savivaldybės tarybos narė Regina Kernagienė žemdirbiškų tradicijų tęsėjui R. Norvilui padovanojo savo padarytą fotografiją.

Trečiosios vietos laimėtojai – Edita ir Gintautas Prišmontai iš Venckų. Jie ūkininkauja nepalankaus našumo zonoje, bet sugebėjo iš hektaro prikulti po 5–6 tonas grūdų. Ateityje ketina įsigyti modernios technikos. Ūkininkauja ir Prišmontų sūnus Mantas. G. Prišmontas sakė, kad jo svajonė – ūkio stabilumas. „Ir kad ūkininkai neliptų per galvas besivaržydami dėl žemės“, – ištarė jis.

Konkurso nugalėtojams apdovanojimus įteikė meras V. Dačkauskas. Juos pasveikino Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Klaipėdos rajono konsultavimo biuro vadovė Salomėja Judickienė, verslo partneriai, banko atstovai. Be to, prizas buvo įteiktas Jolantai ir Alvydui  Rasučiams iš Vanagų kaimo Agluonėnų seniūnijos. Jų netradiciniame ūkyje auginamos avys, ožkos, hailendų veislės mėsiniai galvijai, įvairių rūšių paukščiai.

Vakaronėje taip pat buvo pagerbti rudeninio arimo konkurso nugalėtojai. Pasak jį organizavusios S. Judickienės, dalyvavo 7 artojai. Pirmoji vieta pripažinta Gediminui Atkočiūnui iš Priekulės seniūnijos, o antroji – jo tėvui Sergijui Atkočiūnui ir Laimontui Butkui iš Kvietinių. Trečiąją pelnė Edvinas Mitkevičius iš Kretingalės seniūnijos ir Prišmontai: tėvas Gintautas su sūnumi Mantu.

Virginija LAPIENĖ

Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook