Šventė Priekulėje lygiuojasi į karališkąjį Askotą

Šventė Priekulėje lygiuojasi į karališkąjį Askotą

Gražiausios skrybėlėtos damos rinkimų dvasią nuolat palaikė Ernsto Vicherto teatro aktoriai ir žiūrovai. „Čirvinių blynų pievoje“ vaišino burnoje tirpstančiais vafliais.
Spektaklis kūdikiams „Debesų gaudyklė“.
Nuoširdžių aplodismentų sulaukė Virginos Asnauskienės ir Mariaus Burneikos atliekamos dainos. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos instrumentinis ansamblis ir šokių grupė „Eiva“
Priekulės kultūros centro direktorė A. Zapalskienė teigė, jog vertintojai yra patys šventės dalyviai, žiūrovai.

Priekulės miesto ir žirginio sporto šventė drąsiai gali pretenduoti į lietuviškąjį Askotą. Kiekvienais metais vasarą Jungtinėje Karalystėje vykstančios karališkosios žirgų lenktynės viso pasaulio dėmesį pritraukia ne tik ristūnų varžytuvėmis, bet ir kilmingų viešnių įmantriausiomis skrybėlaitėmis. Šeštadienį Vingio parkas ne ką nusileido karališkosioms varžytuvėms: stadione vyko 25-osios konkūrų varžybos Edmundo Klimovo taurei laimėti ir 5-asis damų su skrybėlaitėmis pasirodymas ant podiumo.

Ir žirgai, ir skrybėlaitės

Priekulės miesto ir žirginio sporto šventės programa tiek priekuliškius, tiek miesto svečius džiugino įvairiomis pramogomis, atrakcijomis, akiai ir širdžiai mielais reginiais. Dvi savaitgalio dienas Vingio parko stadione vyko konkūrų varžybos, puoselėjančios legendinio raitelio iš Priekulės Edmundo Klimovo atminimą. Tai tarsi žirginio sporto gerbėjų visuotiniai atlaidai.

Kol dvi savaitgalio dienas rungėsi raiteliai ir jų gražuoliai žirgai, Vingio parke šeštadienį žmones būrė įvairiapusė kultūrinė programa, atspindinti Mažosios Lietuvos tradicijas. Nuostabiame šeštadienio ore pleveno kafijos ir pyragaičių kvapas. Gražiausios skrybėlėtos damos rinkimų dvasią nuolat palaikė Ernsto Vicherto teatro aktoriai, EG estetikos ir grimo akademijos manekenės, demonstravusios ne tik įmantrius galvos apdangalus, bet ir fantastiškus tapybos darbus ant kūno.

Skrybėlaitės pamažu tampa šventės Vingio parke tradicija. Jas prakilniai dėvėjo jau ne tik konkurse žengusios ant podiu­mo, bet ir žiūrovės. Tarp jų stilingai atrodė ir Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė, Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė, jos pavaduotoja Raimonda Narkienė, renginio vedėja Ernesta Bokšienė.

Damų su skrybėlaitėmis konkurse neprilygstama buvo savo rankų darbo kostiumu ir skrybėlaite pasidabinusi agluonėniškė Zenta Šurkuvienė, antrąją vietą pelnė priekuliškė Elvyra Jašmontaitė, trečiąją – Rasa Petrauskienė, „Smilgynų ir kaimynų“ bendruomenės pirmininkė. Plačiau apie šį konkursą skaitykite šeštadienio numeryje.

Darniai suvienytos pajėgos

Šventės organizatoriai – Priekulės kultūros centras, seniūnija, sporto klubas „Priekulės žirgai“. Jiems talkino „Ainių bendruomenė“ ir dar beveik trisdešimt rėmėjų, tarp jų ir Klaipėdos rajono savivaldybė. Tik tokios suvienytos pajėgos galėjo sukurti šventę, alsuojančią ne tik kūrybiškumu, darna, bet ir tvarka bei švara. Net šiukšlių maišai buvo ne plastikiniai, o drobiniai. Tokia detalė atspindėjo, jog šventėje viskas buvo itin kruopščiai apgalvota, harmoningai įsilieta į Vingio parko grožį, kuris dar labiau paryškintas hortenzijų, kurias dovanojo priekuliškiai, kompozicijomis.

– Kai sutvarkėme Vingio parką, patys nustebome, koks atsivėrė nuostabus reljefas, visu didingumu pasirodė ir gamtos paminko titulo vertas ąžuolas, kurio paunksmėje šventės metu įsikūrė skrybėlėtų damų kampelis, – džiaugėsi Priekulės seniūnė D. Bliūdžiuvienė, akcentavusi, kad visi šventės organizatoriai, talkininkai labai stengėsi kurdami šventę. „Galima sakyti, kad prieš pačią šventę dirbo dieną naktį“, – gero žodžio negailėjo seniūnė.

Priekulės kultūros centro direktorė Alanta Zapalskienė, kurios šeštadienio veiksme visur buvo pilna, „Bangos“ pakalbinta kukliai atsakė, jog vertintojai yra patys šventės dalyviai, žiūrovai. Tačiau sklandi šventės eiga, žmonių, kalbančių lietuviškai, žemaitiškai, vokiškai, rusiškai, gausa bylojo, kad programa yra paklausi ir geras garsas apie Priekulės miesto ir žirginio sporto šventę jau yra paėjęs toli.

Žiūrovai jautėsi laukiami

Šeštadienį Vingio parke tiek miestelėnams, tiek svečiams klajoti neteko. Renginių takais juos vedė nuorodos, gėlių puokštės, Mažosios Lietuvos rakandai.

Kas buvo nespėjęs papusryčiauti, „Čirvinių blynų pievoje“ alkį galėjo numalšinti čia pat ant krosnies kepamais burnoje tirpstančiais vafliais. Kas šiltą liepos dieną jautėsi ištroškęs, tie skanavo vaikystės skonio gaivinantį rabarbarų kompotą. Toks beribis šventės organizatorių dosnumas sukūrė gerą nuotaiką, jaukią atmosferą, kurioje visi jautėsi laukiami, svarbūs ir brangūs.

Vingio parke ant suoliukų prisėdusius žiūrovus romantiškai nuteikė muzikinė inscenizacija pagal Maironio poemą „Jūratė ir Kastytis“, kurią atliko Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos instrumentinis ansamblis ir šokių grupė „Eiva“.

Pievelėje tarsi baltutėlaičiuose pūkuose spektakliu kūdikiams nuo 6 iki 18 mėn. mėgavosi ne tik patys mažiausieji, bet ir jų tėveliai, sugužėję su vežimėliais. Visai šeimai buvo skirtas teatro „Lino lėlės“ vaidinimas „Žuvėjėlis“. Lėlininkas Linas Zubė dar pakvietė ir į kūrybines dirbtuves „Iš šakelių ir šiaudų“.

Vakarop parko takeliuose viliojo cirkininkas, vaikai klegėjo pūsdami muilo burbulus. Populiariosios muzikos gerbėjus pritraukė grupės „Pikaso“ pasirodymas, džiūgavo ir dainininko Vytauto Šiškausko gerbėjai. Scenoje buvo pagerbti nusipelnę seniūnijos žmonės, šventės pagalbininkai.

Vilija BUTKUVIENĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

J. Ruškys: Gargžduose teritorijos planuojamos kompleksiškai
Kitą rudenį Klaipėdos rajone duris turėtų atverti nauja mokykla
Tarybos posėdyje – klounada prieš rinkimus: remontuojamą Gargždų Kvietinių gatvę politikas siūlė pavadinti Liberalų
Tarybos nariams  S. Karbauskui ir  V. Kurai – grėsmė netekti mandato
Apie prieštvaninius milžinus
Tautinių bendrijų išskirtinumas atsiskleidė Veiviržėnuose
Klaipėdiečiui fotomenininkui atminti – parodos ir albumas
Savo kančią įprasmina padėdama sergantiems vaikams
O ką jūs, jaunuoliai, mainais į mažulę?
Jaunieji kuršiai būrelyje įveikia bet kokias baimes
Sporto centro ugdytiniai kovojo Lietuvos pirmenybėse
Ir dekoratyvios, ir maistingos
Gardžiuokimės su su gargždiške moksleive Toma
Rašytojas savo kailiu pajuto kibernetinių užpuolikų smūgį

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Neminėkite vien bloguoju

Ramybė gamtoje vis labiau įsiviešpatauja,…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook