Sportas

Priekulė aidėjo raitelių šūksniais

Liepos 11-12 d. Priekulėje buvo surengtos Edmundo Klimovo taurės konkūrų varžybos.

Šeštadienį vyko du konkūrai – „Dviejų fazių“ ir „Akumuliatorius“. Jaunių grupėje (kliūčių aukštis – 110 cm) nugalėtoja tapo Vytautė Janciūtė su žirgu Pegasas (savininkas Vaclovas Macijauskas). Mėgėjų grupėje pergale džiaugėsi Gedmandas Grygelis su nuosavu žirgu Rondo. Jauni žirgų grupėje (4-5 metai) sužibėjo Valdas Urbonas su žirgu Grand Prix L (žirgo savininkė Goda Deščeraitė). V. Urbonas praėjusiais metais nugalėjo „Akumuliatoriaus“ rungtyje. Šiemet minėtą rungtį greičiausiai ir su mažiausiai klaidų įveikė Žydrūnas Garbenis su žirgu Lapateado, priklausančiu „Horsemarket“. Ž. Garbenis geriausiai pasirodė ir jaunų žirgų grupėje (5-6 metai). Pergalę pasiekti padėjo Dovilei Matulytei priklausantis žirgas Herminas. Jaunių grupėje su aukštesnėmis klūtimis (120 cm) pirmąją vietą užėmė Kristina Eglė, jojusi žirgu Glasts (savininkas – Gundars Eglė). Antrąją varžybų dieną dalyviai savo jėgas galėjo išmėginti vėl dviejose konkūro rungtyse – „Edmundo Klimovo taurė“ (kliūčių aukštis 130 cm) bei „Nemesk ir neliesk“ (kliūčių aukštis 110 cm). Roberta Tarasevičiūtė su žirgu Žetonas (savininkas Gedmandas Grygelis) džiaugėsi pergale rungtyje „Nemesk ir neliesk“, geriausiai pasirodžiusi jaunių amžiaus grupėje. Mėgėjų-veteranų grupėje laimėjimą iškovojo Vaclovas Gumuliauskas, jojęs nuosavu žirgu Porteriu. Mantas Pocius su Eiga, priklausančia V. Klimovo žirgynui, pasiekė geriausią laiką rungtyje su 4-5 metų žirgais. Paskutinėje konkūrų rungtyje „Edmundo klimovo taurė“ po persirungimo Žydrūnas Garbenis iškovojo antrą pergalę su tuo pačiu žirgu.

XV konkūro dalyviai buvo iš Jurgio Lenarto žirgyno (Klaipėda, Dargužių kaimas), Vilniaus žirgyno, „Nemuno žirgyno“, V. Klimovo žirgyno „Priekulės žirgai“ bei raiteliai su nuosavais žirgais.

Konkūrų varžybų organizatorius ir klubo „Priekulės žirgai“ vadovas Vytautas Klimovas varžybų eigą įvertino teigiamai: „Nesusipratimų nebuvo. Svarbiausia, kad niekas nepatyrė traumų“. V. Klimovas pridūrė, kad net kelis raitelius iš jo žirgyno lydėjo sėkmė.

Verslininkas Vaclovas Macijauskas, Drevernos poilsio ir sporto klubo steigėjas, šiemet stebėjęs varžybas, teigė, kad kova nebuvo lengva, o dalyviai – gerai pasiruošę fiziškai ir emociškai. Pasak jo, organizuojant tokias varžybas, daugiausia problemų sukelia finansinių išteklių paieška.