Sportas

Šventinė plikiškių pergalė – „Bangos“ taurė

Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ taurės krepšinio turnyre dalyvavo 37 rajono komandos. Po pirmojo etapo kovas tęsė 12 stipriausių ekipų. Dėl pagrindinio prizo – „Bangos“ taurės ir nugalėtojo vardo šeštadienį kovėsi keturios finalininkės: „Meškys“ (Vėžaičiai), „Elektrifikacija-Buivolai“ (Plikiai) ir dvi gargždiškių komandos „Kelininkai“ ir „Radio šou“.

Po įspūdingų varžybų nugalėtojų titulą 2 taškų skirtumu 72:70 iškovojo plikiškiai, pernykščius lyderius vėžaitiškius palikę antroje vietoje, trečiąją vietą laimėjo „Radio šou“, įveikusi „Kelininkus“ rezultatu 92:84.

Antrojo etapo lyderiai

Antrajame etape tarpusavyje kovėsi A, B ir C pogrupio lyderiai, o D, E ir F pogrupių lyderiai – kitame pogrupyje.

A, B, C pogrupyje varžėsi „Meškys“ iš Vėžaičių, „Vytaučiai“ ir „Elektrifikacija-Buivolai“ iš Plikių, „Taškas“, „Mars Lietuva“ iš Gargždų ir „Pamarys“ iš Drevernos. Pirmąją vietą pogrupyje iškovojo „Meškys“, pralaimėjęs tik dreverniškiams, antrąją – „Elektrifikacija-Buivolai“, nusileidę pogrupio lyderiams vėžaitiškiams.

D, E, F pogrupyje žaidė „Urbovita“ iš Kretingalės ir 5 komandos iš Gargždų: „Kelininkai“, „SM 92-1“, „Pionieriai“, „Radio šou“, „Mida“. Nepatyrę nė vieno pralaimėjimo pirmąją pogrupio vietą iškovojo „Radio šou“, antri liko „Kelininkai“.

Pusfinaliai

Pusfinalyje susitiko „Meškys“ ir „Kelininkai“. Vėžaitiškiai varžovus įveikė rezultatu 74:67. Gargždiškiai pirmavo pirmus tris kėlinius 55:53 ir tik ketvirtame kėlinyje vėžaitiškiams pavyko persverti rezultatą ir iškovoti pergalę.

Rezultatyviausiai „Meškio“ komandoje žaidė M. Balsevičius (29 tšk.), R. Norbutas (22 tšk.) ir A. Mockus (9 tšk.). „Kelininkams“ daugiausia taškų pelnė A. Paulauskas (23 tšk.), R. Arys (19 tšk.) ir E. Gumuliauskas (11 tšk.).

„Elektrifikacija-Buivolai“ priešininkus „Radio šou“ komandą įveikė 2 taškais 72:70. Plikiškiai pirmavo visus keturis kėlinius.

Rezultatyviausiai žaidė nugalėtojų komandos krepšininkai E. Staniulis (20 tšk.), A. Mazalas (12 tšk.) ir A. Astrauskas (12 tšk.). „Radio šou“ daugiausia taškų pelnė P. Jacikas (21 tšk.), N. Galvanauskas (10 tšk.) ir D. Kura (8 tšk.).

Finalai

Dėl trečiosios vietos šeštadienį aikštelėje susitiko „Radio šou“ ir „Kelininkai“. Visus kėlinius pirmavusi „Radio šou“ komanda priešininkus įveikė rezultatu 92:84.

„Radio šou“ daugiausia taškų pelnė D. Kura (26 tšk.), T. Karalius (21 tšk.) ir P. Jacikas (21 tšk.). Ketvirtoje vietoje likusiai komandai daugiausia taškų įmetė A. Gumuliauskas (39 tšk.), R. Rupšys (17 tšk.) ir E. Paulauskas (10 tšk.).

Dėl pirmosios vietos ir „Bangos“ laikraščio taurės kovėsi „Elektrifikacija-Buivolai“ ir praėjusių metų taurės laimėtojas „Meškys“. Stipresni šiemet buvo plikiškiai, vėžaitiškius įveikę rezultatu 72:70.

Nugalėtojų komandai daugiausia taškų pelnė R. Samulionis (28 tšk.), G. Stonkus (21 tšk.) ir A. Mazalas (18 tšk.).

Antrosios vietos laimėtojų rezultatyviausi krepšininkai: A. Mockus (21 tšk.), R. Norbutas (14 tšk.), L. Motys (10 tšk.).

Apdovanoti geriausieji

„Bangos“ redakcija prizines vietas iškovojusias komandas apdovanojo diplomais ir firminiais skėčiais. Visoms finale dalyvavusioms komandoms įteikta šampano, o geriausiems žaidėjams – „Bangos“ ketvirčio prenumerata. Šiuos prizus gavo S. Druseika („Elektrifikacija-Buivolai“), M. Balsevičius („Meškys“), P. Jacikas („Radio šou“), N. Kurlinkus („Kelininkai“).

Finalines varžybas stebėjo gargždiškis krepšininkas olimpietis Marius Prekevičius. Krepšininkas pasidžiaugė gražia „Bangos“ redakcijos iniciatyva – tradiciniu „Bangos“ rajono krepšinio taurės turnyru ir sakė, jog norėtų kada nors šią taurę iškovoti. M. Prekevičius įsteigė du prizus. Geriausiam turnyro žaidėjui Aidui Mazalui, „Elektrifikacija-Buivolai“ krepšininkui, atiteko mobilusis telefonas, o paskatinamasis prizas įteiktas, jo manymu, perspektyviausiam jauniausiam turnyro žaidėjui Laimonui Brazauskui.