Smulkusis verslas: vietoje paramos – mokymai

Pernai rajono Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programai buvo skirta 11 tūkst. eurų, tiek pat teks ir šiemet. Tačiau šiemet planuojama pusę programos biudžeto skirti verslo mokymams, kurie turėtų prasidėti rudenį.

Kam kliuvo, o kam ne

Kam tenka parama iš šios programos, kuri finansuojama rajono iždo lėšomis? Pernai pagal rajono Tarybai pateiktą ataskaitą įvyko 7 Smulkiojo ir vidutinio verslo programos vertinimo komisijos (pirmininkė – Tarybos narė Andžela Šakinienė) posėdžiai, buvo išnagrinėta 12 klausimų, papildyti programos nuostatai, kad ir fiziniai asmenys, vykdantys individualią ūkinę veiklą, galėtų teikti paraiškas ir gauti finansinę paramą numatytomis sąlygomis.

Per 2016 m. dešimčiai projektų pareiškėjų išdalinta 10 tūkst. eurų (kiekvienam – po 1000 eurų ir šiek tiek daugiau, bet porai iš jų – perpus mažesnės sumos) bei suteikta 1000 eurų parama jaunimo renginiui „Kas po to?“ Parama skirta šešioms pastaraisiais metais naujai įregistruotoms įmonėms, kurios šias lėšas panaudojo įsikūrimui, įrangos įsigijimui iš dalies kompensuoti. Štai viena pastatų apdailininkų įmonė gautą sumą pridėjo prie automobilio, biuro baldų, kompiuterinės programos pirkimo, kita statybininkų bendrovė paramą skyrė mokymams, įrangos, registravimo išlaidoms padengti, trečioji, statybos-remonto bendrovė, irgi pirko baldus, įrangą, automobilį, kompiuterinę techniką ir paramos lėšomis kompensavo dalį kainos.

Dirba verslo konsultantas

Logistikos ir tarpininkavimo paslaugomis užsiimanti įmonė pirko technologinę įrangą, muitinės programas, gargždiškių verslininkų autoservisas įsigijo ratų montavimo stakles, skalbykla – pramoninę skalbimo mašiną, drabužių nuomos salonas – siuvimo mašiną, lyginimo stalą, lauko duris, statybines medžiagas, kaimo turizmo sodyba iš paramos lėšų kompensavo būsto kredito palūkanas. Įsigydami įrangą, verslininkai įsipareigojo įkurti naujas darbo vietas, pasiūlyti naujų kokybiškų paslaugų. Parama buvo skirta ir Klaipėdos rajono švietimo centrui organizuoti seminarą apie meditaciją, kaip naują įrankį verslumui skatinti. Paramos negavo tik vienas pareiškėjas – rajono Turizmo ir informacijos centras (TIC), prašęs 1000 eurų padengti dalį Pamario turizmo sezono Drevernoje atidarymo šventės išlaidų.

Neseniai Savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriuje vyriausiuoju specialistu pradėjęs dirbti Mantas Virbauskas „Bangą“ informavo, jog ir šiemet iš biudžeto Smulkiojo ir vidutinio verslo programai skirta 11 tūkst. eurų. Paraiškos paramai gauti priimamos iki birželio 1 dienos. Tačiau, pasak M. Virbausko, maždaug pusė šių lėšų bus skirta jaunųjų verslininkų mokymams. Verslo duonos ragavęs M. Virbauskas maždaug metus buvo Vietos gamintojų gildijos direktoriumi ir sakė pernai atsistatydinęs skaudama širdimi. Vėliau gildijos veikla pradėjo strigti dėl nesutarimų, amatininkų naudota įranga nebuvo tinkamai prižiūrėta. Naujasis verslo konsultantas M. Virbauskas yra įsikūręs TIC pastate.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių