Skurstantiesiems – gausesnis paramos prekių krepšelis

Sunkiau besiverčiantiems Klaipėdos rajono gyventojams baigiama dalinti šeštoji parama iš Europos socialinio fondo. Prieš didžiąsias šventes jie sulaukė gausaus 11 maisto produktų ir 5 higienos prekių krepšelio. Metų pradžioje buvo 2 473 gavėjai, o dabar – 2 580. Daugiausia jų – Priekulės ir Gargždų seniūnijose, mažiausiai – Agluonėnų ir Judrėnų.

Paskutinio paramos dalijimo maisto produktų krepšelis gausus ir įvairus. Jame – rapsų aliejus, vištienos konservai, grikių kruopos, greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis, konservuota rauginta sriuba, konservuotos keptos pupelės pomidorų padaže, miltų mišinys keksui, avižiniai sausainiai su šokolado gabalėliais, aukštoje temperatūroje apdorotas pienas, razinų ir riešutų mišinys, saldintas tirštintas pienas. Šis krepšelis praturtins vargingiau gyvenančių žmonių kasdienį bei šventinį stalą.

Be to, jau antrą kartą šiais metais jie atsiims higienos prekes: dantų pastą, dantų šepetėlį, skalbimo skystį, muilą ir šampūną. Paramos dalijimas – papildoma pareiga seniūnijų socialinio darbo specialistėms. Jos jau turi patirties, kaip saugiai pandemijos metu išdalinti paketus.

Gargždų seniūnijos specialistė Zosė Stonienė patikino, jog gavėjai tapo atsakingesni ir operatyviau atsiima jiems skirtus maisto ir higienos prekių krepšelius. Abi su kolege Asta Jurkuviene šį kartą turėjo išdalinti juos 618 sunkiau besiverčiančių gargždiškių – nuo metų pradžios jų padaugėjo dvigubai. „Maisto ir higienos prekių – daugiau nei keturios tonos (vienas krepšelis – 7,2 kg). Iš pradžių dalijome lauke, o vėliau susinešėme į seniūnijos patalpas, bet teko gabenti iš antro aukšto ir dalinti per langą“, – kalbėjo Z. Stonienė.

Socialinio darbo specialisčių paguoda – trys jaunos savanorės, kurios pranešė gavėjams apie gautą paramą, padėjo keliolikai jų pristatyti į namus. „Šį kartą žmonės patenkinti gautais paketais – tai atperka visus sunkumus, – prisipažino specialistė. – Kartu dalijome „Maisto banko“ skrajutes su receptais, ką galima pasigaminti iš šių produktų. Žmonės, ypač daugiavaikės šeimos, džiaugėsi šampūnu ir kitomis higienos priemonėmis.“

Dėl karantino paramos teikimas kitais metais bus pratęstas gavėjams, kurių pajamos neviršija nustatytos sumos. Beje, ją gauti gali tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 187,5 Eur. Tačiau išimties tvarka gali būti skiriama ir viršijus.

Priekulės seniūnijoje socialinio darbo specialistams teko išdalinti 715 sunkiau besiverčiančių gyventojų. „Stengėmės dalinti saugiai – iš anksto sudėjome produktus į vienkartinius „Maisto banko“ skirtus maišus ir įteikėme lauke laukusiems gavėjams“, – dėstė Virginija Šiaulytienė. Pasak jos, šventiniu daviniu visi patenkinti.

Vėžaičių seniūnijos specialistė Stasė Grykšienė apie maisto ir higienos paketus pranešė 161 gavėjui, kurie šį kartą skubėjo pasiimti ir dėkojo už vertingus produktus. „Dalinti teko per langą“, – sakė ji.

Socialinio darbo specialistus pasiekusi žinia, jog ateityje gali pasikeisti šios paramos forma. Galbūt atsiras maisto produktų kortelės: už nustatytą sumą skurdžiau gyvenantys žmonės galės išsirinkti jiems reikalingų produktų.

Iš viso Lietuvoje parama per 6 dalijimo etapus šiemet išdalinta daugiau nei 178 tūkst. nepasiturinčių gyventojų.

Virginija LAPIENĖ


Taip pat skaitykite:

Tūba pasitarnavo mokyklos iškabai
Už karantino taisyklių pažeidimus slegiančios baudos, bet susilaikyti sunku
Speigas aušino pandemiją, tačiau be aukų neapsiėjo
Brožių bendruomenę išgarsino socialinis verslas
Improvizacija – „Močiutės košė“

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Grokime atsakingai

Dėl pasitraukusių dviejų ministrų Italijos Vyriausybė krizėje; po…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook