Skrybėlaitės Priekulėje skleidžia eleganciją

Priekulės miesto ir žirginio sporto šventėje per kelerius metus susiformavo išskirtinė tradicija: čia rengiami skrybėlėtos damos rinkimai. Ne tik dėl piniginės vertės prizų renkasi į Vingio parką elegantiškos moterys. Ne visos jos išdrįsta pasirodyti ant podiumo, tačiau šiemet nemažai skrybėlaičių šmėžavo ir tarp žiūrovų. Tai

Skrybėlėtos damos konkurse lygių nebuvo agluonėniškei Z. Šurkuvienei.

liudijo, kad šventės aprangos kodas jau suvoktas, priimtinas daugumai atėjusiųjų pasigrožėti puikiu reginiu.

Viešnios ir iš svetur

Vingio parke skrybėlėtos damos rinkimuose praėjusį šeštadienį ryžosi dalyvauti 14 pretendenčių, jauniausioji – mokinukė, vyriausiajai skrybėlėtai damai buvo 83-eji. Garsas apie ypatingą konkursą jau yra nuvilnijęs plačiai, tad viešnios atvyko ne tik iš Priekulės, Gargždų, Drevernos, bet ir Švėkšnos, Mažeikių.

Būryje pasipuošusių šventės dalyvių puikiai jautėsi ir asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narės, savo rankomis sukūrusios nuostabią skrybėlaitę, padabintą šviesių gėlių šleifu. Šį romantika dvelkiantį kūrinį demonstruoti jos patikėjo jauniausiai asociacijos atstovei Karolinai Riterytei. Ir neapsiriko. Švėkšniškių sukurtoji skrybėlaitė į akį krito priekuliškiui, prekinio ženklo įkūrėjui Gyčiui Jaudžimui, kuris kuria ir siuva drabužius, kuprines, skrybėles ir kitus aksesuarus. Tad švėkšniškių Antrosios vietos laimėtoją „grafienę“ E. Jašmontaitę lydėjo „grafas“ A. Kiela.romantiškoji skrybėlaitė studentei Karolinai pelnė jaunojo kūrėjo dovaną – modernią, jaunatvišką kuprinę.

Beje, Gyčio išskirtinio dizaino sukurta juoda prabangia skrybėle šventėje dėmesį traukė Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė. Tokį galvos apdangalą dar reikia sugebėti dėvėti, bet saviveikloje dalyvaujančiai seniūnei, nuolat buvojančiai scenoje, ši grožybė tiko ir pritiko.

Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narės Linos Rimkienės plaukų puošmena buvo tik užuomina į skrybėlaitę. Politikė neslėpė, jog išgirdusi apie ypatingą priekuliškių šventę atvažiavo pasimokyti ir buvo maloniai nustebinta šventės organizatorių kūrybiškumo.

Kafija – damų ritualas

Skrybėlėtų damų rinkimų rėmėjas, UAB „Disineda group“ direktorius Nerijus Augaitis skrybėlėtoms damoms paskatinti įsteigė tris finansines paskatas: pirmajai vietai – 200 eurų premiją, antrajai – 100 eurų, trečiajai – 50 eurų. Jo nuomone, gražias iniciatyvas verta remti, tai padeda kurti miesto bendruomeniškumą, garsina Priekulę, kuri kitąmet švęs 480-ąjį jubiliejų.

Kol damos gurkšnojo kafiją su burnoje tirpstančiais pyragais ir keksiukais (šventės rėmėjų dovana), paskelbta konkurso komisija: EG esteTrečiosios vietos laimėtoja, smilgyniškė R. Petrauskienė.tikos ir grimo akademijos įkūrėja Ineta Ragainytė, fotografė Donata Šarkutė, plaukų stilistas Laimonas Adomaitis. Komisijos nariai, atidžiai stebėję 14 konkursančių prisistatymą ir pasirodymą ant podiumo, vertinimo kriterijais laikė ne tik skrybėlaitės išskirtinumą, bet ir bendrą estetinį vaizdą, skrybėlaitės derėjimą prie aprangos. Vienas svarbiausių kriterijų pelnyti laureatės vardą – kūrybiškumas ir rankų darbo gebėjimai.

Agluonėniškės stilius – nepriekaištingas

Agluonėniškė Zenta Šurkuvienė, vos įžengusi į Vingio parką, sulaukė daug malonių komplimentų. Dar vaikštinėdama šventės dalyvių minioje ji išsiskyrė puikiai prie skrybėlaitės priderinta savo rankomis nerta suknele, rankinuku, bateliais. Nuostabaus grožio aprėdai derėjo prie puikios Zentos figūros ir elegantiškos laikysenos.

Praėjusiais metais skrybėlėtos damos konkurse laimėjusi trečiąją vietą šiemet kūrybiškoji agluonėniškė komisijos pelnytai buvo apdovanota pirmąja premija. „Tikrai viską apgalvojau iki smulkmenų. Nuo kojų iki galvos – viskas yra mano pačios kūryba. Nemėgstu tuščiai „sėdėti“ feisbuke. Savo laiką išnaudoju skaitydama, domėdamasi Dreverniškė senjora T. Mažikienė su skrybėlaite nesiskiria nei kasdienybėje, nei šventėse.naujausiomis madų tendencijomis, įdomiais nėrinių raštais. Šią suk­nelę nunėriau per tris savaites. Pasirinkau aukso ir sidabro liurekso siūlų derinį, nes liureksas dabar yra madingas“, – „Bangai“ sakė skrybėlėtos damos rinkimų laureatė Z. Šurkuvienė. Stilingoji agluonėniškė džiaugėsi, jog ją paskatino dar kartą dalyvauti konkurse jos vyras, žinomas dailininkas Henrikas Šurkus.

Zenta laimėtąją premiją ketina išleisti sveikatinimo poreikiams. „Prisižiūriu savo sveikatą, tad į ją ir investuoju. Nekišu į burną, kas pakliūva, todėl ir figūrą išlaikau“, – savo elegancijos paslaptimis dalijosi stilingoji agluonėniškė.

Stebino „grafų“ pora

Žiūrovų aplodismentais buvo apiberta ir antrosios vietos laimėtoja Elvyra Jašmontaitė, taip pat nuo Skrybėlėtos damų rinkimų rėmėjas, UAB „Disineda group“ direktorius N. Augaitis skrybėlėtoms damoms paskatinti įsteigė tris finansines paskatas.kojų iki galvos pasidabinusi rankų darbo aprėdais ir savo kurta skrybėlaite. Vasaros gėlių motyvais žavinčią ir baltas tiulio pirštinaites dėvinčią priekuliškę lydėjo „grafas“ Algis Kiela. Abu senjorai, oriai vaikštinėjantys Vingio parke, sulaukė didžiulio dėmesio. Trečiosios vietos laimėtoja komisija paskelbė Rasą Petrauskienę iš Smilgynų kaimo, demonstravusią „Baltą vasarą“.

Specialų žiūrovų simpatijų prizą – Klaipėdos rajono laik­raščio „Banga“ prenumeratą, kvapnią žvakę, reprezentacinį albumą – laimėjo dreverniškė Teresė Mažikienė. Senjorė su skrybėlaite yra susigyvenusi tiek kasdienybėje, tiek šventėse.

Komisijos sprendimu už stiliaus vienovę manikiūro paslaugos prizas įteiktas priekuliškei Aydai Stanschus.

Vilija BUTKUVIENĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

J. Ruškys: Gargžduose teritorijos planuojamos kompleksiškai
Kitą rudenį Klaipėdos rajone duris turėtų atverti nauja mokykla
Tarybos posėdyje – klounada prieš rinkimus: remontuojamą Gargždų Kvietinių gatvę politikas siūlė pavadinti Liberalų
Tarybos nariams  S. Karbauskui ir  V. Kurai – grėsmė netekti mandato
Apie prieštvaninius milžinus
Tautinių bendrijų išskirtinumas atsiskleidė Veiviržėnuose
Klaipėdiečiui fotomenininkui atminti – parodos ir albumas
Savo kančią įprasmina padėdama sergantiems vaikams
O ką jūs, jaunuoliai, mainais į mažulę?
Jaunieji kuršiai būrelyje įveikia bet kokias baimes
Sporto centro ugdytiniai kovojo Lietuvos pirmenybėse
Ir dekoratyvios, ir maistingos
Gardžiuokimės su su gargždiške moksleive Toma
Rašytojas savo kailiu pajuto kibernetinių užpuolikų smūgį

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Neminėkite vien bloguoju

Ramybė gamtoje vis labiau įsiviešpatauja,…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook