Skelbiama Klaipėdos Kalėdų eglutės paieška

Skelbiama Klaipėdos Kalėdų eglutės paieška

Lapkričio 30 d. 17 val. Klaipėdoje, Teatro aikštėje, bus įžiebta Kalėdų eglė. Šių metų kalėdinių renginių organizatorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“ – tęsia tradiciją: šiemet, kaip ir pastaruosius trejus metus Teatro aikštėje stovės natūrali, mišku kvepianti, žmonių su meile užauginta ir miestui dovanota eglutė.

Jau nuo šiandien klaipėdiečiai kviečiami siūlyti eglučių, kurios galėtų tapti Klaipėdos žaliuoju kalėdiniu simboliu bei pagrindine „Kalėdų eglutės pasakos“ heroje, kandidatūras. Siūlomas medelis turėtų būti ne žemesnis nei 8 metrai, plataus ir tankaus šakų vainiko, rūšis nėra svarbi – eglė gali būti tiek sidabrinė, tiek paprasta.

„Uostamiestis jau keletą metų džiaugiasi dovanotu ir tikru Kalėdų simboliu, į Teatro aikštę atkeliaujančiu iš mylinčių ir dosnių namų. Kiekviena eglutė atsiveža savo istoriją, prisiminimus, jaukią švenčių nuotaiką, kuri skleidžiasi visame mieste. Rūpestingai išauginti ir atiduoti miestui medį – didžiulė dovana miestui ir miestiečiams, gražus dalijimosi gerumu simbolis ir tikrai Kalėdų vertas sprendimas. Tai – tikroji Kalėdų dvasia ir magija!“ – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kviesdamas klaipėdiškius ieškoti Kalėdų simbolio verto medelio.

Organizatorių patirtis rodo, jog padovanoti šventei ilgus metus savo namų ar sodų valdose augintas egles žmones skatina įvairios priežastys. Aukštaūgiai medžiai ne tik užstoja saulės šviesą, bet ir kliudo elektros laidams ar požeminėms komunikacijoms, užima daug vietos. O dovanojant eglę Kalėdų šventei, medžiui tarsi suteikiama antroji galimybė – išskirtinė proga puošniu rūbu džiuginti Kalėdų stebuklo laukiančius žmones.

Tradicija Klaipėdoje puošti ne dirbtinį karkasą, o natūralų, tikrą kalėdinį medį atgimė 2016-aisiais. Tuokart eglė į Teatro aikštę atkeliavo iš šiaurinės miesto dalies, o dvejus pastaruosius metus iš tos pačios Upelio gatvės. Iš kur atvyks šiemetinė gražuolė žaliaskarė, kalėdinių švenčių organizatoriai atsakymą tikisi turėti jau po mėnesio.

Tad jeigu apsisprendėte, nedelskite ir pasiūlykite savo eglutę Kalėdoms! Pasiūlymų su nuotraukomis organizatoriai lauks iki lapkričio 10 d. el. p. dalia@jurossvente.lt arba tel. +370 613 35 635.

Kalėdinių renginių organizatorius – viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ – išspręs visus su eglutės nukirtimu, pervežimu ir medžio augimo vietos sutvarkymu susijusius rūpesčius. Be to, medelį dovanojusiems namams Klaipėdos miesto vadovas Vytautas Grubliauskas tradiciškai įteikia dovaną – jauną eglutės sodinuką naujai istorijai kurti.

Daugiau informacijos

Dalia Grikšaitė

El. p. dalia@jurossvente.lt, tel. 8 613 35635

Nuotraukos iš VšĮ „Klaipėdos šventės“ archyvo


Taip pat skaitykite:

Justas Ruškys: Gargždai išsineria iš podukros rūbo
Linčo teismai internete gali prišaukti atsakomybę
Šilutėje – interaktyvios ekskursijos
Veiviržėnuose apsigyvenę darbininkai: vieniems patinka, kitiems neįtinka
„NEO GROUP“: investicijos tęsiamos ir sumažėjus apyvartai
Atriedėję paspirtukai pelnė  gargždiškių palaiminimą
Baudė neblaivius vairuotojus ir dviratininkus
Auksoro medus ir fizika
Litvakų kultūros paveldas ir jo atspindžiai Žemaitijoje
Kretingalės muzikos festivalyje – ne tik klasika
Rajono abiturientams matematikos riešutų gliaudymas nesisekė: neišlaikiusiųjų egzamino daugiau nei šalyje
Krikščioniškos pilnatvės kupina rugpjūčio pradžia Gargžduose
Lapiškiai mėgavosi naujomis patirtimis
Patyriminėje stovykloje – išsilaisvinimas iš ribų
Jubiliejinėje regatoje –  17 kilometrų plaukimas
Gardžiuokimės su Girkalių bendruomene

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

2+2 lygu 5?

Jau rugpjūčio 22 d. Gargždų Minijos slėnyje koncertuosiantis…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook