Skardinė stogo danga – tinkamas pasirinkimas daugeliu atvejų

Statant naują pastatą nuo pamato ar atliekant kapitalinio remonto darbus, nemažai sprendimų priklauso nuo mūsų asmeninio skonio, vyraujančių interjero/eksterjero tendencijų ar finansinių galimybių. Tačiau, pavyzdžiui, kalbant apie stogą, mūsų rankos yra tarsi surištos: be šio konstrukcinio elemento funkcionuoti negali nė vienas pastatas, nesvarbu, kokią paskirtį šis beatliktų. Šis svarbus tiek kalbant apie estetinį vaizdą, tiek ir apie tokių funkcijų, kaip apsauga nuo lietaus, vėjo bei kitų veiksnių atlikimą. Tiesa, su faktu, jog stogas – būtina pastato detalė, darbai toli gražu nesibaigia: reikės nuspręsti, kurią stogo dangą rinktis. O tada beliks „smulkmenos“ – pasirinktos dangos montavimas.

Galima rinktis iš visos eilės skirtingų stogo dangos variantų:

·skardinė (plieninė);

·šiferis;

·molinės ar betoninės čerpės;

·danga, pagaminta iš akmens skalūno;

·prilydoma stogo danga.

Pakelti akis į kaimyninių namų stogu bei pasidomėti, kurie dangos variantai yra patraukę jų dėmesį, aišku, galite. Tačiau sekimas kaimynų pavyzdžiu tikrai neturėtų tapti pagrindiniu apsisprendimo kriterijumi. Aklai pasitikėti nereikėtų ir specializuotų statybinių prekių parduotuvių konsultacijai, kurie, nors ir pateikia vertingos informacijos, neretai tiesiog nori „prakišti“ vieną ar kitą produktą. Idealiausia, kai žmonės patys gali skirti laiko susipažinimui su viena ar kita aktualia tema. Remiantis turima informacija, pasirinkti variantą (šiuo atveju – stogo dangą), idealiausią konkrečiu atveju, yra kur kas paprasčiau.

Stogo nuolydis

Faktas, koks yra pastato stogo nuolydis, tiesiogiai susijęs su konkrečios stogo dangos pasirinkimu. Neįvertinus šio veiksnio, tikėtina, gali kilti daug nemalonių netikėtumų. Kai danga sumontuoja ant per žemo nuolydžio stogo, pastarosios gamintojas gali tiesiog nutraukti šiai statybinei medžiagai taikomą garantiją. Liūdniausia, jog tokiu atveju neretai ima „džiuginti“ ir vandenį praleidžiantis stogas…

Plokščiam stogui, turinčiam mažesnį nei 7º nuolydį, rekomenduojama prilydoma danga. Kalbant apie plokščius stogus su 7–14º nuolydžiu, galimų variantų asortimentas platesnis (tiesa, netiks čerpės, akmens skalūno danga, šiferis). Vienas jų skardine stogo danga – „Budmat“ siūloma aukščiausios kokybės produkcija.

Jei, projektuodami namą, pasirinkote šlaitinį stogą, kurio nuolydis siekia 14º, galite rinktis iš kone visų galimų stogo dangos variantų. Tiesa, mąstantiems apie čerpes, derėtų žinoti, jog, anot specialistų, rekomenduojamas bent 20º nuolydis, kitu atveju kyla rizika, jog pro stogą gali veržtis vanduo.

Namo tipas

Pasirinktas namo tipas (mūrinis, karkasinis arba skydinis, rąstinis) yra tiesiogiai susijęs ir su stogo dangos pasirinkimu. Bene labiausiai rankas „atriša“ mūrinio namo variantas, kurio konstrukcija pajėgi atlaikyti ir sunkesnę stogo dangą.

Šiandien itin populiarūs skydiniai ir karkasiniai namai yra tvirti, tačiau statybų ekspertai siūlo labai sunkios dangos (pavyzdžiui, čerpinės) vengti. Puiki alternatyva – kokybiška, lengva ir tvirta yra skardinė stogo danga. Šiuo atveju galima rinktis iš skirtingų profilio raštų ir išsirinkti estetiškai patraukliausią variantą.

Čerpės ar skalūnas ne tik puikiai vizualiai derės prie rąstinio namo, bet ir savo dideliu svoriu suslėgs statinio rąstus.

Biudžetas

Dažnas mūsų, atlikdami remonto ar statybos darbus, esame priversti reguliariai žvilgtelėti į savo piniginę. Tiesa, kalbant apie stogą, taupyti tikrai nederėtų. Skyrus šiek tiek laiko paieškai, galima tikrai atrasti variantą, patrauklų ne tik pagal kainą, bet ir pagal kokybę. Plieninė stogo danga, kuri, kaip supratote, yra tinkama dažnu atveju, gali būti montuojama ir savarankiškai (net ir neturint analogiškos patirties). O tai, žinant, kokią „liūto“ dalį užima išlaidos meistrų darbui, gali padėti iš tiesų nemažai sutaupyti.

„Saulės spektras“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių