Skaitytojų nuomonės

Reprezentacija: vanduo, gintaras, akmuo


Atsiliepdamas į Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojo Egidijaus Skarbaliaus kvietimą diskusijai, pabandysiu įvairiapusiškai pažvelgti į gvildenamą temą.


Gargždų, kaip miesto, akcentas fotografijose bei leidiniuose nuo anų laikų buvo Minijos upės vingiai ir žaluma. Būtent žalio miesto įvaizdis išliko žmonių, aplankiusių Gargždus prieš keletą dešimtmečių, atmintyje. Po to laikui bėgant, iškilus bažnyčios bokštui bei sutvarkius Savivaldybės aikštę, fotografijose ir įvairiuose leidiniuose pradėtas naudoti įvairiausiais rakursais bažnyčios ir jos bokšto akcentas. Gargždų bendruomenė, kurdama savo ženklą, kaip pagrindinį akcentą naudojo bažnyčios bokštą ir žalių medžių kupolus. Beje, Gargždų bendruomenė aptarinėjo idėją, kad mieste galėtų atsirasti mažosios architektūros skulptūrėlės, iš kurių viena turėtų simbolizuoti net žemaičio Žilvino Žvagulio dainoje minimą cepeliną. Nors šiandien Gargždų asociacija su cepelinais nebėra tokia ryški, bet šitoks įamžinimas būtų tikrai vertingas. Geras pavyzdys nuvykus pas kaimynus lenkus į miestą partnerį Ilavą, ant pagrindinių įvažiavimų į miestą puikuojasi ilgaamžėm medžiagom įrengti stendai su miestų partnerių herbais ir pavadinimais, pagarba partneriams kilsteli ir jų pačių prestižą. Kaip bebūtų keista, Gargždų užraše ž raidė kaip priklauso, nors lenkų kalboje ji nevartojama. Manau, ir mums, jei norime atrodyti solidžiau, kuo skubiau reikia prie pagrindinių įvažiavimų įrengti užrašus su Gargždų miesto pavadinimu bei įkūrimo data ir stendus su miestų partnerių herbais bei pavadinimais. Dabar ypač nykiai atrodo įvažiavimas iš automagistralės nuo Kretingos pusės ir nuo Dauparų krypties.


Kaip mūsų rajono akcentas turizmo srityje naudojamas vaizdas su vandeniu, bure, nes „keturių vandenų kraštas“ – bene labiausiai dėmesį atkreipiantis akcentas. Vandens turim daug: jūrą, marias, vingiuotas upes, ežerus ir nemažai dirbtinių vandens telkinių. Kadangi vanduo simbolizuoja gyvybės šaltinį, o jo turime pakankamai, manau, ir rajoną reprezentuojantis simbolis bei suvenyras turėtų atspindėti vandenį. Kažkieno pasiūlytas kaip simbolis akmenukas irgi vertas dėmesio, nes Gargždų pavadinimo asociacija ir rajone išgaunami gausūs gamtos ištekliai, statybinė medžiaga – žvyras, atspindi realybę. Manau, rajoną reprezentuojančiame suvenyre kaip sudedamosios dalys galėtų būti vanduo, gintaras ir akmuo. Toliau duokim laisvę menininkams.


Algirdas LIAUDANSKIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių