Šešėlyje apgaudinėjame tik save

Šalyje prasideda visą savaitę truksianti tradicinė kasmetinė pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Pasak prie jos prisijungiančio finansų ministro Viliaus Šapokos, džiugu, kad vis daugiau verslų deklaruoja skaidrumą, nes tik tokiam verslui priklauso ateitis.

„Kaip mes matome šešėlį? Man tai per švelnus žodis. Vadinkime tiesiai ir aiškiai – tai mūsų gobšumo, veidmainiškumo, abejingumo simbolis. Ir dar man jis siejasi su mūsų nelaisvės, sovietų okupacijos metais, kai slėpti ir vogti nuo „TOS valstybės“ lyg ir buvo įprasta ir nieko tokio. Laikai jau seniai kiti, šalis – kita, tačiau kai kurių įpročių ne taip lengva atsikratyti. Tačiau laikas atsimerkti ir prisipažinti – šešėlis rodo, kad dabar apgaudinėjame tik patys save. Garsiai piktinamės mažomis pensijomis, bet tuo pat metu kuriame strategijas, kaip nuslėpti mokesčius. O juk pensijos, kaip ir kitos viešosios paslaugos – vaikų darželiai, gydymo įstaigos, atlyginimai mokytojams – tai mūsų mokesčiai. Sumokėti arba nuslėpti“, – sako V. Šapoka.

Finansų ministerija, siekdama užkirsti kelią šešėlinės ekonomikos kerojimuisi, plačiai atveria valstybės piniginę ir leidžia ją panarstyti kiekvienam, parodant, kur ir kam nukeliauja surinkti mokesčiai. Analizę galite rasti pagal šią nuorodą http://finmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/biudzetas/suzinok-kam-2017-aisiais-valstybe-isleis-tavo-pinigus

Jau šešerius metus organizuojama akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ norima priminti, kad šešėlyje nusėdantys pinigai – nuslėpti ir nesumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą – tai mūsų valstybės piliečiams nesuteiktos kokybiškesnės viešosios paslaugos, neišplėtota infrastruktūra ir mažesnė socialinė piliečių gerovė.

Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai tradiciniuose renginiuose „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, pirmą kartą „gyvai“ dėkoja visiems šalies sąžiningiems mokesčių mokėtojams už laiku vykdomas mokestines prievoles. VMI primena, kad 2016 m. į nacionalinį biudžetą įmonės ir gyventojai sumokėjo beveik 371 mln. € (5,5 proc.) mokesčių daugiau nei 2015 m., o pirmąjį šių metų ketvirtį į nacionalinį biudžetą surinkta beveik 14 proc. (233,7 mln. €) pajamų daugiau nei pernai tuo metu.

Mokėdamas mokesčius nuo savo atlyginimo, žmogus ne tik užsitikrina socialinę apsaugą ligos, motinystės atveju, valstybės išmokas senatvėje, bet ir kaupia stažą, nuo kurio taip pat priklauso senatvės pensijos dydis. Pernai Lietuvoje daugiau nei 140 tūkstančių žmonių, kurie per metus nesukaupė 12 mėnesių darbo stažo. Prisidėdama prie šių metų akcijos „Sodra“ visiems jiems išsiųs vyšninius vokus apie prog­nozuojamą jų senatvės pensiją, kuri, daugeliu atvejų, numatoma gerokai mažesnė nei galėtų būti dirbant oficialiai.


  • Gegužės 19 dieną, penktadienį, 11 val. prie Klaipėdos rajono savivaldybės bus dalijami informaciniai lankstinukai, kuriuose bus atkreipiamas dėmesys į šešėlinės ekonomikos žalą bei informuojama, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo. Gyventojai kviečiami atvykti ir susitikti su Savivaldybės vadovais bei Administracijos darbuotojais ir pasikalbėti apie tai, kaip pasiekti, kad vietos šešėliui šioje šalyje tikrai neliktų.
  • Finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad Vyriausybė iki savo kadencijos pabaigos iš šešėlio ketina ištraukti 800 mln. eurų, o šiemet – 170 mln. eurų. Šešėlinė ekonomika, įvairiais skaičiavimais, Lietuvoje siekia 15–25 proc.

Reda MILVYDIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių