Seniūnijai – naujas vardas, šventėms – ribojimai, rangovams primenami darbai

Seniūnijai – naujas vardas, šventėms – ribojimai, rangovams primenami darbai

Pasirašomos rangos sutartys, Dauparų–Kvietinių seniūnijos likimas, ribojimai dėl koronaviruso pandemijos ir neišvengiamai artėjantys rinkimai – temos, kurios buvo aptartos dar pirmadienį Klaipėdos rajono savivaldybės vadovų susitikime su žiniasklaida.

Spaudos konferencijoje informuota, jog žiedą Dariaus ir Girėno g. ir Pušų g. sankryžoje Gargžduose rangovas įsipareigojo pabaigti per rugsėjį, vėliausiai – iki spalio vidurio.Perkama ranga

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas pasidžiaugė, kad pasirašoma rangos sutartis (apytikslė suma 602 tūkst. Eur) dėl stovyklos prie Gargždų Skaidriojo karjero. Priminsime, kad greta Gargždų karjerų VšĮ „Gargždų futbolas“ planuoja vasaros sporto stovyklą su 300 miegamų vietų. Stovyklavietėje būtų įrengtos 5 natūralios dangos futbolo aikštės, keletas smėlio tink­linio aikštelių, sudaryta galimybė naudotis vandens pramogomis. Tuo pačiu būtų sutvarkyta ir dar viena teritorija prie karjerų. Tokios infrastruktūros poreikis, anot „Gargždų futbolo“, yra didžiulis, todėl būtų galima plėtoti tiek vietinį, tiek tarptautinį sporto turizmą. Ją dienos stovykloms galėtų naudoti sportuojantys Gargždų miesto ir Klaipėdos rajono vaikai.

Tikimasi, kad lapkričio mėnesį Gargždų bažnyčia jau bus apšviesta.Taip pat tikimasi artimiausiu metu pasirašyti Jakų mokyklos rangos darbų sutartį. Pirkimui skirtų lėšų suma – apie 2 mln. eurų.

Perkamas ir naujas kelių tvarkymo įkainis, tai leis Savivaldybei laisviau planuoti darbus, operatyviau spręsti problemas.

Rinks pavadinimą ir vietą

Neseniai vyko susitikimas ir su Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnaičiais dėl Dauparų–Kvietinių seniūnijos, nes pagal įstatyminę bazę seniūnijos pavadinime negali būti dviejų vietovardžių. „Buvo sutarta, kad bus pasiūlyti keli seniūnijos pavadinimo varian­tai. Galbūt seniūnija galėtų vadintis Priemiesčio ar Užmiesčio ir pan.“, – kalbėjo B. Markauskas. Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas pastebėjo, jog įdomiausia tai, kad daugiausia seniūnijos gyventojų gyvenamąją vietą yra deklaravę Gobergiškėje, o šio kaimo pavadinimo seniūnijos pavadinime apskritai nėra.

Kitas spręstinas klausimas – dėl seniūnijos administracinių patalpų vietos. Daugelio nuomone, tinka Gargžduose, kaip ir buvo iki šiol. Tačiau pagal įstatyminę bazę vėlgi seniūnijos patalpos turi būti toje seniūnijoje. Tuomet pasigirdo pageidavimai, kad reikia seniūnijos ir Dauparuose, ir Kvietiniuose, ir Smilgynuose. „Taip vis dėlto nebus. Nebent bus vykdoma reorganizacija, ir galėtų atsirasti kabinetai. Tačiau pati seniūnija turi būti vienoje vietoje. Sutarėme, kad neforsuosime, reikės vykdyti gyventojų apklausą. O dėl vietos, tikėtina, kad daugeliui tiktų Gobergiškėje“, – susitikime su žiniasklaida pasakojo meras B. Markauskas.

Rekomenduoja atsisakyti renginių

Dauparų–Kvietinių seniūnija iki šiol ir be seniūno, jo pareigos laikinai pavestos patarėjui Vytautui Tirevičiui. Kodėl neskelbiamas konkursas? „Dėl konkursų nėra paprasta. Reikia pakankamai paviešinti juos, kad būtų kandidatų. Specialistų trūksta ir kitose pozicijose, konkursai yra organizuojami. Didelės problemos nėra. Dauparų–Kvietinių seniūnija dirba, su darbais susitvarko“, – replikavo B. Markauskas. „Žinoma, visos pozicijos turės būti užimtos. Šiuo atveju vyks konkursas, nes seniūnams yra taikomos kadencijos, tad jie gali būti renkami tik konkurso būdu“, – užtikrino A. Bogdanovas.

Atėjus rudeniui, seniūnijose mažinamas renginių skaičius. Gargždų kultūros centras atsisakė gyventojų pamėgtos ir jau tradicine tapusios Obuolių šventės. „Laikotarpis sudėtingas, kiekvienas renginys didina riziką. Laimei, Gargždų miesto gimtadienis praėjo be incidentų. Bendras požiūris yra toks, kad tikrai nenumirsime mes be renginių. Geriau šiuo metu susilaikyti, dėl to buvo nuspręsta Obuolių šventės atsisakyti. Aišku, verslui mes negalime diktuoti... Tačiau šiuo metu verčiau ramiai sulaukti situacijos dėl COVID-19 pagerėjimo, juolab kad kol kas ji prastėja. Be to, renginių šiltuoju sezonu buvo pakankamai“, – įsitikinęs B. Markauskas.

Pati Savivaldybės administracija jau yra grįžusi į pavasario režimą. Anot Administracijos direktoriaus A. Bogdanovo, jau trečia savaitė kaip galioja rekomendacija, kad Administracijos kabinete dirbtų ne daugiau kaip 1 specialistas, tad derinamas darbas vietoje su nuotoliniu. Darbuotojai keičiasi. „Tai stipri prevencija dėl galimo užkrato tarpusavyje. Kaukių dėvėjimas per susirinkimus, pasitarimus privalomas jau taip pat trečia savaitė. Nuolat vyksta patalpų vėdinimas, dezinfekavimas“, – dėstė Administracijos direktorius.

Mero kumštis – dėl bažnyčios

Ties sankryža, įvažiuojant į Gargždus, ant 18 m stiebo per Gargždų miesto gimtadienį iškelta 6 m Gargždų vėliava taip pakerėjo gargždiškius, kad Savivaldybei paskelbus internete balsavimą, kurią vėliavą palikti Gargždų ar valstybinę, dauguma pasisakė už Gargždų. „Tad ji ir kabės, o valstybinių švenčių proga kelsime valstybinę trispalvę“, – sakė mero patarėjas komunikacijai Jevgenijus Bardauskas.

Miestelėnai nepamiršo ir prieš kurį laiką skelbto gražaus mero pasiūlymo – apšviesti Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią. Pasiteiravus, kodėl tai vis dar nepadaryta, meras demonstratyviai trinktelėjo kumščiu į stalą ir pasisukęs į kolegas teiravosi, kodėl apšvietimo vis dar nėra, juolab kad temsta vis anksčiau. „Vyksta procesas, pagrindinė bėda, kad dalis sklypo bažnyčios, dalis valstybinio, tad viskas užtrunka“, – paaiškino A. Bogdanovas. Vėliau mero patarėjas patikslino, kad yra užsakytos medžiagos, šviestuvai, tad procesas tikrai juda. „Tikimės, kad lapkričio mėnesiui bažnyčia jau bus apšviesta“, – informavo J. Bardauskas.

Daugiau emocinio jautrumo

Pasiteiravus, ar Savivaldybės vadovų darbotvarkės nejaukia neišvengiamai artėjantys rinkimai į LR Seimą, meras B. Markauskas atsakė: „Jei vertinsime objektyviai, kažkiek veikia. Yra daugiau emocinio jautrumo, tačiau visi darbai vykdomi pagal grafiką. Manau, jie vyksta dar sparčiau, nes pretendentai į kandidatus deda visas pastangas. Darbotvarkės intensyvumas visiškai nesumažėjo, perkami rangos darbai ir pan.“ Tačiau tiek Administracijos direktorius A. Bogdanovas, tiek vicemerė Audronė Balnionienė atkreipė dėmesį, kad su rangovais situacija vis sudėtingesnė. „Yra „išmesti“ vadinamieji „kovidiniai“ pinigai, rangovai pasisotinę. Kartais jau tenka prašyti, kone maldauti, kad atliktų darbus. Žiedą Dariaus ir Girėno g. ir Pušų g. sankryžoje Gargžduose rangovas įsipareigojo pabaigti per rugsėjį, vėliausiai – iki spalio vidurio“, – informavo Administracijos direktorius.

Mero patarėja Toma Tuzovaitė-Markūnienė pasidžiaugė, kad apie Klaipėdos rajono savivaldybę kalbama plačiai, tai liudija Mažeikių verslininkų asociacijos noras atvažiuoti į rajoną. Jų vizitas numatytas rugsėjo 29 d. „Jie atvažiuoja su noru investuoti“, – sakė B. Markauskas.

Agnė ADOMAITĖ

„Bangos“ archyvo nuotr.


Taip pat skaitykite:

Drevernoje ir Svencelėje nuo potvynių saugos nauji pylimai
J. Ruškys: Gargžduose teritorijos planuojamos kompleksiškai
Mokyti(s) su parama lengviau
Kitą rudenį Klaipėdos rajone duris turėtų atverti nauja mokykla
Tarybos posėdyje – klounada prieš rinkimus: remontuojamą Gargždų Kvietinių gatvę politikas siūlė pavadinti Liberalų
Tarybos nariams  S. Karbauskui ir  V. Kurai – grėsmė netekti mandato
Apie prieštvaninius milžinus
Tautinių bendrijų išskirtinumas atsiskleidė Veiviržėnuose
Klaipėdiečiui fotomenininkui atminti – parodos ir albumas
Savo kančią įprasmina padėdama sergantiems vaikams
O ką jūs, jaunuoliai, mainais į mažulę?
Jaunieji kuršiai būrelyje įveikia bet kokias baimes
Sporto centro ugdytiniai kovojo Lietuvos pirmenybėse
Ir dekoratyvios, ir maistingos
Gardžiuokimės su su gargždiške moksleive Toma
Rašytojas savo kailiu pajuto kibernetinių užpuolikų smūgį
L. Linkevičius su Prancūzijos kolega aptarė svarbiausius regiono klausimus

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Neminėkite vien bloguoju

Ramybė gamtoje vis labiau įsiviešpatauja,…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook