Savivaldybėje

Tarybos darbą blaškė technologijos ir artėjantys rinkimai


Elektroninė balsavimo sistema strigo, politinės batalijos liejosi per kraštus – vargais negalais ketvirtadienį Klaipėdos rajono savivaldybės taryba apsvarstė 71 klausimą. Politikai suko galvas dėl skurdžiame biudžete perskirstomų lėšų, uždaromo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos Lankupių skyriaus, o dar didesnė sumaištis kilo dėl Kūno kultūros ir sporto projektų vertinimo komisijos sudarymo.


Strigo elektroninė sistema


Vos tik darbingai nusiteikę politikai puolė registruotis, pastebėjo, jog elektroninėje balsavimo sistemoje neveikia mygtukas „susilaikyti“. Kol Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų skyrius sprendė technines problemas, rajono meras Vaclovas Dačkauskas pasinaudojo proga ir 60-ojo jubiliejaus proga pasveikino kolegą Gerardą Liorenšaitį. Įteikdamas gėlių puokštę jis linkėjo sveikatos, stiprybės visose gyvenimo srityse, žinoma, ir politikoje. Po penkių minučių elektroninė sistema jau funkcionavo, tad pasiliejo pasisakymai. Žodžio paprašęs Tarybos narys Laimonas Strauka perskaitė kreipimąsi dėl Tarybos posėdžių procedūrinių klausimų. Jis pastebėjo, kad Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos reglamentas neatitinka elektroninės balsavimo sistemos, mat reglamente yra numatyta ilgesnė politikų pasisakymų trukmė. Tokių neatitikimų, anot L. Straukos, neturėtų būti. Meras V. Dačkauskas sakė atkreipsiąs Administracijos dėmesį į išsakytus pastebėjimus, ir Tarybos reglamentas bus suderintas su elektronine balsavimo sistema.


Aistros dėl Lankupių


Žodžio kišenėje kaip visada neieškojo ir opozicijos lyderis Sigitas Karbauskas. Jis pasisakė dėl uždaromo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos Lankupių skyriaus: „Ne kartą kalbėjausi su Lankupių kaimo bendruomene, žmonės nusivylę, kad su jais nebuvo tartasi.“ Politikas akcentavo, kad uždarius kaimo mokyklėlę slopsta kaimo perspektyva augti. Jis užsiminė, jog kažkodėl, skirtingai nei kaimo mokyklėlei, atsiranda lėšų įvairiems renginiams, kabinetų remontui, reprezentacijai. Skeptiškai kaimo mokyklėlės uždarymą vertino ir Tarybos narys Egidijus Skarbalius.


Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius sakė, kad niekas nesitikėjo, kad atėjus rugsėjui Lankupiuose neliks mokinių. Tačiau taip atsitiko. „Suprantu, kiekvienam politikui ir švietimo administratoriui nėra labai malonu, kai reikia priimti tokius sprendimus. Tačiau Vyriausybė yra apsisprendusi jau kelerius metus finansuoti tas mokyklas, kuriose yra ne mažiau kaip 10 mokinių. Jei Savivaldybės nori išsaugoti švietimo įstaigas su mažesniu mokinių skaičiumi, tai pačios tam turi numatyti finansavimą, o finansavimo galimybės iš Savivaldybės biudžeto kasmet mažesnės.“


A. Petravičius kreipėsi į opozicijos atstovę Violetą Riaukienę, kurios ne kaip politikės, o kaip patyrusios pradinių klasių pedagogės paklausė: „Ar įmanoma užtikrinti kokybišką ugdymo procesą, dirbant vienam mokytojui su trimis klasėmis ir pagal keturias pradinio ugdymo programas, mokant matematikos ir lietuvių?“ V. Riaukienė, kaip praktikė, patikino, kad ugdyti tris pradinukų klases vienu metu yra sudėtinga. „Nepaisant visų pasipriešinimų pritariu šiam sprendimui, nes ugdymo kokybė reikalinga mūsų mokiniams, o tuo pačiu ir tėvams“, – sakė politikė.


Prilygino rinkiminiam šou


Uždaromas Lankupių skyrius posėdyje dar ilgai kėlė diskusijas. Tačiau Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Cirtautas dar kartą ragino atsižvelgti į valstybės vykdomą politiką ir sakė, esą bereikalingai laužomos ietys. „Mes puikiai suprantame, kad greitai LR Seimo rinkimai, jus užjaučiame sunkioje kovoje“, – ne vienam į Seimą pretenduojančiam Tarybos nariui sakė jis. Tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Albinas Klizas akcentavo, kad negalime grįžti atgalios, tad pokyčiai neišvengiami. „Aš už tai, kad mokyklos būtų kaime, bet ką padarysi, toks gyvenimas“, – sakė jis. Tarybos narys Jonas Dromantas pritarė kolegos K. Cirtauto nuomonei: „Tai tradiciniai aimanavimai prieš rinkimus. Skomantų mokykla irgi buvo uždaryta, nieko neatsitiko. Susitvarkė Skomantai, susitvarkys ir Lankupiai. Ir nereikia kai kuriems politikams demonstruotis, koks aš geras, koks šviesuolis.“


Už Priekulės Ievos Simonaitytės Lankupių skyriaus uždarymą balsavo 15 Tarybos narių, 5 susilaikė, 4 buvo prieš.


Veržėsi į komisiją


Sumaištį sukėlė sprendimo projektas dėl Kūno kultūros ir sporto projektų dalinio finansavimo iš Savivaldybės biudžeto lėšų konkurso projektų vertinimo komisijos sudarymo. Tikėtasi išrinkti į komisiją vieną opozicijos atstovą, tai numatyta atitinkamame tvarkos apraše, kurį pati Taryba patvirtino praėjusiame posėdyje. Tačiau buvo iškeltos dvi kandidatūros – E. Skarbaliaus ir Viktoro Kuros. Rajono meras V. Dačkauskas sakė, jog V. Kurai, jei būtų išrinktas, gali iškilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas, mat yra kultūrizmo klubo „Viktorija“ vadovas. Tačiau J. Dromantas replikavo: „V. Kurą vidinis balsas šaukia, kad reikia dalyvauti toje komisijoje, tad siūlau palaikyti jo kandidatūrą.“ Atsirado ir tokių politikų, kurie buvo įsitikinę, jog tiek E. Skarbalius, tiek V. Kura galėtų dalyvauti komisijos darbe. Nors sprendimo projektą parengusi Administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Liudmila Zacharčenko įspėjo, jog tai prieštarauja tvarkos aprašui, buvo pasiūlyta balsuoti pagal keturias alternatyvas. Pirmoji – už E. Skarbalių (6 buvo už, 1 – prieš), antroji – už V. Kurą (6 buvo už, 1 – prieš), trečioji – už abu (11 už), ketvirtoji – susilaikyti – nebuvo balsuojančiųjų. Po to meras pasiūlė balsuoti už dvi daugiausia balsų surinkusias alternatyvas, kadangi pirmosios surinko po lygiai, politikai vėl spaudė mygtukus, rinkdamiesi iš trijų variantų. Vėliau situaciją paprašyta pakomentuoti Juridinio skyriaus vedėjo Romualdo Bagačiovo. „Viską supynėt. Buvo dvi alternatyvos, pagal jas reikėjo balsuoti, o trečiosios negalėjo būti, nes prieštarauja tvarkos aprašui“, – aiškino vedėjas. Po tokio komentaro klausimą nuspręsta atidėti.


Daugiau apie Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtus sprendimus skaitykite kituose „Bangos“ numeriuose.


Administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjai Raimondai Kučinskaitei pristačius strateginio veiklos plano pakeitimus, mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė pasidomėjo, ar nebūtų galimybės vietoj 1 500 Lt, numatytų veteranų futbolo komandai, skirti 2 000 Lt, iš jų 1 600 Lt – marškinėliams ir 400 Lt – kamuoliams. R. Kučinskaitė atsakė, jog tokia galimybė yra. Už strateginio veiklos plano pakeitimus balsavo 18 politikų, prieš nebuvo, susilaikė 7.


Pagal pakeitimus atitinkamai buvo pakoreguotas biudžetas. Anot Administracijos Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėjos Irenos Gailiuvienės, patikslintame biudžete švietimo įstaigoms skiriamos lėšos mokykliniams autobusams ženklinti įspėjamosiomis mirksinčiomis oranžinėmis šviesomis (po 1,4 tūkst. Lt vienam mokykliniam autobusui). Gargždų „Kranto“ pagrindinei mokyklai planuojama skirti 13,5 tūkst. Lt nuovažai ir trinkelių takui įrengti, Gargždų „Minijos“ progimnazijai – išeitinėms išmokoms (7 tūkst. Lt) ir biotualetų nuomai (1,1 tūkst. Lt), Pašlūžmio pagrindinei mokyklai – elektros apskaitos prietaisams iškelti (20 tūkst. Lt), Šiūparių pagrindinei mokyklai – baldams ir patalynei ikimokyklinio ugdymo grupei įsigyti (6,6 tūkst. Lt), Dovilų vaikų lopšeliui-darželiui „Kregždutė“ – karšto vandens tiekimo sistemai ir apšvietimui įrengti (31,7 tūkst. Lt), Priekulės muzikos mokyklai – kompiuterinei ir programinei įrangai įsigyti (4,6 tūkst. Lt), Savivaldybės administracijai – studijų rėmimo programai (11,9 tūkst. Lt), projekto viešinimo stendui (1 tūkst. Lt). Patikslintam biudžetui pritarė 18 Tarybos narių, 8 susilaikė, balsavusiųjų prieš nebuvo.


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių