Savivaldybėje

Pasaulio pabaigą išgyvenusioje Taryboje – taika


Pranašautos apokalipsės dieną (gruodžio 21 d.) susirinkusi Klaipėdos rajono savivaldybės taryba posėdžiavo pakiliomis nuotaikomis. Muzikiniu sveikinimu prasidėjęs posėdis praėjo be didelių diskusijų, įžeidinėjimų. Apsvarstyti 76 klausimai. Kai valdančiajai daugumai pagyrimus pradėjo žerti net opozicijos lyderis, ne vienas pamanė, kad tikrai tuoj dangus su žeme susimaišys. Kita vertus, galbūt gerumo ir taikos paslaptis daug paprastesnė – artėja Kūčios.


Vietoj kritikos – pagyros


Politikus artėjančių švenčių proga pasveikino rajono jaunimo atstovai. Jie Tarybos nariams padovanojo muzikinį kūrinį ir sakė esą dėkingi ypač tiems, kurie formuoja jaunimo politiką Klaipėdos rajone. Padėkos žvakutės įteiktos Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkei Rūtai Cirtautaitei, minėtos tarybos nariams Voldimarai Jasmontaitei, Mėčislovui Raštikiui, Martynui Pociui, taip pat jaunimo politikos sritį kuruojančiai Administracijos direktoriaus pavaduotojai Ligitai Liutikienei.


Geros nuotaikos nesugadino žodžio paprašęs Sigitas Karbauskas. Jis nusprendė įvardinti, ką gero nuveikė Taryba per besibaigiančius 2012-uosius metus. Vėžaičių kultūros centro renovacija, atnaujintas Ablingos skulptūrų memorialas, išspręstas greitį mažinančių kalnelių Gargždų J. Basanavičiaus gatvėje klausimas, apšiltintas Sporto centro pastatas, iškilmingai atidarytas rekonstruotas „Minijos“ progimnazijos stadionas – tai keletas S. Karbausko pastebėtų Tarybos gerų darbų. Vėliau politikas palinkėjo visiems atšvęsti pasaulio pabaigą, o po to – ir Naujuosius. Tarybos narys Albinas Klizas taip pat išreiškė norą pasisakyti. Jis akcentavo sąžiningumo, tiesos svarbą. O Tarybos narys Egidijus Skarbalius palinkėjo, kad apdainuota svieto pabaiga būtų kvailumo, tuštumo pabaiga.


Pasigedo informacijos


Darbotvarkę narplioti pradėta nuo vėjo jėgainių plėtros Klaipėdos rajone specialiojo plano koncepcijos. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius siūlė pritarti parengtai koncepcijai, kad būtų galima toliau judėti į priekį. Jis pridūrė, kad dėl šio klausimo buvo diskutuota labai daug. Tarybos narys Raimondas Simonavičius teiravosi, kodėl internetiniame Savivaldybės tinklalapyje nebuvo paskelbtas koncepcijos brėžinys. „Skelbimai yra skelbiami internete“, – atsakė G. Kasperavičius. Jis taip pat paaiškino, kad po koncepcijos patvirtinimo turėtų sekti pasekmių vertinimas ir sprendinių konkretizavimas.


Į posėdį atvykęs Ežaičių bendruomenės pirmininkas Robertas Bartkus sakė, kad jų teritoriją labiausiai paveiktų patvirtinta koncepcija. „Mes susidūrėme su tuo, kad vėjo jėgainių atstovai visiškai nenori bendrauti su bendruomene“, – akcentavo R. Bartkus. Pjaulių kaimo bendruomenės atstovas Ignas Meška patikino, kad labai stinga informacijos. „Nori patvirtinti tai, ko mes nežinome. Siūlau susirinkti bendruomenėms, sėsti prie bendro stalo ir viską išsiaiškinti. Prašau atidėti klausimo svarstymą“, – sakė I. Meška.


Dėl šio klausimo buvo gauta papildomos informacijos iš Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos bei iš Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje. Atsižvelgdami į bendruomenių atstovų prašymus ir į tai, kad nepakako laiko susipažinti su papildoma medžiaga, Tarybos nariai R. Simonavičius, A. Klizas siūlė atidėti klausimo svarstymą. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjas Romualdas Bagačiovas patikino, kad Taryba, norėdama išsiaiškinti papildomas aplinkybes, gali atidėti klausimo svarstymą. Daugumai sutikus, vėjo jėgainių plėtros Klaipėdos rajone specialiojo plano koncepcijos svarstymas atidėtas.


Muziejui vadovaus S. Bučnytė


Politikai nusprendė skirti gargždiškę Sigitą Bučnytę biudžetinės įstaigos Gargždų krašto muziejaus direktore nuo 2013 metų sausio 2 d. Savivaldybės meras V. Dačkauskas naujai direktorei palinkėjo sėkmės ir įteikė rožės žiedą. S. Bučnytei šis darbas jau yra pažįstamas, mat jai yra tekę pavaduoti buvusią direktorę Giedrę Mogilaitę, S. Bučnytė dirbo kuratore, pavaduojančia direktorę. „Žinau, kur einu. Tad jau dabar planuoju darbus“, – „Bangai“ replikavo S. Bučnytė. Anot jos, šiuo metu muziejaus filialuose dirba 8 žmonės, o Gargžduose 7.


Daugiau apie Tarybos posėdyje priimtus sprendimus skaitykite kituose „Bangos“ numeriuose.


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių