Savęs pažinimo ir tobulinimo konferencija Judrėnuose

Prieš du su puse tūkstančio metų gyvenęs žymus kinų mąstytojas Konfucijus, padaręs įtaką civilizacijų raidai, teigė, kad savo mokyme neišradinėja kažko naujo, o perteikia senovės išminčių mokymą. Pedagoginio auklėjimo lauke viena pagrindinių funkcijų – padėti susiorientuoti mokiniams, kas yra vertinga, suvokti aplinką pagal tinkamus kriterijus. Kaip žinia, auklėjimas kaip sąveika – gana platus reiškinys, tad į Judrėnų Stepono Dariaus mokyklos studijolą, siekiant pagerinti mokinių savivertę, labiau save pažinti pakviestas plataus spektro eruditų, specialistų desantas.

Tai, ką apie dvasinį tobulėjimą sako Dievas, pristatyti pasirinktas Kretingos Viešpaties Apreiškimo vienuolyno brolis pranciškonas Bernardas Saulius Belickas. Kaip mes tą tobulėjimą suprantame, sėkmingo vaikų ugdymo tikslus dėstė psichologė Veronika Daugėlienė kartu su praktikante Jurgita. Išvengti sėkmės barjerų, neišeiti iš gerųjų žmonių elgesio rėmų konferencijos dalyviams turėtų padėti rajono Policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistės Violetos Capienės paskaita.

Konferencijoje Klaipėdos teritorinės darbo biržos Gargždų skyriaus vedėja Vida Stankienė bei pavaduotoja Regina Buivydienė supažindino, kaip žingsnis po žingsnio planuoti savo karjerą, apibūdino konkurencingus sektorius. Pastaruoju metu viešosiose erdvėse girdime probleminius klausimus apie tai, jog bendrojo lavinimo įstaigos nepakankamai orientuoja mokinius į profesijų pasirinkimus, o baigę aukštąsias mokyklas absolventai esą nėra garantuoti dėl geresnio atlygio. Iš kitos pusės darbdaviai priekaištauja, jog dalis jaunų specialistų negeba savarankiškai veikti. Dažnai nuskamba darbdavio atsakymas, jog esi laisvas, mes neturime laiko duoti komandas, įmonei reikia didėjančių pardavimų, kokybės ir taškas. Problemos sprendimai galimai galėtų prasidėti klasėse mokytojams iš dalies atsisakant komandinių mokymo metodų, leidžiant eksperimentuoti lavinant mokinių savarankiškumą, originalumą. Gi kinų išmintis byloja – piešk ne ąsotį, o ąsočio sielą, tada tu nupieši savą ąsotį, tai nebus tas, kuris jau yra.

Arūnas MIKALAUSKAS

Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos pilietiškumo pagrindų mokytojas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių