Savanoriai iš Ispanijos Gargžduose baigė pagalbos misiją

Ketvirtadienio vakarą į Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos kiemelį gargždiškius kvietė „Design thinking“ projekto dalyviai. Savanoriai iš Lietuvos atliko gerai žinomas lietuviškas dainas, o svečiai iš Ispanijos temperamentingai kartu dainavo ir šoko. Buvo galima pasidomėti, kaip jiems sekėsi įgyvendinti tarptautinį projektą ir paskanauti užkandžių. Deja, į šį renginį atėjo vos keletas miesto gyventojų ir nė vieno mūsų rajono jaunimo nevyriausybinės organizacijos atstovo.

Kūrė draugišką atmosferą

Primename, kad „Design thinking“ savanorystės projektas skirtas 15–18 metų merginoms, kurios nori padėti socialiai silp-nesnėms visuomenės grupėms buityje ar tiesiog su jais praleisti laiką, taip mokantis pačioms. Beje, kadangi šis tarptautinis projektas finansuojamas tik iš dalies, tai savanorės iš Ispanijos kelionei į Lietuvą turėjo prisidėti ir savo lėšomis.

Gargždų seniūnijos socialinė darbuotoja Vilma Vaitkienė džiaugėsi, kad per savaitę pavyko įgyvendinti visą projekto planą. „Mums sekėsi labai gerai, aplankėme vienišus senjorus, sunkiau gyvenančias šeimas, negalią turinčius asmenis. Valėme langus, šveitėme spinteles, šaldytuvus ir apskritai tvarkėme namus, atlikome ir ūkio darbus – ravėjome daržus, skynėme uogas, dažėme langus ir tvoras. Šeštadienį dar keliausime padėti vienai šeimai sukrauti malkas. Taigi su projekto savanoriais būsime apėję 30 šeimų ir 40 vienišų asmenų“, – teigė V. Vaitkienė. Taipogi socialinė darbuotoja atkreipė dėmesį, kad ispanės labai linksmos, energingos, draugiškos, neturinčios kompleksų: „Atėjusios į namus iškart šiltai apsikabina ten gyvenančią vienišą močiutę, mes vertėjaujam, ir jos taip susikalba.“ Tai galima buvo pastebėti ir ketvirtadienio vakarą, kai pačios projekto dalyvės bendravo ir susipažino su į renginį atėjusiais keliais gyventojais, bandė pačios kalbėti lietuviškai ir pamokinti keletą ispaniškų frazių kitus. Ispanės savanorės ypač audringai palaikė lietuvių pasirodymus ir kvietė kartu šokti visus vakaro dalyvius.

Viliasi vėl sugrįžti

Projekto koordinatorė iš Ispanijos Imma Farrus Petit pirmiausia padėkojo socialinei darbuotojai V. Vaitkienė už tai, kad padėjo surasti asmenis, kuriems reikia tokios pagalbos, ir už tai, kad visą savaitę rūpinosi projekto dalyviais. I. Farrus Petit džiaugėsi Gargždais ir sakė, kad būtinai projektas čia dar sugrįš: „Geriausia alternatyva užaugti jaunimui – yra atvažiuoti čia. Mes labai daug mokomės iš tų, kuriems padedame, ir tų, kurie padeda mums, taip mes augame dvasiškai ir galime liudyti savo tikėjimą. Čia mus labai gražiai priima visi ir net parduotuvėse sveikinasi ir nori pakalbinti. Mūsų tikslas yra išmokyti jaunimą daryti tą vietą, kur jie yra, geresnę ir gražesnę.“

Projekto koordinatorė juokdamasi pasakojo apie kultūrinius skirtumus: „Norėdami atsidėkoti šįvakar mes surengėme šį pasirodymą. Merginos iš Lietuvos yra labai punktualios ir stropiai ruošėsi, o štai mes, ispanai, labai atsipūtę ir viską paliekame improvizacijai.“

Projekto koordinatorė iš Lietuvos Lina Uturytė neslėpė, jog per projekto savaitę patyrė visko. „Buvo žmonių, kurie mus labai labai šiltai priėmė ir pamatėme tikrą lietuvišką svetingumą, o buvo ir tokių šeimų, kurios neįsileido mūsų, bet tai labai natūralus ir normalus dalykas. Socialinių paslaugų centre ir Viliaus Gaigalaičio globos namuose mus labai šiltai priėmė tiek darbuotojai, tiek tų paslaugų gavėjai. Yra tokių senelių, kurie pamena mus ir vis klausia, kada vėl ateisime pas juos. Kita grupelė savanorių ėjo į ligoninę, o dar viena grupė keliavo tvarkyti Mikoliškių bažnyčios. Tad veik-los mums tikrai netrūko. Pirmadienį iš ryto mes iškeliaujame namo, bet turime minčių čia sugrįžti, nes mums čia patinka. Gražus miestas, puiki mokykla ir aplinka, Gargžduose turime projekto pagalbininkų, žmonės nori, kad pas juos sugrįžtume“, – įsitikinusi L.Uturytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių