Šaltas dušas

Jei būtų rengiami nepopuliariausios ministerijos rinkimai, ko gero, čempionės titulą iškovotų Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Pirmąjį nokautą kai kurie tėvai išgyveno, kai buvo pakoreguoti švietimo įstaigų valgyklų meniu pagal sveikos mitybos principus. „Nebėra, ką valgyti. Neliko džiūvėsėliuose apvoliotų kepsnių, bandelės nebe tokios skanios, arbata nesaldi ir pan.“, – alpėjo tėvai, gailėdami savo vaikų, kurie esą liks alkani... Būsiu taip pat nepopuliari, tačiau, manau, tokios valgiaraščių korekcijos buvo neišvengiamos. Juk vaikų reikėtų gailėti tuomet, kai jie auga valgydami menkavertį maistą, dėl ko nukenčia tiek jų mokslo rezultatai, tiek fizinė savijauta. Tėvai, užuot peikę SAM, turėtų padėkoti, kad pagaliau susirūpino mokinių sveikata, švietimo įstaigoje galima nusipirkti bandelę, kuri kepta ne tik baltų, bet ir viso grūdo miltų pagrindu. Bent šiek tiek sveikesnė. Juk geriau, kad ir mažas žingsnelis į priekį nei du atgal.

Šią savaitę Aurelijaus Verygos vadovaujama ministerija vėl apmėtyta kritikos strėlėmis. Įteisinta, jog vaikas su sloga ar kosuliu gali lankyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigą. Aiškinama, jog šie simptomai gali pasireikšti ir sergant neinfekcinėmis ligomis ar net sveikiems vaikams kaip natūrali fiziologinė reakcija, todėl iš higienos normos jie ir buvo išbraukti. Tiesą sakant, nors anksčiau darželiuose matomiausioje vietoje kabėdavo informacija, jos sloguojantys ir čiaudintys vaikai nepriimami, jų vis tiek pasitaikydavo. Tėvai aiškindavo, esą alergija, esą atžala sušilo ar tiesiog pagūžčiodavo pečiais, tvirtindami, jog namuose nieko panašaus nebuvo. Dabar nebereikės šio spektaklio! Skelbiama, jog tiek skandinavai, tiek britai, belgai taip pat leidžia vesti atžalas į darželį su sloga, kosuliu ir net neaukšta temperatūra. O sergamumas šiose šalyse labai panašus kaip pas mus. Viską lemia tėvų sąmoningumas. Kiekviena mama jaučia, kada tai nekalta sloga, o kada viruso pranašas. Vietoj kritikos SAM ir galvojimo, kaip apsaugoti atžalą nuo tykančių pavojų aplinkoje, rinkimės vaikų imuniteto stiprinimo programą. Sveikas maistas, režimas, judėjimas visiems bus į naudą.

Net verslo guru Ilja Laurs yra akcentavęs grūdinimosi svarbą. Jei tu sugebi ryte palįsti po šaltu dušu, vadinasi, tu gali ugdyti savo valią, kuri yra postūmis įstabiems dalykams nuveikti – verslo srityje taip pat. Jūs tik pagalvokite, kiek kritikos kasdien gauna ir A. Veryga. Tačiau nesu girdėjusi, kad jo sveikata šlubuotų. Vadinasi, visi šalti dušai, maudymasis Baltijoje bet kokiu oru, šokimas į eketę išties veikia. Tai stiprina ne tik fizinę, psichologinę būklę, bet ir kartu formuoja imunitetą kritikai.

Artėjant Savivaldybių tarybų rinkimams, kai su kiekvienu Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdžiu atmosfera kaista, linkiu ir Klaipėdos rajono politikams jau dabar stiprinti imunitetą, kad sugebėtumėte racionaliai atremti oponentų kritiką, kad dėl valdžios postų neprarastumėte sveikos nuovokos ir svarbiausio dalyko gyvenime – sveikatos. Jei pasiryžote eiti į politiką, turite būti nusiteikę bet kam – ir nepatogiems klausimams, ir gandams, juolab kad mūsuose politinės kultūros vis dar tenka ieškoti it adatos šieno kupetoje.

Yra Klaipėdos rajono savivaldybės taryboje politikų „senų vilkų“, kurie kartais apsikeičia kandžiomis, net stačiokiškomis frazėmis, tačiau jų nesureikšmina ir jau po akimirkos gali ir draugiškai bendrauti. Nelaiko savyje pykčio. Būtent ši savybė yra imuniteto pagrindas. Pavyzdžiui, kartą posėdžio metu vienas politikas drąsiai kolegos klausia: „O kodėl tu nori rajone visus postus užimti?“ Šis atšovė: „O kodėl tu ant kiekvieno kampo savo degalinę nori pastatyti?“ Kitas sutriktų, įsižeistų, bet tik ne šie patyrę politikos asai. Būdamas politikoje neišvengiamai sulauksi aštrių klausimų, skiepų nuo kritikos čia nėra, tad, kaip jau minėta, belieka stiprinti imunitetą. Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas jau ketvirtą kadenciją kiekviename Tarybos posėdyje maudosi po kritikos dušu. Netrūksta vietos politikų, norinčių jam patarti, pamokyti. Rodos, turėjo atsibosti politinės rietenos, bet, matyt, per tiek metų taip užsigrūdino, kad yra nusprendęs siekti ir penktos kadencijos.

Išbandykit ir Jūs šaltą dušą ryte – ir peršalimo ligos mažiau kibs, ir padidės atsparumas aplinkinių peršamai nuomonei. Patikrinta asmeniškai, veikia puikiai.

Agnė ADOMAITĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Išlaisvinkime žvėrį

Apie laisvės pojūtį, kuris mus užvaldo, kai pagaliau…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas