Rūpestis Mokytoju tebus ne vien tik žodžiais

Šiandien rajone keliamas klausimas dėl mokytojų kelionės į darbą išlaidų kompensavimo. Pritariu šiam teikimui visu šimtu procentų. Tai padaryti yra būtina! Kviečiu kolegas politikus palaikyti šį siūlymą.

Papildomos priemonės, leidžiančios mokytojams pajusti didesnį valdžios dėmesį, galėtų būti iškilminga šventė: geriausių metų mokytojų sveikinimai, geras koncertas ar spektaklis... Vienąkart per metus, Mokytojo dienos proga!

Tai, žinoma, nedaug, tačiau mano prašymas skirti renginiui lėšų svarstomas nuo... 2017 metų sausio. Sprendimas dėl lėšų skyrimo nepriimtas iki šiol, nors visų mūsų Savivaldybės strateginių posėdžių metu ištraukiamas mano prašymas – atgaivinti tradiciją pagerbti švietimo įstaigų darbuotojus profesinės šventės proga.

Visi sutartinai sveikinom mokytojus ir mokinius rugsėjo pirmosios proga, linkėjom to paties kaip ir kiekvieną rugsėjo 1-ąją. Ar vien to pakanka?

Profesionalų vyriausybės švietimo ministrė kelia pagrindinį uždavinį – mokinio savijauta mokykloje. Taip, tai labai svarbu. O mokytojo savijauta mokykloje?

Ar tarp mokinio geresnės savijautos mokyklose ir mokytojo garbės bei orumo kada nors dėsime lygybės ženklą? Kada ir koks ministras iškels mokytoją į Švietimo ministerijos prioritetų aukštumas?

Mano galva, negalime kalbėti apie darbo rezultatų gerinimą, kol mokytojo profesijos prestižas nebus sugrąžintas į jam privalomą garbingą vietą. Prestižas plačiąja prasme – pagarba ir orus atlyginimas už darbą.

Artėja spalio 5-oji – Mokytojo diena. Mokytojo iš didžiosios M!

Raginu mūsų merą ir kolegas politikus – balsuokite už kelionės išlaidų mokytojams kompensavimą bei skirkite lėšų Mokytojo dienos šventiniam renginiui!

Rasa PETRAUSKIENĖ

Rajono Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kol šviečia saulė – reikia taisyti stogus

Pakalbėkime apie Europą, nes tai mūsų namai, o ne „kažkas ten Briuselyje“. Nėra namų be dūmų, bet jie kažkada išsisklaido.…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar jau maudėtės jūroje?