„Rolinos“ šokėjai – Lietuvos čempionai

Asmeninio archyvo nuotr.: sportinių šokių klubo „Rolina“ vadovė I. Berankienė su Lietuvos 10-ies šokių čempionato nugalėtojais E. Degučiu ir U. Bliujūte bei savo amžiaus grupėje pirmenybėse trečiąją vietą užėmusiais M. Rimkumi ir E. Jankūnaite.

Gargžduose įsikūręs Irinos Berankienės vadovaujamas sportinių šokių klubas „Rolina“ ne veltui tituluojamas čempionų kalve. Vasario pirmąjį savaitgalį Alytuje vykusiame Lietuvos 10-ies šokių čempionate ir pirmenybėse gargždiškiai Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė triumfavo ant pirmosios vietos pakylos laiptelio, tapo čempionais!

O „Rolinos“ šokėjai Mykolas Rimkus ir Enrika Jankūnaitė pirmenybėse savo amžiaus grupėje iškovojo trečiąją vietą, Neilas Burevičius ir Valdonė Mažeikytė – penktąją vietą.

Atstovaus šaliai Slovakijoje

Dešimties šokių programoje varžėsi tie sportininkai, kurie šoka tiek standartinius, tiek Lotynų Amerikos šokius. Iš viso viename ture yra sušokama dešimt šokių, kurie vertinami bendroje įskaitoje: lėtas valsas, tango, Vienos valsas, lėtas fokstrotas, kvikstepas, samba, čia čia čia, rumba, pasadoblis ir džaivas.

Anot „Rolinos“ vadovės I. Berankienės, dešimties šokių disciplina iš sportininkų reikalauja ir daugiausia ištvermės, nes ant parketo praleidžiamas laikas yra dvigubai ilgesnis nei tik standartinių ar tik Lotynų Amerikos šokių varžybose. Finalininkai iš viso sušoko tris turus – 30 šokių per vieną dieną! „Rolinai“ atstovavę ir suaugusiųjų grupėje Lietuvos čempionais tapę Einoras ir Ugnė poroje šoka tik nuo lapkričio mėnesio, tad šis pasiekimas jiems išties svarbus. Abiejose programose gargždiškiai buvo absoliučiai pirmi.

Pora iškovojo teisę atstovauti Lietuvai rugsėjį vyksiančiame pasaulio čempionate Bratislavoje. Tai bus vienintelė šaliai atstovaujanti pora iš Lietuvos.

Pora ir gyvenime, ir ant parketo

Nors poroje Einoras su Ugne šoka neseniai, abu yra daugkartiniai čempionai, šokio žingsneliu gyvenantys nuo vaikystės. Einorą į „Rolinos“ sportinių šokių klubą atvedė mama, kai jam buvo vos 4,5 metukų. „Žinoma, buvo etapas, kai domino ir futbolas. Lankiau treniruotes, tačiau tuomet į šokių repeticijas ateidavau jau nusilakstęs. Irina liepė apsispręsti: arba futbolas, arba šokiai. Liko šokiai ir tuo labai džiaugiuosi“, – šypsodamasis pasakojo Einoras.

Ugnė yra iš Kaišiadorių, tačiau su Einoru buvo seniai pažįstama iš įvairiausių šokių stovyklų, čempionatų ir pan. I. Berankienė pažinojo ir jos mamą, kartą su ja sutarė susitikti Palangoje, kartu vyko ir Einoras bei Ugnė. Netrukus jaunuolius pradėjo sieti šilti jausmai vienas kitam, jie apsisprendė būti kartu ne tik poroje, bet ir ant parketo. Ugnė jau yra atsikrausčiusi į Gargždus ir lanko „Vaivorykštės“ gimnaziją. „Pradžioje buvo sunku, nauja aplinka, gimnazijos kolektyvas, tačiau dabar jau apsipratau. Pedagogai gana palankiai vertina puoselėjamus sportinius šokius“, – „Bangai“ pasakojo Ugnė.

Tiek Ugnė, tiek Einoras sako, jog šilti tarpusavio santykiai padeda šokant, galima labiau išjausti šokį. „Žinoma, skaudu, kai draugaujančios ir kartu šokančios poros išsiskiria, tuomet sudėtingiau ant parketo, tačiau kai santykiai klostosi sklandžiai, viskas gerai“, – pastebėjo „Vaivorykštės“ gimnazistė. Einoras pridūrė, jog tiek per varžybas, čempionatus, tiek per repeticijas svarbu koncentruotis į šokį, visus santykių džiaugsmus ir išgyvenimus palikti už durų.

Šokis svarbiau nei pergalės

21 metų Einoras mokosi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje šokio meną Klaipėdoje. „Esu antro kurso studentas, taip pat padedu vadovei Irinai ugdyti jaunąją „Rolinos“ kartą. Darau berniukams šukuosenas prieš varžybas, čempionatus“, – pasakojo talentingas šokėjas.

Irina ir Einoras kviečia naujus narius prisijungti prie „Rolinos“ kolektyvo (tel. nr. pasiteirauti 8 670 73 265). „Būna, jog tėvai išsigąsta dažnų repeticijų, baiminasi, kad šis užsiėmimas brangus finansiškai. Tačiau į varžybas važiuoja tie, kas nori ir gali, tai nėra priverstinis dalykas. Tiek taurės, tiek medaliai nėra mūsų tikslas. Mes siekiame gerai išmokyti šokti, pajusti malonumą besisukant ant parketo. O apdovanojamai – tai jau viso įdėto darbo pasekmės, tai nėra esmė“, – akcentavo I. Berankienė. Pasak Einoro, į sportinių šokių lankymą vertėtų žvelgti plačiau: tai asmenybės ugdymas, disciplina, koordinacija, bendravimas, viso kūno lavinimas.

I. Berankienė užtikrina, kad nėra tokių vaikų, kurie negalėtų šokti. Darbą paprastai lydi norimas rezultatas. „Pavyzdžiui, labai didžiuojuosi „Rolinos“ šokėjais Mykolu ir Enrika, kurie praėjusiais metais tapo Lotynų Amerikos šokių Lietuvos vicečempionais. Šiemet jie perėjo į jaunimo grupę ir jau Alytuje vykusiame čempionate užėmė trečiąją vietą. Poroje šoka trumpiau nei dvejus metus, o pasiekimai įspūdingi. Džiaugiuosi visais pasirodžiusiais „Rolinos“ šokėjais“, – pabrėžė I. Berankienė.

Šį savaitgalį „Rolinos“ šokėjai dalyvauja Kėdainiuose vykstančiose reitinginėse varžybose, kitą savaitgalį pasirodys Mask­voje, po to – Kijeve ir t. t. „Mes gyvename šokiu“, – šypsodamasi apibendrina vadovė Irina.

Agnė ADOMAITĖ

Asm. archyvo nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Tokia savaitė

Pirmąją pavasario mėnesio savaitę Lietuvoje…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar labiau tvarkotės namus prieš Velykas?