Rajono politikų turto deklaracijos: ir prabangios, ir kuklios

Rajono politikų turto deklaracijos: ir prabangios, ir kuklios

Lietuvos turtingiausiųjų 200-uke – trys Tarybos nariai

Klaipėdos rajono politikai – ne iš kelmo spirti ne tik politinėje, bet ir savo ūkinėje veikloje. Kai kuriems iš jų tikrai nepritaikysi populiarios dainelės žodžių: „O kas neturi pinigų, tegu eina ubagauti“. Valstybinė mokesčių inspekcija liepos mėnesį interneto svetainėje paskelbė metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų išrašų duomenis už 2019 metus. Turtą deklaruoti privalo apie 48 tūkst. Lietuvos savivaldybių tarybų narių, kitų politikų valstybės tarnautojų. „Banga“ atidžiau pažvelgė, kurie Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės administracijos vadovai puikuojasi turtingiausiųjų sąrašo viršūnėje. Į jį patenka net trys rajono Tarybos nariai.

Lėšos – 30-ies metų darbas

Penktoje turtingiausiųjų Lietuvoje sąrašo vietoje ir pirmoje tarp rajono politikų – Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys, verslininkas Jonas Dumašius. Jo turtas įvertintas 5,1 mln. eurų. Šio Tarybos nario akcijų vertė – 3,2 mln. eurų. Kredito įstaigose ir ne jose turimų piniginių lėšų, esančių Lietuvoje, suma sudaro 955 tūkst. eurų. Jis paskolino ir nesusigrąžino lėšų už 740 tūkst. eurų. J. Dumašius Lietuvoje deklaravo žemės sklypus už 231 tūkst. eurų.

„Bangai“ turtingiausias rajono politikas ir verslininkas pakomentavo, kad sukauptos lėšos – 30 metų sunkaus darbo rezultatas. „Tai – ne sėkmė, o kasdien priimami sprendimai – kaip šachmatuose – ėjimai. Tiesa, būna sunkesnių, būna geresnių metų, tačiau galutinis rezultatas – geras. Norisi dalintis: kasmet 50–70 tūkst. eurų skiriu labdaringai veiklai“, – sako J. Dumašius.

Antras pagal turto deklaracijų duomenis tarp Tarybos narių – ūkininkas Andrius Vainius. Jis deklaravo 820 tūkst. eurų turto bei piniginių lėšų ir užėmė 94-ąją vietą turtingiausiųjų Lietuvoje 200-uke.

Pasiskolintos ir negrąžintos šio politiko lėšos – 229 658 eurų, o deklaruotas turtas išaugo daugiau nei 148 tūkst. eurų. 2018 metais A. Vainius turėjo 672 tūkst. eurų turto, o pasiskolintos ir negrąžintos lėšos praėjusiais metais – 121 tūkst. eurų. Pasak politiko, šios lėšos atspindi ūkio veiklą. A. Vainius nuo 1990-ųjų metų plėtoja ūkį Endriejavo seniūnijoje. Šiuo metu jam priklauso 500 hektarų dirbamos žemės, 350 gyvulių. „Turiu 5-iems metams 100 tūkst. eurų paskolą. Investavau į grūdų bokštus, valymo įrengimus. Tokia investicija leidžia sandėliuoti 1 000 tonų grūdų“, – pasakojo turto deklaracijų suvestinėje antroje vietoje tarp Tarybos narių atsidūręs politikas.

Meras gyvena taupiai

4-oje vietoje tarp rajonų politikų – meras Bronius Markauskas. Jo turto deklaracijoje – daugiau nei 305 tūkst. eurų. „Bangai“ meras aiškino, kad šis turtas – daugiau nei prieš 20 metų įsigyti 20 hektarų žemės šalia Klaipėdos ir namas. „Būdamas politikas tikrai nepraturtėjau. Suma turto deklaracijoje neatspindi realiai turimos pinigų sumos. Banko sąskaitoje – santaupos itin kuklios, kas net šiek tiek kelia nerimą. Tikrai gyvenu taupiai ir pinigų, kuriuos neapgalvotai galėčiau leisti, neturiu. Planuojant išlaidas, prioritetas – vaikų išmokslinimas. Dukra studijuoja universitete valstybės nefinansuojamoje vietoje, auga gimnazistas sūnus, kurį taip pat reikės išleisti į mokslus“, – komentavo rajono meras ir pridūrė, kad ištikus bėdai vienintelė išeitis būtų parduoti žemę.

Kad turto deklaracijoje pateikta suma prasilenkia su kasdieniu gyvenimu, pritaria ir 3-ioje kukliausiųjų vietoje atsidūręs Tarybos narys Martynas Pocius. Nors politikas jau beveik 17 metų sėkmingai rajone vysto verslą, jo turto deklaracija siekia vos daugiau nei 17 tūkst. eurų. „Asmeninis turtas prieš keletą metų buvo daug didesnis. Lėšos deklaracijoje pasikeitė, kai išsiskyrėme su žmona, nes jai liko namas. Tiesa, turiu sėkmingai veikiančią bendrovę. Tačiau teisiškai įmonės turtas – ne mano turtas. Deklaruojant pajamas įtraukiamas tik pradinis įmonės kapitalas 2,5 tūkst. eurų“, – aiškino M. Pocius.

Prioritetai – mokslas, laisvalaikis

Pagal turto deklaraciją žemiausioje vietoje tarp rajono Tarybos narių – Vytautas Butkus. Jo piniginės lėšos – 693 eurai. Jauniausio Tarybos nario teigimu, pateikta deklaracija kukli, atspindinti liaudies patarlę: „Visa manta ant pečių, visas turtas kišenėj“. „Esu jaunas, tad natūralu, kad nesukaupiau jokio finansinio kapitalo, bet užtat sukaupiau išsimokslinimo kapitalą. Po gimnazijos studijavau Vilniaus universitete, šiemet apsigyniau magistrą, studijų pabaigoje pradėjau dirbti valstybės tarnyboje. Kuklaus atlyginimo man užtenka kasdieniam pragyvenimui, o ir savo pomėgiams: knygoms, fotografijai. Be to, iš patyrusių artimų žmonių mokausi automobilių remonto pagrindų. Turiu nuostatą ateityje užsidirbti ir savo galva, ir savo rankomis“, – komentavo V. Butkus ir pridūrė, kad, kita vertus, jaučiasi labai laisvas, nes kol kas neturi jokių finansinių įsipareigojimų, dėl kurių jaudinasi daugelis jaunų žmonių, už paskolas neapgalvotai pirkdami namus, butus, mašinas.

Prie mažiausiai turto turinčiųjų (2-oje vietoje) – ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Šunokas, kuris deklaravo turto už 4 tūkst. eurų. Pateiktoje deklaracijoje jo kelių transporto priemonių vertė siekia 3 tūkst. eurų, ir kredito įstaigose, ir ne jose turimų piniginių lėšų suma – tūkstantis eurų. „Man svarbiausia ir brangiausia – šeima ir kokybiškas laisvalaikis. Mėgstame keliauti ir turiningai leisti laiką“, – aiškino „Bangai“ Administracijos direktoriaus pavaduotojas.


2019 metų deklaruotas rajono politikų turtas

Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai

 • Meras Bronius Markauskas 305 425 Eur;
 • Vicemerė Audronė Balnionienė 124 876 Eur;
 • Vicemerė Violeta Riaukienė 71 900 Eur;

Klaipėdos rajono savivaldybės administracija

 • Direktorius Artūras Bogdanovas 224 896 Eur;
 • Direktoriaus pavaduotojas Justas Ruškys 68 278 Eur;
 • Direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Šunokas 4 000 Eur;

Tarybos nariai

 • Jonas Dumašius 5 148 886 Eur;
 • Andrius Vainius 820 458 Eur;
 • Vaclovas Macijauskas 592 959 Eur;
 • Arvydas Katkus 287 698 Eur;
 • Andrius Adomaitis 257 818 Eur;
 • Raimondas Simonavičius 244 618 Eur;
 • Sigitas Karbauskas 223 336 Eur;
 • Albert Albertja190 000 Eur;
 • Ligita Liutikienė 187 000 Eur;
 • Jonas Dromantas 166 957 Eur;
 • Viktoras Kura 148 050 Eur;
 • Rūta Cirtautaitė 145 534 Eur;
 • Virgilijus Skuodas 136 100 Eur;
 • Nerijus Galvanauskas 129 242 Eur;
 • Vida Ronkaitytė 86 090 Eur;
 • Vaclovas Dačkauskas 69 383 Eur;
 • Raimundas Daubaris 63 078 Eur;
 • Alfredas Šiaulys 63 002 Eur;
 • Rasa Linkienė 47 308 Eur;
 • Loreta Piaulokaitė-Motuzienė 44 606 Eur;
 • Česlovas Banevičius 39 360 Eur;
 • Aušra Gudauskienė 38 050 Eur;
 • Martynas Pocius 17 376 Eur;
 • Vytautas Butkus 693 Eur.

ĮDOMU

 • Turtingiausiu šalies politiku tapo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, per metus šeimos turtą išauginęs 52 procentais. Jo turto vertė – daugiau nei 24,3 mln. eurų. R. Karbauskio daugiausia – 9,7 mln. eurų įvertintos akcijos. Gyvenamųjų namų, esančių Lietuvoje, vertė – 7,2 mln. eurų, užsienyje – beveik 475 tūkst. eurų. Politiko žemės sklypų Lietuvoje vertė siekia 4,5 mln. eurų.

KOMENTARAS

 • VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė ALIUKONYTĖ-ŠNIRIENĖ:

  – Kasmet primename, kad VMI svetainėje skelbiami valstybės tarnautojų ir kitų asmenų duomenys skirti viešumui bei skaidrumui užtikrinti, visuomenės savikontrolei. Turto ir pajamų deklaracijų duomenis VMI taip pat naudoja nustatant ir rizikingiausius mokesčių mokėtojus – informacija analizuojama ir lyginama su VMI turimais bei iš trečiųjų šaltinių gautais duomenimis apie asmenų pajamas, turimą turtą ir išlaidas.

Aistė NOREIKAITĖ

Andriaus JOKUBAIČIO asociatyvi nuotr.


Taip pat skaitykite:

2021-ųjų biudžetas. Koks jis ir kaip bus panaudoti pinigai?
Informacija dėl kelių priežiūros seniūnijose žiemos metu
Dar nepateikei pasiūlymo? Nelauk, juk tikrai turi nerealią idėją!
Nedarbo lygis yra rekordiškai išaugęs
Politikas nepripažįsta pažeidęs karantiną: esą tai persekiojimas
Kaimo bendruomenės: karantine ilgimasi gyvo bendravimo
Tarpininkai tarp praeities, dabarties ir ateities
Tautodailininko Užgavėnių personažų kaukės
Kretingališkės papuošalai – stilingoms moterims
Ievos Simonaitytės muziejus laukia rožių sodinimo šventės
„Galėčiau klonuotis į tris, ir visi trys turėtų ką veikti“, –
Žiedinės ekonomikos kryptis kilstels rinkliavos kartelę
su kelionių vadove Monika Vasyliene
Pakavimo juostos – jų tipai ir kaip jas naudoti

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kai galai nesurišti

Žiemos šaltis surakina ir vėl…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook