Rajono policijos pajėgos – šiuolaikiškame pastate

Rajono policijos pajėgos – šiuolaikiškame pastate

Šiuo metu Klaipėdos rajono policijos komisariate dirba apie 50 policijos pareigūnų.Klaipėdos rajono policijos komisariatas – gargždiškiams vėl pasiekiamas ranka. Pareigūnai, ilgus metus dirbę dviejuose komisariato pastatuose Gargždų Gamyklos g., dabar įkurdinti priešais Viliaus Gaigalaičio globos namus, Klaipėdos g. 80. Policijos reikmėms buvo pritaikytas UAB „Hortivita“ priklausantis pastatas ir išnuomotas 20-iai metų.

Moderniai įrengto, su komfortabiliomis darbo vietomis pastato simbolinę atidarymo juostelę pirmadienio rytą perkirpo Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, Klaipėdos apskrities VPK viršininkas Alfonsas Motuzas, Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė ir UAB „Hortivita“ vadovas Martynas Klevinis.

Lietuvos policijos generalinis komisaras L. Pernavas akcentavo, jog dar prieš kelerius metus pradedant policijos reformą vienas iš uždavinių buvo sutvarkyti pastatus. Pasiektais rezultatais džiaugėsi tiek jis, tiek Klaipėdos apskr. VPK viršininkas Alfonsas Motuzas (trečias iš kairės), jo pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius.Komfortabili aplinka – ir pareigūnams, ir lankytojams

Himnu ir policijos rikiuote prasidėjusiose iškilmėse dalyvavęs Lietuvos policijos generalinis komisaras L. Pernavas akcentavo, jog dar prieš kelerius metus pradedant policijos reformą vienas iš uždavinių buvo sutvarkyti pastatus. „Visi puikiai prisimena, kaip atrodė ankstesnės patalpos, kurios nebuvo tinkamos nei darbuotojams, nei tiems žmonėms, kuriuos giname, saugome ir jiems padedame. Svarbu, kad nuo šiol ne tik policijos pareigūnai, bet ir čia besikreipiantieji jausis oriai. Nebebus tokios situacijos, kokia susiklostydavo anksčiau, kai atėjusieji pagalbos pamatydavo, jog jos labiau reikia pareigūnams dėl aprūpinimo darbo priemonėmis, atgyvenusių pastatų. Kaip šios moderniai įrengtos patalpos atrodys po metų – penkerių, priklauso tik nuo jūsų“, – kreipdamasis į išsirikiavusius pareigūnus kalbėjo generalinis komisaras. Anot jo, kiekvieno pastato atidarymas neapsieina be dovanų, šįkart vietos policininkų pageidavimu perkami treniruokliai. Mat naujame policijos pastate įrengta moderni fitneso, kultūrizmo salė, taip pat persirengimo patalpos, dušai.

Klaipėdos apskr. VPK viršininkas A. Motuzas teigė žinąs, ką reiškia persikraustymas iš seno pastato į naują – pats tai patyręs per savo karjerą, Klaipėdos pareigūnai taip pat neseniai šventė įkurtuves Kauno gatvėje. „Tegul tai būna ne komisariatas, o policijos namai“, – kurti artimą ryšį su rajono bendruomene vaizdžiu palinkėjimu skatino Klaipėdos apskr. VPK viršininkas.

UAB „Hortivita“ vadovas M. Klevinis kartu su rajono Policijos komisariato viršininke R. Stasiulaitiene perkirpo naujojo policijos pastato įkurtuvių juostelę.Vietoj rakto – visuomenės kortelė

„Po 20-ies metų kolektyvas grįžta į vieną pastatą. Pagaliau turėsime komfortabilias darbo sąlygas, apie kurias anksčiau galėjome tik pasvajoti“, – įkurtuvių džiaugsmu netvėrė dovanas ir sveikinimus vos spėjusi priiminėti Klaipėdos rajono PK viršininkė R. Stasiulaitienė.

UAB „Hortivita“ vadovas M. Klevinis „Bangos“ korespondentę informavo, jog pastato (tiek vidaus, tiek lauko infrastruktūros) pritaikymas policijos reikmėms „Hortivitai“ kainavo apie 800 tūkst. eurų. Su policija yra pasirašyta 20-ies metų nuomos sutartis. Kai šis laikas baigsis, tikėtina, bus skelbiamas naujas nuomos konkursas. „Patalpų pritaikymas užtruko apie 10 mėnesių. Beveik visus darbus atliko „Hortivitos“ darbuotojai, išskyrus tuos, kuriems buvo reikalinga speciali licencija dėl įvairių darbų, susijusių su specialiaisiais, slaptais ryšiais. Sulaikymo kamerų įrengimas, apsaugos sistemos policijai pritaikymas buvo neįprasti darbai“, – vardijo pašnekovas. Oficialioje iškilmių ceremonijoje jis džiaugėsi, kad nuo šiol pareigūnų žodyne bus ne tik oraus atlyginimo, bet ir orių darbo sąlygų sąvoka. Yra tradicija šeimininkams įkurtuvių proga padovanoti raktą, tačiau „Hortivitos“ vadovas sakė pastebėjęs, jog pareigūnai dirba tik su kortelėmis, tad padovanojo simbolinę įėjimo į pastatą kortelę, ant kurios parašyta, jog tai visuomenės kortelė, kuri pradeda galioti nuo pastato atidarymo dienos. Tai aliuzija, kad policijos durys visada būtų atviros visuomenei. O kad pareigūnai nepritrūktų energijos, „Hortivita“ padovanojo kavos aparatą ir dėžę kavos pupelių iš įvairiausių pasaulio kraštų.

Su rožių puokšte ir specialia dovana atvykę Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Violeta Riaukienė ir Audronė Balnionienė bei Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas džiaugėsi, kad nuo šiol angelai sargai bus arčiau miesto centro, tad žmonės šį pastatą pasieks, kad ir pėsčiomis.Dirbs vieno langelio principu

Policijos komisariato lankytojams prie naujojo pastato yra įrengta erdvi automobilių statymo aikštelė. Vos tik peržengus komisariato slenkstį ūpą pakelia šviesios sienos, stiklinės kabinetų pertvaros, tarpusavyje derantys ir funkcionalūs baldai. Kabinetuose įrengti kondicionieriai, taip pat sukurta poilsio zona – virtuvėlė, kurioje darbuotojai galės susiburti per pietų pertraukas, galbūt pasišildyti atsineštą maistą, pabendrauti. Net prasižengusiesiems sąlygos čia bus žymiai geresnės, laikino sulaikymo kameros įrengtos kokybiškai, atsižvelgiant į visus reikalavimus.

Pirmajame pastato aukšte yra įsikūręs Migracijos departamento padalinys. Komisariate lankytojus pasitiks ir pas pareigūnus nukreips vieno langelio principu dirbsiantis administratorius. „Tegul su klausimais čia atėję gyventojai visada išeina su atsakymais“, – linkėjo atidarymo iškilmėse dalyvavusi Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė. Klaipėdos apylinkės vyriausiasis prokuroras Žilvinas Šiurna sveikindamas sakė, jog svarbiausia, kad pareigūnų sprendimai būtų paženklinti sąžiningumo ir teisingumo simboliais, kad šūkis „Ginti. Saugoti. Padėti“ būtų ne tik žodžiai, bet gyvenimo moto.

Teigiama, jog pareigūnams įsikūrus naujajame pastate bus sutaupyta nemažai pastatams išlaikyti skiriamų lėšų: komisariato patalpos nuo 3 000 kvadratinių metrų sumažėjo iki daugmaž 1 200 kvadratų.

„Dirbti jaukioje aplinkoje žymiai smagiau. Puikios sąlygos. Nuo šiol būsime arčiau centro, žmonėms bus lengviau mus pasiekti“, – džiaugėsi Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Silvija Šilinskė.

Naujai įrengtą pastatą pašventino Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kapelionas Vilius Viktoravičius.

Agnė ADOMAITĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

J. Ruškys: Gargžduose teritorijos planuojamos kompleksiškai
Kitą rudenį Klaipėdos rajone duris turėtų atverti nauja mokykla
Tarybos posėdyje – klounada prieš rinkimus: remontuojamą Gargždų Kvietinių gatvę politikas siūlė pavadinti Liberalų
Tarybos nariams  S. Karbauskui ir  V. Kurai – grėsmė netekti mandato
Apie prieštvaninius milžinus
Tautinių bendrijų išskirtinumas atsiskleidė Veiviržėnuose
Klaipėdiečiui fotomenininkui atminti – parodos ir albumas
Savo kančią įprasmina padėdama sergantiems vaikams
O ką jūs, jaunuoliai, mainais į mažulę?
Jaunieji kuršiai būrelyje įveikia bet kokias baimes
Sporto centro ugdytiniai kovojo Lietuvos pirmenybėse
Ir dekoratyvios, ir maistingos
Gardžiuokimės su su gargždiške moksleive Toma
Rašytojas savo kailiu pajuto kibernetinių užpuolikų smūgį

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Neminėkite vien bloguoju

Ramybė gamtoje vis labiau įsiviešpatauja,…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook